منتظر پاسخ AFC هستیم، حق افغانستان است که در جام ملتها شرکت کند

به گزارش موسیقی با امیر، داود پرهیزکار در مصاحبه با خبرنگاران، درباره برنامه های تیم ملی فوتسال قبل از حضور در جام ملت های آسیا گفت: خوشبختانه برنامه لیگ معین شد و قرار است باشگاه های ما از اول آبان چهار هفته از مسابقات را برگزار نمایند. سپس مسابقات برای برگزاری اردوی تیم ملی تعطیل می گردد. تورنمنت کیش را در نظر داشتیم که به خاطر انصراف کویت و مشکلاتی که وجود داشت، لغو شد. در حال حاضر هم با چند کشور آسیایی مذاکراتی اجرا شده و احتمالاً تیم ملی دیدارهای تدارکاتی برگزار می نماید.

منتظر پاسخ AFC هستیم، حق افغانستان است که در جام ملتها شرکت کند

رئیس کمیته فوتسال درباره درخواست باشگاه گیتی پسند برای به خدمت دریافت محمد هاشم زاده مربی تیم ملی توضیح داد: آقای هاشم زاده درخواستش را ارائه داده است. از قبل بخشنامه ای مبنی بر عدم حضور همزمان مربیان ملی در باشگاه ها وجود داشت. البته سال جاری شرایط ویژه است. نظر کمیته فوتسال برای همکاری هاشم زاده در گیتی پسند مثبت است ولی تصمیم نهایی را هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال می گیرد.

پرهیزکار در مورد تغییر میزبان جام ملت های فوتسال آسیا از ترکمنستان به کویت و اینکه آیا ممکن است ترکمنستان از این مسابقات کنار گذاشته گردد؟ اظهار کرد: ما به صورت غیر رسمی با یکی از مسئولان برگزاری مسابقات فوتسال AFC مکاتبه نموده ایم. کنفدراسیون آسیا هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام ننموده ولی منتظر پاسخ این مسئول هستیم تا ببینیم برنامه به چه شکل می گردد.

وی ادامه داد: ترکمنستان در مسابقات انتخابی جام ملت های آسیا که در کشور ارومیه ایران برگزار گردید، در گروه خود سوم شد و به دلیل میزبانی جام ملت ها سهمیه حضور در این مسابقات را داشت. اینکه آیا حالا برنامه و یا قرعه مسابقات عوض می گردد یا نه را هنوز نمی دانیم. به نظرم اگر بخواهند تغییری در برنامه و قرعه جام ملت های فوتسال آسیا ایجاد نمایند، این حق افغانستان است که به جای ترکمنستان به این رقابت ها بیاید.

رئیس کمیته فوتسال در مورد میزبانی کویت هم یادآور شد: برای حضور در کویت مسئله ای نداریم و اتفاقاً بازی در این کشور برای تیم ملی ما بهتر است. کویتی ها امکانات خوبی دارند و مسئله ای در این زمینه نداریم.

پرهیزکار در خاتمه با اشاره به لغو مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا هم گفت: تصور من این است که جام باشگاه های آسیا کاملاً لغو نشده و محتمل است در تاریخ دیگری حتی شاید در سال 2021 برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "منتظر پاسخ AFC هستیم، حق افغانستان است که در جام ملتها شرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر پاسخ AFC هستیم، حق افغانستان است که در جام ملتها شرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید