سازمان ملل توسل بحرین به خشونت علیه زندانیان را محکوم کرد

به گزارش موسیقی با امیر، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته از اینکه پلیس بحرین برای مقابله با تحصن معترضان در یک زندان به خشونت متوسل شده نگران است.

سازمان ملل توسل بحرین به خشونت علیه زندانیان را محکوم کرد

به گزارش گروه سیاسی موسیقی با امیر، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد توسل غیرضروری و نامتناسب پلیس بحرین به زور برای بر هم زدن تحصن مسالمت آمیز معترضان بحرینی در یکی از زندان های اصلی این کشور را محکوم کرد.

مارتا هورتادو، سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشرسازمان ملل متحد در یک کنفرانس خبری عصر آدینه از دولت بحرین خواست فوراً درباره سرکوب خشن تحصن زندانیان جائو، واقع در جنوب پایتخت این کشور در روز 17 آوریل تحقیق کند.

هورتادو با استناد به روایت های شاهدان عینی گفت نیروهای امنیتی بحرین اقدام به پرتاب بمب صوتی به سمت زندانیان نموده و به سر آنها ضربه زدند و موجب جراحت شدید بسیاری از زندانیان شدند.

سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت مسئولان بحرینی 33 نفر از معترضان را به ساختمانی دیگر در این زندان منتقل نموده و امکان ارتباط با خانواده ها و وکیل را از آنها سلب نموده اند.

زندانیان بحرین حدود دو هفته پیش برای اعتراض به شرایط زندان و عدم دسترسی به درمان های پزشکی تحصن نموده بودند.

تنش در زندان های بحرین از زمان شروع شیوع بیماری کووید-19 در ماه گذشته رو به افزایش گذاشت. مسئولان زندان مدعی شده اند شیوع این بیماری را تحت کنترل درآورده اند.

تحصن یادشده روز 5 آوریل شروع شد، بعد از آنکه یکی از زندانیان سیاسی به دلیل عدم دسترسی به موقع به امکانات درمانی جانش را از دست داد.

بیرون از زندان، خانواده های افراد بازداشت شده با برگزاری تظاهرات خواهان آزادی زندانیان سیاسی و بهبود شرایط زندان بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سازمان ملل توسل بحرین به خشونت علیه زندانیان را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل توسل بحرین به خشونت علیه زندانیان را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید