مادورو از حمله تروریستی به پالایشگاه ونزوئلا اطلاع داد

به گزارش موسیقی با امیر، ایسنا نوشت: رئیس جمهور ونزوئلا گفت پالایشگاه نفت آموای این کشور روز سه شنبه قربانی یک حمله تروریستی با مشارکت یک سلاح قدرتمند شده، اما اظهار کرد که کشورش دارای مخازن بنزین کافی هست.

مادورو از حمله تروریستی به پالایشگاه ونزوئلا اطلاع داد

به گزارش رویترز، بنا به گفته افراد آگاه، روز سه شنبه انفجاری در واحد تقطیر کارخانه 645 هزار بشکه در روز درگرفت، هرچند گزارشی از جراحات اعلام نشد. این حادثه در حالی رخ داد که فراوری در کارخانه متوقف شده بود، گرچه بعضی کارگران سعی داشتند فراوری را از سر بگیرند.

نیکولاس مادورو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: پالایشگاه آموای- که یکی از مهم ترین پالایشگاه ها در ونزوئلا و آمریکای لاتین است، با سلاحی قدرتمند مورد حمله نهاده شد.

بخش عمده شبکه پالایشگاه این کشور عضو اوپک که زمانی نیرومند و قادر به فراوری 1.3 میلیون بشکه نفت در روز بود، در حال حاضر به سبب سال ها سرمایه گذاری کم و سوء مدیریت متوقف شده و قرار است سال جاری به کمبود شدید سوخت در سراسر ونزوئلا، یاری کند.

مادورو گفت پالایشگاه های ونزوئلا در حال فراوری حدود 30 درصد بیشتر از میزان تقاضای داخلی سوخت بوده اند، اما جزئیاتی از اینکه کدام پالایشگاه ها مشغول فعالیت بوده اند، ارائه نکرد. وی اضافه نمود که ونزوئلا هم از ایران و هم دیگر کشورها سوخت وارد نموده است، اما نام این کشورهای دیگر را عنوان نکرد.

به گفته دو نفر از افراد آگاه، واحد اصلاحات در پالایشگاه کاردون با ظرفیت 310 هزار بشکه در روز، در حال حاضر بنزین فراوری می نماید، اما بیشتر دیگر پالایشگاه های فراوریکننده بنزین در ونزوئلا، در حال حاضر تعطیل هستند.

دولت ونزوئلا مکرراً اپوزیسیون این کشور و آمریکا را مقصر حملات ادعایی به زیرساخت های مهم ونزوئلا دانسته، و بعد از قطعی گسترده برق در سال گذشته هم این موضوع را عنوان نمود. اپوزیسیون ونزوئلا، این ادعاها را به عنوان بهانه هایی برای شکست ونزوئلا در خدمات عمومی، رد می نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "مادورو از حمله تروریستی به پالایشگاه ونزوئلا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو از حمله تروریستی به پالایشگاه ونزوئلا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید