چه زمانی محدودیت های کرونایی برداشته می گردد؟

به گزارش موسیقی با امیر، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید باید برای برداشتن محدودیت ها احتیاط زیادی کرد، گفت: تا وقتی 50 تا 60 میلیون نفر از جمعیت کشور دو دوز واکسن کرونا را نزده باشند جامعه به ایمنی نسبی نخواهد رسید و به تبع آن کنار گذاشتن محدودیت ها باعث ایجاد مخاطراتی برای کشور می گردد.

چه زمانی محدودیت های کرونایی برداشته می گردد؟

به گزارش ایسنا، محمدعلی محسنی بندپی اظهار کرد: برای اینکه کشور به ایمنی نسبی برسد باید حداقل 60 درصد جامعه یعنی بین 50 تا 60 میلیون نفر دو دوز واکسن را زده باشند لذا تزریق تنها دوز اول واکسن کرونا برای رسیدن به ایمنی معیار درستی نیست. زمانی جامعه به ایمنی لازم می رسد که بین 60 تا 70 درصد از مردم دو دوز واکسن را دریافت نموده باشند.

وی ادامه داد: طبق آمار وزارت بهداشت 62 میلیون دوز واکسن تزریق شده که تنها 30 درصد جامعه هر دو دوز را دریافت نموده و 30 درصد دیگر فقط دوز اول را تزریق نموده اند پس باید به سمت افزایش تعداد واکسینه کردن مردم حرکت کردن تا به ایمنی نسبی رسیده و تا زمان رسیدن به آن زمان رعایت پروتکل ها و محدودیت ها لازم است. بعد از ایمنی کامل می توان گفت که از شهر کرونا خلاص شده ایم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: با توجه به اینکه دارو و درمان وارداتی است و برای مردم گران تمام می گردد باید تا جای ممکن پروتکل ها را رعایت کرد تا کشور و مردم متحمل هزینه نشوند.

وی درباره تبعات برداشتن محدودیت ها قبل از ایمنی نسبی جامعه گفت: در حال حاضر تعداد فوتی های روزانه کشور بالای 200 نفر است و همچنان کشور ما جزو کشور های با ریسک بالا محسوب می گردد. پس نباید فکر گردد که برداشتن محدودیت ها کار خوبی نیست منتها اتفاقاتی که در تعطیلات هفته جاری در برداشتن محدودیت ها رخ داد بدین علت بود که تاب آوری مردم کاهش پیدا نموده و مجبور شدند در تعطیلات این گونه عمل نمایند.

بندپی با بیان اینکه وزیر بهداشت یکشنبه در کمیسیون بهداشت حضور پیدا می نماید، گفت: تأکید ما به وزیر بهداشت این است که باید مدارس و دانشگاه ها پلکانی باز گردد نه اینکه یک دفعه محدودیت ها برداشته شده و جان جوانان به خطر بیفتد. بیشتر خانواده های ما تنها یک فرزند دارند و تمام دارایی شان آن فرزند است پس اگر خدایی نانموده برای فرزندشان اتفاقی بیفتد آن خانواده آسیب زیادی می بیند؛ لذا تا وقتی جامعه به ایمنی کامل نرسیده برطرف محدودیت ها باعث آسیب می گردد. باید در برداشتن محدودیت ها احتیاطی به خرج داد تا تجربه پیک های قبلی تکرار نگردد.

وی اضافه نمود: جامعه با پنج پیک کرونا روبرو شد به این علت که به محض خارج از پیک محدودیت ها برداشته شد پس نباید فکر کنیم که ورود به پیک ششم غیرممکن است و به صرف زدن واکسن پروتکل ها رعایت نگردد؛ لذا نباید خیلی به واکسن هم اعتماد کرد و محدودیت ها را کنار گذاشت. تا وقتی به ایمنی نسبی نرسیم نباید پروتکل ها و محدودیت ها کنار گذاشته گردد.

منبع: فرارو

به "چه زمانی محدودیت های کرونایی برداشته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی محدودیت های کرونایی برداشته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید