بیانیه مشترک احزاب مجلس ترکیه در واکنش به اظهارات مکرون

به گزارش موسیقی با امیر، ایرنا نوشت: احزاب مجلس ترکیه در یک بیانیه مشترک اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه درباره تصاویر توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.

بیانیه مشترک احزاب مجلس ترکیه در واکنش به اظهارات مکرون

به گزارش رویترز، چهار حزب عدالت و توسعه، حرکت ملی، جمهوریخواه خلق و حزب نیک سه شنبه شب در بیانیه مشترک خود هشدار دادند که اظهارات مکرون می تواند باعث ایجاد مناقشه های ویرانگر شود.

رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه گذشته در اظهاراتی گفت که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد، موضوعی که خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخته و با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

احزاب ترکیه در بیانیه مشترک خود گفتند: اظهارات مکرون با اقدامات بی محابایی که به بهانه حمایت از آزادی بیان انجام می دهد، مناقشه و شکافی ایجاد می کند که تبعات آن می توان تاثیرات منفی و عمیقی بر پیروان همه ادیان بگذارد.

رجیب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز دوشنبه شب در مراسمی به مناسبت شروع هفته میلاد پیامبر (ص) بار دیگر با حمله به مکرون وی را بیمار توصیف کرد و گفت: حمله به اسلام و مسلمانان با تشویق رهبر فرانسه شروع شد که خود نیازمند آن است که به لحاظ روانی درمان شود.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: دشمنی با اسلام و مسلمانان به سیاست مورد حمایت رهبران برخی کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

اردوغان در بخش دیگری از سخنانش با حمله به آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: آزادی ادیانی که شما مدعی آن هستید، کجاست؟ چه گونه اجازه می دهید که بیش از 100 پلیس به مسجدی در آلمان حمله کنند؟

اردوغان چند روز پیش نیز با انتقاد شدید از مکرون خطاب به وی گفت که او نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد.

اظهارات مکرون باعث شد که بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی پایشی برای نخریدن کالاهای فرانسوی را راه اندازی کنند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "بیانیه مشترک احزاب مجلس ترکیه در واکنش به اظهارات مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک احزاب مجلس ترکیه در واکنش به اظهارات مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید