نور آفتاب از عوامل جوش های پوستی است؟؟

به گزارش موسیقی با امیر، افرادی که دچار آکنه هستند اغلب تصور می نمایند که نور خورشید شرایط پوستشان را بهبود می بخشد، حال آنکه این تصوری نادرست درباره تأثیر مثبت نور خورشید بر روی پوست است، اگر هم تأثیری داشته باشد، تنها چند هفته به طول می انجامد.

نور آفتاب از عوامل جوش های پوستی است؟؟

نور آفتاب از عوامل جوش های پوستی است؟؟

بسیار شنیده می شود که نور آفتاب یکی از عوامل جوش های پوستی است ، آیا این موضوع صحت دارد ؟

شرایط پوست افرادی که دچار آکنه هستند،اغلب با نور خورشید بهبود می یابد!!

اما دقت داشته باشید که این تصوری اشتباه و این بهبودی کوتاه مدت است. عدم محافظت پوست در مقابل نور خورشید خطر جهش آکنه در هنگام بازگشت از تعطیلات را به همراه دارد.

تأثیر سودمندی نور آفتاب بر روی آکنه تصوری نادرست است

افرادی که دچار آکنه هستند اغلب تصور می نمایند که نور خورشید شرایط پوستشان را بهبود می بخشد، حال آنکه این تصوری نادرست درباره تأثیر مثبت نور خورشید بر روی پوست است، اگر هم تأثیری داشته باشد، تنها چند هفته به طول می انجامد.

در واقع قرار گرفتن در معرض آفتاب پوست را خشک می نماید، به علاوه برنزه شدن در مقابل آفتاب رنگ پوست را تعدیل می نماید و باعث می شود که تصور کنیم این جوش ها ناپدید شده اند. به همین جهت به نظر می رسد که آکنه ها در تابستان بهبود می یابند.

کاهش استرس در زمان تعطیلات ، نمک موجود در آب دریا و کلر استخرها هم عواملی هستند که باعث کاهش آکنه ها در تابستان و تقویت تصور تأثیر آفتاب بر روی آنها می شوند.

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث ضخیم شدن لایه رویی پوست و بسته شدن منافذش می شود. ادامۀ این پدیده در طولانی مدت مانع دفع سبوم sebum و در نتیجه تشکیل جوش های سیاه و کیست های کوچک می شود؛ این جوش ها هنگام بازگشت از تعطیلات عود می نمایند.

بهبودی تابستانی جوش ها تصوری اشتباه است. بالعکس، توصیه می شود که پوستمان را در مقابل نورآفتاب به وسیله کرم های مناسب نوع پوست حفاظت کنیم.

بعضی اوقات نور خورشید آکنه ها را به طور جدی تشدید می نماید ،دقت داشته باشید که اگر نور خورشید تأثیری نسبی در بهبودی آکنه در بعضی افراد دارد، در بعضی افراد هم باعث حمله نوعی آکنه با نام آکنۀ خورشیدی می شود.

از سوی دیگر، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باعث تشدید فوری آکنه در افراد مبتلا به این عارضه می شود.

بعضی درمان های پزشکی در مقابل آکنه پوست را در مقابل آفتاب آسیب پذیر می نماید.

داروهایی وجود دارند که ممکن است پوست را در مقابل آفتاب حساس نمایند و احتمال آفتاب زدگی های شدید را افزایش دهند. این داروها شامل سیکلین ها، پروکسید بنزویل و ایزوترنوئید است.گرچه استفاده از این داروها در هنگامی که آکنه داشته باشید در تابستان لازم است.اما توصیه می شود که این داروها شب روی پوست مالیده شوند و صبحها پاک شوند.

چه نوع محافظتی را در برابر آکنه باید برگزید؟

کرم های ضدآفتاب نباید کمدوژن (ایجاد نماینده جوشهای سر سیاه) و چرب باشند، بنابراین بهتر است از کرم هایی که حاوی آب و بدون روغن هستند استفاده شود.

برای آکنه کرم هایی توصیه می شوند که به شکل اسپری هستند زیرا این کرم ها چربی کمتری دارند. از آنجایی که قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث خشک شدن پوست می شود، بنابراین باید در تابستان به اندازه زیادی آب مصرف کرد تا پوست نرم تر شود و سبوم راحت تر دفع شود.

مسلماً کابین های برنزه ممنوع هستند زیرا در آنها اشعه های ماوراء بنفش مصنوعی که باعث ضمختی و پیری پوست می شوند، افزایش می یابند. در عوض کرم های برنزه نماینده که فاقد کمدون و متناسب با نوع پوست باشند، می توانند مورد استفاده قرار گیرند. البته بسیار مناسب تر است که برای درمانی مناسب از پزشک تان مشاوره بگیرید.

منبع:تبیان زنجان

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :mohamadaminsh

منبع: راسخون

به "نور آفتاب از عوامل جوش های پوستی است؟؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نور آفتاب از عوامل جوش های پوستی است؟؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید