کرونا، تعداد مبتلایان جدید در مرکز شیوع کرونا در چین تک رقمی شد

به گزارش موسیقی با امیر، همزمان با فرایند افزایشی تعداد موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشورهای اروپایی و آمریکا، مسئولان چین و کره جنوبی از کاهش امیدبخش تعداد مبتلایان جدید خبر می دهند.

کرونا، تعداد مبتلایان جدید در مرکز شیوع کرونا در چین تک رقمی شد

به گزارش گروه بین الملل موسیقی با امیر، کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (پنجشنبه) اعلام نمود که برای اولین باز از زمان طغیان ویروس کووید19 در این کشور، تعداد مبتلایان جدید روزانه به این ویروس در مرکز شیوع آن، تک رقمی شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، استان هوبه - به مرکزیت شهر ووهان که ویروس جدید کرونا در واپسین روزهای آخرین ماه سال 2019 از آنجا شیوع پیدا کرد - طی بیست وچهار ساعت گذشته فقط شاهد 8 مبتلای جدید بود.

بر اساس این آمار، در دیگر مناطق چین نیز هفت مورد ابتلای جدید مشاهده شده که البته 6 نفر از آنها از کشورهای خارجی به چین سفر نموده و در مبدأ به این ویروس آلوده شده بودند.

مقامات چین که پیشتر نسبت به کاهش سریع فرایند ابتلا به ویروس کرونا در ماه جاری (مارس) ابراز امیدواری نموده بودند، اکنون نگران ورود افراد مبتلا به این ویروس از کشورهای خارجی است زیرا کسب وکارهای بیشتری در حال از سرگیری فعالیت خود در این کشور هستند.

پیشتر روزنامه پیپلز دیلی چین به نقل از منابع بیمارستانی گزارش داده بود که تمام استان های این کشور به جز هوبه از اواخر ماه فوریه پیروز شدند ابتلای جدید به کروناویروس را متوقف نمایند و در استان هوبه نیز احتمالا تا خاتمه ماه مارس تعداد مبتلایان جدید به صفر خواهد رسید.

تعداد فوتی های بیست وچهار ساعت گذشته در چین نیز به 11 نفر رسید، که پایین ترین حد خود در چند هفته اخیر است.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به ویروس کووید19 در چین هم اکنون 80796 نفر و تعداد فوتی ها بر اثر ابتلا به این ویروس نیز 3169 نفر اعلام شده است. البته گفتنی است از تعداد کل مبتلایان، 62802 نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا 14825 مورد فعال ابتلا به کرونا در چین وجود دارد.

از کره جنوبی - که بعد از چین بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کووید19 را در قاره آسیا دارد - خبر می رسد که تا صبح امروز 114 مورد جدید از ابتلا به این ویروس در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه شبکه سی.اِن.اِی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره جنوبی همچنین اعلام نمود طی بیست وچهار ساعت گذشته 6 مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کووید19 در این کشور گزارش شده است.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در کره جنوبی به 7869 نفر و تعداد کل فوتی ها نیز به 66 نفر افزایش یافت.

چونگ سی کیون نخست وزیر کره جنوبی اما با تاکید بر لزوم تداوم کوشش ها برای کنترل شیوع این ویروس علی رغم کاهش تعداد مبتلایان، گفت احتمال آلوده شدن تجمعات بزرگی در سئول و سرایت آن به دیگر مناطق وجود دارد.

بر اساس آمار زنده نهاده شده روی سایت ورلداُمتر، ویروس جدید کرونا که از سوی سازمان بهداشت دنیای در سطح همه گیری دنیای یا پاندمی نهاده شد، تا کنون 126380 نفر را در سراسر دنیا آلوده نموده و 4634 نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می گردد.

ویروس کووید19، به وسیله تنفس و تماس هم منتقل می گردد و همین امر کنترل آن را سخت نموده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می نماید، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها آغاز می گردد. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا، تعداد مبتلایان جدید در مرکز شیوع کرونا در چین تک رقمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، تعداد مبتلایان جدید در مرکز شیوع کرونا در چین تک رقمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید