بچه ها ناقلان کرونا به دیگر اعضای خانواده خود هستند

به گزارش موسیقی با امیر، نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد که بیش از 25 درصد از بچه ها مبتلا به کرونا، این بیماری را به دیگر اعضای خانواده خود منتقل می نمایند.

بچه ها ناقلان کرونا به دیگر اعضای خانواده خود هستند

به گزارش موسیقی با امیر، بر اساس نتایج این مطالعه که در نشریه JAMA Pediatrics منتشر شده است، از هر چهار کودک مبتلا به کووید 19، یک نفر این ویروس را به سایر اعضای خانواده خود منتقل می نماید و بیشترین خطر انتقال این ویروس به اعضای خانواده در میان نوزادان مشاهده شده است.

داده های این مطالعه نشان داد که در تجزیه و تحلیل نزدیک به 6 هزار و 300 خانوار که دست کم یک مورد عفونت اطفال داشتند، بیش از هزار و 700 نفر یا 27 درصد از اعضای دیگر خانواده هم به این ویروس مبتلا شده بودند.

به گفته محققان، نوزادان تازه متولد شده و بچه ها تا 3 سال سن، 43 درصد بیشتر از افراد 14 تا 17 ساله محتمل است که ویروس کووید 19 را به سایر افراد خانواده خود منتقل نمایند.

این مطالعه بر موارد ابتلای اطفال در بین خانوارهای انتاریو و کانادا در فاصله زمانی میان اول ژوئن تا 31 دسامبر و یا قبل از این که نوع دلتا ویروس کرونا به ویروس غالب در منطقه تبدیل گردد، تمرکز داشت.

با افزایش تعداد موارد ابتلای بچه ها به کرونا در سراسر دنیا، نقش بچه ها در انتقال این بیماری به سایر اعضای خانواده خود همچنان افزایش می یابد.

محققان اظهار داشتند: در این مطالعه متوجه شدیم که بچه ها کوچکتر در مقایسه با بچه ها بزرگتر، بیشتر محتمل است که عفونت کووید 19 را منتقل نمایند و بیشترین احتمال این انتقال در میان بچه ها 0 تا 3 سال مشاهده شد.

نقش بچه ها در انتشار ویروس از زمان آغاز همه گیری موضوع بحث های زیادی بوده است. حداقل در اوایل این همه گیری، مطالعات نشان می داد که بچه ها در معرض خطر کمتری برای آلودگی به این عفونت و در نتیجه توسعه این بیماری قرار دارند.

با این حال، در ماه های اخیر، با ظهور نوع دلتا کرونا در آمریکا و سایر نقاط دنیا، تعداد فزاینده ای از بچه ها به کووید 19 شدید مبتلا شده اند. بر اساس داده های وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، نزدیک به دو هزار کودک در سطح این کشور تا روز شنبه بر اثر ابتلا به این ویروس در بیمارستان بستری شده اند که رکورد بی سابقه ای است.

مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا هم در اوایل در اوایل ماه جاری اوت اظهار داشتند که این موضوع به ویژه با بازگشایی مدارس در سراسر کشور نگران نماینده است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر 2019 (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان دنیای بهداشت 21 اسفند 98 همه گیری دنیای این ویروس را اظهار داشت.

جهش ویروس کرونا در انگلیس، بزریل، هند و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی های جدیدی را در دنیا به وجود آورده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "بچه ها ناقلان کرونا به دیگر اعضای خانواده خود هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها ناقلان کرونا به دیگر اعضای خانواده خود هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید