مواضع طالبان در مذاکره با دولت افغانستان مشخص نیست

به گزارش موسیقی با امیر، در حالیکه منابع از آغاز مذاکرات بین الافغانی در هفته آینده خبر می دهند اما برخی کارشناسان معتقدند که مواضع طالبان در مذاکره با دولت افغانستان مشخص نیست.

مواضع طالبان در مذاکره با دولت افغانستان مشخص نیست

به گزارش دفتر منطقه ای موسیقی با امیر، منابع در ارگ ریاست جمهوری افغانستان در حالی از آغاز مذاکرات دولت و طالبان یکشنبه هفته آینده خبر می دهند که به گفته گروه بین المللی بحران مواضع طالبان در این مذاکرات هنوز تعیین نیست.

این گروه در گزارشی نوشت: با آغاز مذاکرات صلح در افغانستان، مواضع طالبان در مورد موضوعات مهم که با دولت افغانستان گفت وگو می شود مبهم یا ناتعیین است. این گروه بحث های مقدماتی را انجام داده اما با دستیابی به یک اجماع تعیین درباره آینده افغانستان مسیری طولانی در پیش دارد.

گزارش می افزاید: برای موفقیت نهایی مذاکرات بسیار مهم است که طالبان چشم انداز سیاسی منسجمی را تعیین کند، گفت وگوی علنی در جامعه افغانستان درباره مواضع خود را بپذیرد و تمایل به سازش را در میز مذاکره نشان دهد.

گروه بین المللی بحران همچنین تاکید کرد که طالبان باید در مذاکرات روشن کند که با چه ساز و کاری از حقوق زنان و اقلیت ها محافظت خواهد کرد و چه تغییراتی در ساختار نیروهای امنیتی افغان بوجود می آورد و اعضای آن چی نقشی در ساختار امنیتی افغانستان خواهند داشت.

در ادامه این گزارش آمده که طالبان همواره از بحث و گفت وگوهای داخلی برای ایجاد اجماع درباره حکومتداری و ایدئولوژی خودداری کرده است و آرمان ها و اهدافش را اینگونه تعریف کرده است: بیرون راندن نظامیان خارجی و احیای مجدد آنچه آن ها دولت اسلامی مآغاز می دانند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مواضع طالبان در مذاکره با دولت افغانستان مشخص نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواضع طالبان در مذاکره با دولت افغانستان مشخص نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید