چه کسانی مشمول بیمه بیکاری کرونا شدند؟

به گزارش موسیقی با امیر، خبرنگاران: مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از ثبت نام بیش از 863 هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری اطلاع داد و گفت: از این تعداد 723 هزار و 500 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند.

چه کسانی مشمول بیمه بیکاری کرونا شدند؟

به گزارش موسیقی با امیر به نقل از ایسنا، مسعود بابایی، درباره متقاضیان بیمه بیکاری کرونا که از خرداد بیکار شده اند، گفت: کسانی که از ابتدای خرداد ماه بیکار شدند و یا افرادی که بیکاری آنها از اسفند سال گذشته تا به امروز استمرار داشته است باید به سامانه prkar.mcls.gov.ir مراجعه و نوع بیکاری خود را به وسیله خوداظهاری اعلام نمایند.

وی گفت: در حال حاضر این سامانه در پنج استان فارس، قزوین، اردبیل، هرمزگان و سمنان به شکل آزمایشی فعال است و در خصوص باقی استانها در تلاشیم تا از ماه آینده برقرار و فعال گردد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درعین حال از ثبت نام بیش از 863 هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری اطلاع داد و گفت: از این تعداد 723 هزار و 500 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند.

به گفته بابایی آن دسته از متقاضیانی که طی 10 روز اول اسفند بیکار شده اند به وسیله سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری آنها واریز شده است و بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کسانی که از 10 اسفند تا 31 اردیبهشت ماه بیکار شده اند خزانه داری کل کشور بیمه بیکاری آنها را واریز می نماید.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره علت عدم پرداخت مقرری به بعضی از متقاضیان نیز گفت: لیست آن دسته از کسانی که از اسفند سال گذشته بیکار شده و در سامانه ثبت نام نکرده بودند را به وسیله کمیته های استانی جمع آوری و به سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم تا واریز بیمه بیکاری به آنها نیز صورت گیرد. در حال حاضر اطلاعات افراد تکمیل نشده و پس از پایش در کمیته های استانی تکمیل و به تامین اجتماعی ارسال خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "چه کسانی مشمول بیمه بیکاری کرونا شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی مشمول بیمه بیکاری کرونا شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید