عملکرد تیم های ایرانی در آسیا؛ ژیان نمی تواند با پورشه و بنز مسابقه دهد

به گزارش موسیقی با امیر، یک کارشناس فوتبال ایران معتقد است تیم های ایرانی در آسیا از رقبای عربی خود عقب تر هستند. او این شرایط را به مسابقه ژیان و پورشه تشبیه می کند.

عملکرد تیم های ایرانی در آسیا؛ ژیان نمی تواند با پورشه و بنز مسابقه دهد

ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با ایسنا، درباره نتایج تیم های ایرانی در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا و عملکرد سه تیم شهرخودرو، پرسپولیس و سپاهان مقابل رقبای اماراتی و عربستانی گفت: من از پرسپولیس شروع می کنم که دیشب با تغییراتی زیادی وارد زمین شد. نفرات جدید در ترکیب اولیه حضور داشتند اما خیلی هماهنگ نبودند. در نتیجه خط هافبک به خوبی خط حمله را تغذیه نکرد و به طور کلی چند موقعیت بیشتر نصیب پرسپولیس نشد اما التعاون به مراتب بهتر و منسجم تر عمل کرد.

وی با اشاره به عملکرد هر سه تیم ایرانی گفت: به طور کلی در هر سه بازی عملکرد خوبی نداشتیم و در دو بازی هم شکست خوردیم. فوتبال ما مشکل دارد. ما قابل قیاس با تیم های عربی و آسیایی نیستیم که سخت افزار و نرم افزار را در اختیار دارند. مربیان خارجی با سطح فنی بالا در این تیم ها حضور دارند و با طرح و برنامه تیمشان را روانه میدان می کنند. نمی توان با ژیان با پورشه و مرسدس بنز مسابقه داد.

این کارشناس فوتبال موفقیت های مقطعی در گذشته را به غیرت و تعصب بازیکنان و مربیان ایرانی نسبت داد و افزود: شاید همه با من موافق نباشند اما فکر می کنم نتایج ما مقطعی و گذرا بود و در باد همین اتفاقات خوابیدیم و فکری برای آینده نداریم. واقعیت فوتبال ما چیزی است که نمی خواهیم ببینیم.

قاسم پور درباره ارزیابی خود از عملکرد تیم های ایرانی در آسیا نسبت به لیگ ایران تاکید کرد: با یک بازی نمی توان به این سوال پاسخ داد اما مطمئنا در آسیا نمی توانند مانند لیگ ایران بازی کنند. البته بعد از وقفه ای که به وجود آمد، تیم های ما بازی تدارکاتی زیادی نداشتند و به مرور بهتر می شوند اما شرایط در این رقابت ها برایشان سخت تر است.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به حضور مربیان جوان و کم تجربه در راس کادرفنی تیم های ایرانی گفت: تیم های ما مربیان جوان را که تجربه مربیگری در باشگاه های آسیا را ندارند به این رقابت ها فرستادند. به نظر می رسد مدیران ما خیلی به این مسابقات اهمیت نمی دهند یا خیلی در کارشان وارد نیستند. دو مربی یعنی نویدکیا و رحمتی که اصلا تجربه مربیگری ندارند. مجید نامجو مطلق هم در گذشته در لیگ دو و لیگ یک مربیگری کرده اما در آسیا سابقه سرمربیگری ندارد. ما نمی توانیم فوتبال را که هیچ چیزی در آن سر جای خود نیست به کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته مقایسه کنیم.

او با بیان اینکه مربیگری توجه به جزییات و نکات کوچک اما با اهمیت است، گفت: این جزییات در حین مربیگری به دست می آید. شما برای رسیدن به این مسائل باید مدت ها کار مربیگری کنید. در حال حاضر نویدکیا و رحمتی را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم و طول می کشد تا آن ها با این ریزه کاری ها آشنا شوند. استفاده از بازیکن به عنوان مربی یعنی از یک جوان خام استفاده کردید.

وی ادامه داد: مدیران ما هم تحمل ندارند و فرصت لازم را به مربیان نمی دهند. ما در زمان نامناسب مربیان جوان را به کار می گیریم. وقتی از علی دایی و امیر قلعه نویی استفاده کردیم که تجربه امروز را نداشتند و الان هیچ سمتی در تیم های ملی ندارند.

قاسم پور با بیان اینکه در 85 درصد از مواقع مربیان براساس رابطه انتخاب می شوند گفت: بحث من نویدکیا و رحمتی نیست. به طور کلی می گویم که یک مربی براساس حمایت از سوی یک فرد با نفوذ یا یک ارگان و سازمان هدایت تیمی را بر عهده می گیرد. البته این موضوع مختص به فوتبال نیست و ما شاهدیم که چطور برخی ها سمت های ریاست و وزارت را بر عده می گیرند.

وی درباره سرنوشت تیم های ایرانی در این دوره از مسابقات اظهار کرد: در بهترین حالت شاید بتوانیم نایب قهرمان شویم. ممکن است قهرمان هم شویم اما نشان دهنده توان و برنامه ریزی نیست. شاید به المپیک هم برویم اما مداوم نخواهد بود. موفقیت های گذرا و مانند قهرمانی یونان و دانمارک در جام ملت های اروپاست که در یک دوره عوامل مختلف دست به دست هم داد تا این اتفاقات رقم بخورند.

منبع: عصر ایران

به "عملکرد تیم های ایرانی در آسیا؛ ژیان نمی تواند با پورشه و بنز مسابقه دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد تیم های ایرانی در آسیا؛ ژیان نمی تواند با پورشه و بنز مسابقه دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید