آموزش رنگ کردن گل رز طبیعی به صورت تک رنگ و چند رنگ

به گزارش موسیقی با امیر، می توانید گل های طبیعی را به رنگ مورد علاقه خود در آورید. رنگ کردن گل رز طبیعی را می توانید به سادگی با رنگ خوراکی و یا آبرنگ مایع در منزل انجام بدهید. در اینجا دو روش برای رنگ کردن گل رز به صورت یک رنگ و چند رنگ یاد داده شده است.

آموزش رنگ کردن گل رز طبیعی به صورت تک رنگ و چند رنگ

گل رز نوعی گل کلاسیک است که در درست کردن دسته گل مورد استفاده قرار می گیرد، اما گاهی اوقات شما به یک رنگ خاص نیاز دارید که نمی توانید آن را در هر جایی پیدا کنید.

با کمی آب، رنگ غذا و گذر زمان می توانید گل رز خود را به هر رنگی که می خواهید در آورید. رایج ترین روش رنگ کردن گل رز، قرار دادن ساقه گل در آب رنگی است که باعث می شود گل رز رنگ را به خود جذب کند.

رنگ کردن گل رز به صورت تک رنگ

1- بهترین انتخاب برای رنگ کردن گل رز، رز سفید است، زیرا رنگ به خوبی روی آن مشخص می شود. اگر از رز های رنگی برای رنگ کردن استفاده کنید رنگ افزودنی به رنگ گلبرگ های گل اضافه می شود. مثلا اگر به گل رز زرد رنگ آبی اضافه کنید، گل به رنگ سبز درخواهد آمد.

2- ساقه گل را زیر آب ببرید و انتهای آن را با قیچی یا یک چاقوی تیز به صورت زاویه دار برش دهید. ساقه را زیر آب نگه دارید طوری ساقه را برش دهید که طول آن حدود 25.4 تا 30.5 سانتی متر بشود.

نکات قابل توجه:

  • بریدن ساقه به صورت زاویه دار، باعث می شود که ساقه گل کف فنجان نچسبد و بتواند رنگ و آب را جذب کند.
  • برش دادن آن در زیر آب از تشکیل حباب های هوا جلوگیری می کند که به گل رز کمک می کند تا رنگ را بهتر جذب کند.
  • اکنون بهترین زمان برای جدا کردن هر گونه خار و برگ از ساقه گل است.
  • اگر می خواهید گل رز سریع تر رنگ بگیرد، ساقه را کوتاه تر کنید. همچنین این کار به روشن تر شدن رنگ گل رز کمک خواهد کرد.

3- گل را در یک گلدان پرآب قرار دهید. اگر می خواهید یک دسته گل را رنگ کنید بهتر است ساقه آن ها را باهم برش دهید و در یک گلدان قرار بدهید تا کار شما سریع تر انجام بشود.

4- برای درست کردن رنگ باید ½ فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم را در لیوان بریزید. بعد 20 تا 30 قطره رنگ غذا یا آب رنگ مایع را با آن مخلوط کنید. اگر می خواهید رنگ رقیق تر باشد، از 5 تا 10 قطره رنگ و 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب استفاده کنید.

5- گل رز را در لیوان رنگ بگذارید و منتظر تغییر رنگ باشید. این کار حداقل 4 ساعت طول می کشد، پس صبور باشید! هرچه بیشتر صبر کنید، رنگ غلیظ تر خواهد شد. پس از 4 ساعت یا بیشتر، گل رز رنگ را به خود جذب می کند. اگر می خواهید رنگ آن غلیظ باشد، باید 1 تا 2 روز صبر کنید. به یاد داشته باشید که گل رز دارای خط و خال روی گلبرگ ها می باشد.

نکات قابل توجه:

  • گلبرگ های رز دارای خطوط یا رگه های کوچک هستند که بعد از رنگ شدن، تیره تر می شوند. اگر می خواهید این رنگ را از بین ببرید، می توانید گل رز را در دوباره در رنگ دیگری بگذارید.
  • برای به دست آوردن یک رنگ جالب، گل رز را در یک رنگ برای حدود 3 ساعت رنگ کنید، سپس آن را به مدت 2 ساعت در یک رنگ متفاوت قرار بدهید، سپس آن را برای یک ساعت در یک رنگ سوم بگذارید.

6- هنگامی که رنگ گل رز به رنگ مورد نظرتان رسید، گل را از رنگ خارج کنید و آن را در یک گلدان پر از آب شیرین قرار دهید. اگر می خواهید عمر گل رز طولانی تر بشود، می توانید مقداری نگهدارنده های گل را به آب اضافه کنید.

همچنین بخوانید: نحوه کاشت و نگهداری گل رز در باغچه و گلدان

روش رنگ کردن گل رز به صورت چند رنگ (رنگین کمانی)

1- می توانید روی گل رز به جای استفاده از یک رنگ از چند رنگ مختلف استفاده کنید و گلبرگ های آن را رنگارنگ کنید. برای این کار ابتدا یک گل رز سفید تهیه کنید.

2- مثل روش قبلی ساقه گل را زیر آب ببرید و انتهای آن را با قیچی یا یک چاقوی تیز به صورت زاویه دار برش دهید. ساقه را زیر آب نگه دارید و طوری ساقه را برش دهید که طول آن حدود 25.4 تا 30.5 سانتیمتر بشود. اکنون می توانید خار و برگ های اضافی را نیز جدا کنید.

3- گل را روی یک تخته برش قرار دهید و برای برش ساقه در نیمه پایین آن، از یک تیز بر استفاده کنید. اگر از گلدان های کوتاه استفاده می کنید، می توانید ساقه را تا 7 سانتیمتر از پایین برش دهید.

توجه: اگر گل رز شما یک شاخه بسیار ضخیم دارد، می توانید ساقه را به جای سه بخش به چهار بخش تقسیم کنید.

4- گل رز را در آب شیرین قرار دهید. می توانید گل های دیگری را نیز برش بزنید و کار رنگ کردن آن ها را همزمان انجام بدهید.

5- حال باید 2 تا 4 لیوان را به اندازه ½ لیوان (120 میلی لیتر) با آب گرم پر کنید. تعداد لیوان هایی که استفاده می کنید بستگی به تعداد قسمت های ساقه گل رز شما دارد، یعنی برای هر قسمت از ساقه به یک لیوان نیاز دارید. از لیوان هایی استفاده کنید که دارای دیواره های صاف هستند.

نکته: گل رز آب گرم را سریعتر از آب سرد جذب می کند.

6- رنگ مورد نظر خود را به لیوان ها اضافه کنید. شما برای هر لیوان به 20 تا 30 قطره رنگ غذا نیاز خواهید داشت. اگر رنگ غذا در اختیار ندارید، می توانید از آبرنگ مایع استفاده کنید. برای هر لیوان یک رنگ متفاوت استفاده کنید.

7- حالا باید هر قسمت از ساقه گل رز را در یک لیوان رنگ بگذارید. ابتدا لیوان ها را به هم نزدیک کنید طوری که دیواره های لیوان به هم بچسبند. سپس به آرامی قسمت های ساقه را از هم باز کنید و هر یک را درون یک لیوان قرار دهید. ساقه را تا جایی که ممکن است در لیوان فرو کنید.

8- حال منتظر تغییر رنگ باشید، این کار حداقل 4 ساعت طول می کشد. هرچه بیشتر صبر کنید، رنگ غلیظ تر خواهد شد. پس از 4 ساعت یا بیشتر، گل رز رنگ را به خود جذب می کند. اگر می خواهید رنگ آن غلیظ باشد، باید 1 تا 2 روز صبر کنید.

این گل رز یکرنگ نیست و روی هر گلبرگ رنگ های مختلفی پدیدار می شود. در گلبرگ های رز خط یا رگه هایی وجود دارد، که بعد از رنگ کردن تیره تر می شود. اگر می خواهید رنگ آن ها را کم کنید، گل رز را دو برابر زمان گفته شده در آب قرار دهید.

9- هنگامی که رنگ گلبرگ ها به رنگ مورد نظرتان تغییر کرد، گل را از رنگ ها خارج کنید و آن را در یک گلدان پر از آب شیرین قرار دهید. اگر می خواهید عمر گل رز طولانی تر بشود، می توانید مقداری نگهدارنده های گل را به آب اضافه کنید. بعضی رنگ ها ممکن است با قرار دریافت در آب تغییر کنند.

همچنین بخوانید: 10 راه ساده برای افزایش عمر و ماندگاری گل طبیعی

برگرفته از: Wikihow

منبع: setare.com

به "آموزش رنگ کردن گل رز طبیعی به صورت تک رنگ و چند رنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش رنگ کردن گل رز طبیعی به صورت تک رنگ و چند رنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید