طالبان به آمریکا هشدار داد تا اول ماه می افغانستان را ترک کند

به گزارش موسیقی با امیر، سخنگوی طالبان، بار دیگر تاکید نمود که مطابق توافقنامه دوحه همه نیروهای خارجی باید افغانستان را ترک نمایند.

طالبان به آمریکا هشدار داد تا اول ماه می افغانستان را ترک کند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان موسیقی با امیر، سخنگوی طالبان، هشدار داد که مطابق توافقنامه دوحه همه نیروهای خارجی باید افغانستان را ترک نمایند.

ذبیح الله مجاهد در توییتی نوشت که با عمل کردن به توافقنامه دوحه مسائل دیگر نیز حل خواهد شد.

وی اضافه نمود که اگر نیروهای خارجی نتوانند در تاریخ مشخص شده از کشور ما خارج شوند، مسلما مسائل بیشتر خواهد شد و کسانی که نتوانسته اند توافق نامه را رعایت نمایند مسئولیت آن را خواهند داشت.

این در حالی است که روز گذشته روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست به نقل از منابع مطلع از برنامه های جو بایدن گزارش کرد که بایدن تصمیم دارد تمامی نظامیان امریکایی را تا 11 سپتامبر از افغانستان خارج کند.

به گزارش این روزنامه، خروج کامل نظامیان آمریکایی در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر 2001 میلادی انجام می گردد. طبق این گزارش، بایدن برنامه خروج نیروهایش از افغانستان را امروز همگانی می نماید.

براساس توافق نامه دوحه که در دهم حوت سال 1398 شمسی میان امریکا و طالبان امضا شد، نیروهای خارجی باید تا اول ماه می از افغانستان خارج می شدند.

طالبان پیش از این هشدار داده بودند در صورتی که نیروهای خارجی در مهلت مشخص شده افغانستان را ترک ننمایند، از نظر این گروه تخطی از توافق نامه دوحه تلقی می گردد و آنان حملات بر این نیروها را از سر خواهند گرفت.

این گروه به تازگی نیز گفته است تا زمانی که نیروهای خارجی به گونه کامل از افغانستان خارج نشوند، آنان در هیچ نشستی که در آن در خصوص افغانستان تصمیم گرفته گردد، شرکت نمی نماید. اشاره طالبان به نشست استانبول است که قرار است در 24 اپریل برگزار گردد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "طالبان به آمریکا هشدار داد تا اول ماه می افغانستان را ترک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان به آمریکا هشدار داد تا اول ماه می افغانستان را ترک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید