همه گیری های ویروسی آینده می تواند از کرونا کشنده تر باشد

به گزارش موسیقی با امیر، دانشگاه جانز هاپکینز آمار قربانیان کرونا را در سراسر دنیا 5.26 میلیون نفر اعلام نموده است. این بیماری تریلیون ها دلار از بازده مالی را از بین برده و زندگی میلیاردها نفر را زیر و رو نموده است.

همه گیری های ویروسی آینده می تواند از کرونا کشنده تر باشد

سارا گیلبرت یکی از سازندگان واکسن آسترازنکا و استاد واکسن شناسی در دانشگاه آکسفورد گفت: حقیقت این است که مورد بعدی می تواند بدتر باشد. می تواند مسری تر یا کشنده تر یا توامان دو مسری تر و کشنده تر باشد. این آخرین باری نخواهد بود که یک ویروس زندگی و معیشت ما را تهدید می نماید.

گیلبرت گفت: دنیا باید مطمئن گردد که برای حمله ویروسی بعدی آمادگی بهتری دارد. پیشرفت هایی و دانشی که به دست آورده ایم، نباید از دست برود.

کارشناسان بهداشت می گویند، کوشش ها برای سرانجام دادن به همه گیری کووید-19 نابرابر و پراکنده بوده است که با دسترسی محدود به واکسن در کشورهای کم عایدی تعیین می گردد. این در حالی است سالم ها و ثروتمندان در کشورهای ثروتمند دزهای تقویتی واکسن کرونا زده اند.

گروهی از کارشناسان بهداشتی که به وسیله سازمان دنیای بهداشت برای آنالیز نحوه مدیریت همه گیری SARS-CoV-2 تشکیل شده است، خواهان تأمین دائمی بودجه و توانایی بیشتر برای آنالیز بیماری های همه گیر به وسیله یک معاهده نو شده اند. یک پیشنهاد ارائه بودجه نو دست کم 10 میلیارد دلار در سال برای آمادگی در برابر همه گیری است.

شیوع کووید-19 اولین بار در اواخر سال 2019 در چین شناسایی شد. محققان در مدت بی سابقه کوتاهی پیروز به ساخت واکسن هایی علیه این ویروس شدند.

گیلبرت در خصوص سویه نو اومیکرون نیز گفت: پروتئین اسپایک سویه اومیکرون کرونا حاوی جهش هایی است که باعث افزایش قدرت سرایت این ویروس می گردد. بعلاوه تغییرات اضافی در این سویه از کرونا وجود دارد که می تواند به این معنی باشد که آنتی بادی های القا شده به وسیله واکسن ها یا عفونت های قبلی سایر گونه های کرونا، ممکن است در پیشگیری از عفونت با اومیکرون کمتر مؤثر باشند.

وی تاکید نمود: تا زمانی که اطلاعات بیشتری بدست نیاورده ایم باید محتاط باشیم و اقداماتی برای کند کردن توسعه این سویه نو کرونا اتخاذ کنیم.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "همه گیری های ویروسی آینده می تواند از کرونا کشنده تر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه گیری های ویروسی آینده می تواند از کرونا کشنده تر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید