تظاهرات در کانادا؛ ترودو مخفی شد

به گزارش موسیقی با امیر، تظاهرات گسترده کامیون داران در اعتراض به سیاست های کرونایی دولت کانادا، موجب شد که نخست ویر به همراه خانواده اش به مکانی نامشخص در اتاوا منتقل شوند.

تظاهرات در کانادا؛ ترودو مخفی شد

به گزارش گروه بین الملل موسیقی با امیر، رسانه های کانادایی گزارش کردند که در پی تظاهرات گسترده کامیون داران کانادایی در اعتراض به دستور اجباری واکسیناسیون رانندگان کامیون، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به همراه خانواده خود به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

شبکه سی بی سی کانادا روز گذشته (شنبه) به وقت محلی گزارش کرد که ترودو و خانواده وی به مکان متفاوتی در اتاوا منتقل شدند و ادامه داد که کامیون هایی با بنرهایی که ترودو و اقدامات بهداشت عمومی کانادا را محکوم می کر،در امتداد خیابان ولینگتون مقابل مجلس کانادا تجمع کردند.

اوایل روز گذشته به وقت محلی، رسانه های محلی گزارش کردند که هزاران کامیون دار و صدها معترض دیگر در اعتراض به اقدامات دولت کانادا در ارتباط با ویروس کووید-19 در اتاوا تجمع کردند. کامیون داران از آدینه شب هفته گذشته (هشتم بهمن ماه) از سراسر کانادا خود را به اتاوا رساندند تا در تظاهرات علیه دولت ترودو مشارکت نمایند.

با اینحال، روز آدینه هفته گذشته، ترودو اظهار داشت که ایده های غیرعلمی، غیردولتی و ضدجامعه ای کامیون داران نه تنها تهدیدی برای خود آن ها است بلکه برای تمام مردم کانادا محسوب می گردد.

ایلان ماسک بنیانگذار تسلا و اسپیس ایکس روز پنجشنبه هفته گذشته (هفتم بهمن ماه) با تأیید تظاهرات ضددولتی در کانادا در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: قانون کامیون داران کانادا.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که تا به امروز 82 درصد از مردم کانادا در بازه سنی پنج سال به بالا واکسن کرونا دریافت نموده اند و 90 درصد از این تعداد را بزرگسالان تشکیل می دهند.

شبکه سی بی سی کانادا گزارش نموده است که تا به امروز اعتراضات در کانادا صلح آمیز و آرام بوده است و به گفته اتحادیه حمل و نقل کانادا، اکثریت قریب به اتفاق رانندگان کامیون در این کشور واکسینه شده اند و این اتحادیه گفته است که به شدت با گردهمایی اتاوا مخالف است.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک روز پنجشنبه هفته گذشته گزارش کرد که حدود 50 هزار کامیون دار کانادایی در قالب یک کاروان بزرگ در سراسر کانادا سفر می نمایند تا مخالفت خود را با قوانین کووید و واکسیناسیون اجباری که اواخر دی ماه شروع شد، نشان دهند و مردم زیادی در کانادا از این کامیون داران حمایت نموده اند.

طبق این گزارش، دولت کانادا در برنامه تازه خود اعلام نموده که رانندگان کامیون که در مقابل ویروس کرونا واکسینه نشده اند، می بایست از این پس حین ورود از آمریکا به کانادا تست کرونا دهند و قرنطینه شوند. اتحادیه حمل و نقل کانادا (CTA) نیز برآورد نموده است که در پی این حکم تازه دولت کانادا، برآورد نموده است که حدود 32 هزار راننده یا همان 20 درصد از 160 هزار راننده کامیون، مجبور به خروج از جاده ها و ترک کار خود شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تظاهرات در کانادا؛ ترودو مخفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در کانادا؛ ترودو مخفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید