چند بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری هستند؟

به گزارش موسیقی با امیر، تهران (پانا) - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه علی رغم کاهش نسبی آمار مرگ و میر، همچنان شرایط استان تهران شکننده و ناپایدار تلقی می گردد، از تداوم محدودیت های کرونایی در هفته آینده در استان تهران اطلاع داد.

چند بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری هستند؟

به گزارش وبدا، علیرضا زالی درباره شرایط کرونا در استان تهران اظهار کرد: در طول چند هفته اخیر در گستره کشور از جمله استان تهران مجموعا شیب نسبتا مطلوبی را در کاهش آمار شاهد بوده ایم. کماکان به دلیل پیچیدگی هایی که در شهر و استان تهران وجود دارد هنوز بعضی آمارها از نظر کمی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه نمود: تعداد بیماران بستری ما در تهران بالغ بر 2500 بیمار است که از این تعداد حدود 934 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. در 24 ساعت گذشته 4900 نفر در بخش سرپایی با تشخیص کرونا به ما مراجعه نموده اند و حدود 2900 نفر از آنان به بخش های بهداشتی و 2000 نفر نیز به بخش های سرپایی درمانی مراجعه نموده اند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تعداد بیماران فوت شده با تشخیص کرونا را در بیماستان های استان در طول 24 ساعت گذشته 39 مورد و بیماران ترخیص شده از بیمارستان ها را 370 مورد مطرح نمود.

وی تاکید نمود: علی رغم اینکه نسبت به هفته گذشته آمارها کاهش را نشان می دهد اما هنوز موارد جدیدی از بستری در تهران وجود دارد؛ میزان مراجعان سرپایی نیز اگرچه نسبت به هفته گذشته تقلیل پیدا نموده است؛ اما هنوز عدد قابل توجهی است.

زالی اضافه نمود: شرایط تهران همان طور که بارها اعلام شده علی رغم کاهش نسبی شاخص مرگ و میر باید شکننده و ناپایدار تلقی گردد. کاهش آمار به معنای افول قطعی این بیماری نیست و از نظر زمانی هنوز با قاطعیت نمی توانیم بگوییم که در راستا کاهش بیماری درحال حرکت هستیم. طبیعتا اگر شاهد کاهش ابتلا و کاهش بارمراجعین بیمارستانی در تهران باشیم می توانیم آن را به اجرای طرح محله محوری نسبت دهیم.

زالی اضافه نمود: طبیعتا در هفته آینده می توان تحلیل دقیق تری در این زمینه ارایه داد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر یادآور شد: در 24 ساعت گذشته 290 بیمار جدید در بیمارستان های استان پذیرفته شده اند.

وی درباره آخرین شرایط محدودیت های کرونایی استان تهران شرح داد: شرایط بیشتر شهرستان های استان تهران کماکان نارنجی تلقی می گردد، بنابر این محدودیت های در نظر گرفته شده برای شهرهای نارنجی در بیشتر شهرستان های استان در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

زالی درباره جهش ویروس کرونا اظهار کرد: ویروس جدیدی در کار نیست، بلکه یک جهشی در ویروس کووید 19 پدید آمده و یک واریانت جدید از این ویروس در انگلستان و عمدتا در لندن و نواحی جنوب شرقی این کشور شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه هنوز درباره زمان بروز این تغییرات در ویروس نمی توان قطعی اظهار نظر کرد، گفت: درباره اینکه میزان مرگ آفرینی ناشی از تغییرات ویروس چقدر می تواند باشد هنوز تحقیقات مکفی صورت نگرفته است، اما میزان انتقال و سرایت پذیری آن بین 50 تا 70 درصد بیشتر شده است.

زالی اضافه نمود: به نظر می رسد بخشی از تغییر و جهشی که در این ویروس انجام شده با تغییری که در آفریقای جنوبی به خصوص در سواحل آفریقای جنوبی در گذشته ایجاد شده، شباهت داشته باشد.

وی با اشاره بر اثربخشی فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر ویروس جهش یافته، اظهار کرد: درباره اثربخشی واکسن های موجود و همچنین داروها در برابر تغییرات جدید ویروس باید مطالعات دقیق تری حاصل گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چند بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید