بدترین خریدهای پرسپولیس در بهترین سال هایش

به گزارش موسیقی با امیر، در بهترین تیم ایران هم انتخاب و انتقال اشتباه بازیکنان به وفور اتفاق افتاده است. این مطلب به بهانه جدایی آرمان رمضانی تعدادی از ناموفق ترین خریدهای پرسپولیس را آنالیز می نماید.

بدترین خریدهای پرسپولیس در بهترین سال هایش

به گزارش موسیقی با امیر، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: پرسپولیس چهار عنوان قهرمانی پیاپی در لیگ برتر کسب نموده و در فصل جاری هم در زمره مدعیان جدی فتح جام به شمار می رود. این یعنی شرایط در اردوگاه سرخ ها خوب است و این تیم بخشی از بهترین سال های تاریخش را پشت سر می گذارد. این اما به آن معنا نیست که پرسپولیسی ها طی چند سال گذشته هیچ اشتباهی مرتکب نشده باشند. چرا؛ اتفاقا در بهترین تیم ایران هم انتخاب و انتقال اشتباه بازیکنان به وفور اتفاق افتاده است. این مطلب به بهانه جدایی آرمان رمضانی تعدادی از ناموفق ترین خریدهای پرسپولیس را آنالیز می نماید.

آرمان رمضانی

این مهاجم 28 ساله با نظر یحیی گل محمدی در دوران مدیریت مهدی رسول پناه از سایپا به پرسپولیس پیوست. او چیزی حدود 800 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد اما حتی یک گل هم نزد و با موقعیت هایی که از دست داد، بارها مورد انتقاد طرفداران نهاده شد. حتی پیش از انتقال به پرسپولیس، کارنامه رمضانی نشان می داد نباید از او توقع گلزنی داشت. تمام گل های زده این بازیکن در دوران فعالیت حرفه ای اش به زحمت به عدد 20 می رسد. رمضانی انتها با دریافت رضایتنامه اش از پرسپولیس جدا شد.

کریستین اوساگونا

این مهاجم 30 ساله از نظر استیل، نوع بازی و دستاوردهایش در پرسپولیس، به نوعی ورژن نیجریه ای آرمان رمضانی به شمار می آمد! او بین دو نیم فصل لیگ نوزدهم در دوران مدیریت محمدحسن انصاری فرد به پرسپولیس پیوست و ماندگارترین قاب از دوران حضورش در این تیم، پنالتی اش در داربی جام حذفی بود که با اختلاف بیرون رفت.

آنتونی استوکس

معمولا اسم او کنار اوساگونا می آید؛ چرا که هر دو بازیکن در یک مقطع با نظر محمدحسن انصاری فرد به پرسپولیس پیوستند. استوکس ایرلندی بی توجه به رزومه طولانی بی انضباطی هایش جذب شد و مطابق انتظار پس از چند بازی کوتاه برای پرسپولیس غیبش زد. جذب او دست کم 150 هزار دلار به پرسپولیس ضرر زد.

ماریو بودیمیر

این مهاجم کروات بین دو نیم فصل لیگ هجدهم با نظر برانکو و اقدام ایرج عرب به پرسپولیس پیوست. بودیمیر البته خیلی بازیکن بد یا بی انضباطی نبود اما مساله اینجاست که باشگاه به دلایل مجهول، برای جذب او چندین برابر رقم واقعی دستمزد این بازیکن در کرواسی پول خرج کرد. نهایتا هم شکایت بودیمیر به فیفا، برای پرسپولیس حدود 500 هزار یورو غرامت به همراه داشت.

جونیور براندائو

مصداق کامل یک خارجی بنجل که ابتدای لیگ نوزدهم در دوران مدیریت ایرج عرب سرخپوش شد. حضور چند ماهه و بی ثمر این مهاجم برزیلی 26 ساله، 250 هزار دلار برای پرسپولیس آب خورد. جونیور برای پرسپولیس هیچ گلی نزد و به کشورش بازگشت!

شهاب کرمی

بازیکن سابق فولاد خوزستان بین دو نیم فصل لیگ شانزدهم راهی پرسپولیس شد، اما در این تیم هرگز توقعات را برآورده نکرد و اساسا فرصت چندانی برای بازی در اختیار او قرار نگرفت. کرمی که هافبک دفاعی بود، بعد از جدایی از پرسپولیس به تیم هایی مثل سپیدرود، بادران و شاهین بوشهر پیوست و امروز هم در 30 سالگی خبری از او در دست نیست.

محمدامین آرام طبع

دفاع چپی که ابتدای لیگ شانزدهم به پرسپولیس پیوست اما آن قدر ضعیف عمل کرد که یک بازیکن غیر تخصصی مثل محسن ربیع خواه جای او را در این پست گرفت. آرام طبع تنها بعد از یک نیم فصل از پرسپولیس جدا شد و نهایتا هم هیچ کس نفهمید فلسفه این خرید چه بود.

آنتونی گولچ

مدافع استرالیایی در لیگ شانزدهم به پرسپولیس پیوست و بدون یک دقیقه بازی جدا شد. او در فیفا با استفاده از عدم پایبندی باشگاه به تعهداتش، پرسپولیس را محکوم کرد. شگفت انگیز است که پرسپولیس ناچار شد به چنین بازیکنی 550 هزار دلار بپردازد! وقتی از مدیریت دولتی حرف می زنیم، از همین فجایع سخن می گوییم.

اوکراینی ها

ابتدای لیگ شانزدهم پرسپولیس با نظر برانکو ایوانکوویچ یک مدافع و یک مهاجم اوکراینی به نام های ولادیمیر پریمُف و پل یانسکی جذب کرد که بسیار بی کیفیت بودند. جذب این بازیکنان در زمره نقاط منفی کارنامه علی اکبر طاهری، مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس ثبت شد و هر دو نفر پیش از خاتمه فصل قراردادشان را فسخ کردند و رفتند.

دیگران

سامان نریمان دنیا در لیگ هفدهم به پرسپولیس پیوست و حضور ناموفقی در این تیم داشت. مهدی شریفی که در لیگ سیزدهم در سپاهان پدیده فوتبال ایران لقب گرفته بود، در لیگ هجدهم سرخپوش شد اما در این تیم به جایی نرسید. ساسان انصاری هم در لیگ شانزدهم به پرسپولیس پیوست اما بعد از چهار هفته به خاطر نیمکت نشینی جدا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بدترین خریدهای پرسپولیس در بهترین سال هایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین خریدهای پرسپولیس در بهترین سال هایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید