نسبت این غرب و آن غرب!

به گزارش موسیقی با امیر، طی ده روز و خصوصا پس از شیوع گسترده تر ویروس کرونا در آمریکا و کشورهای اروپایی ، که منجر به افزایش تصاعدی آمار مبتلایان و قربانیان شده است، اخبار و گزارش های قابل تأملی از دنیا غرب شنیده می گردد.

نسبت این غرب و آن غرب!

به گزارش گروه رسانه های موسیقی با امیر، حنیف غفاری طی یادداشتی در روزنامه رسالت نوشت : طی ده روز و خصوصا پس از شیوع گسترده تر ویروس کرونا در آمریکا و کشورهای اروپایی ، که منجر به افزایش تصاعدی آمار مبتلایان و قربانیان شده است، اخبار و گزارش های قابل تأملی از جهان غرب شنیده می گردد: از کمبود تجهیزات ابتدایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کرونا در اروپا و آمریکا تا اثبات ناکارآمدی استراتژی ایمن سازی جمعی! افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، فرانسه و سوئد به خوبی نشان می دهد که این ویروس شوم چگونه مدیریت ادعایی غرب در مواجهه با انواع بحران های اجتماعی و بهداشتی را به چالش کشیده است!

بدون شک، افزایش تلفات کرونا در سرتاسر جهان ، ازجمله در کشورهای غربی و ابتلا و مرگ انسان های متعدد، دل هر انسانی را می آزارد.در این میان، سؤالات مهمی وجود دارد که نه تنها در دوران فعلی، بلکه در دوران پساکرونا نیز آمریکا و کشورهای اروپایی ناگزیر به پاسخگویی در مورد آن ها خواهند بود! به راستی میان تصویری که واشنگتن و بازیگران غربی از خود در نزد افکار عمومی جهان به نمایش گذاشته و خود را به مثابه سدی آسیب ناپذیر در برابر هر نوع بحرانی معرفی و تشبیه نموده اند، با آنچه امروز در جهانی غرب می بینیم چه نسبتی وجود دارد؟ به عبارت بهتر، چرا میان آن تصویر و این حقیقت کمترین سنخیتی وجود ندارد؟

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از مرحله تمسخر بیماری به جایی رسیده است که اقرار می نماید اگر حتی200 هزار شهفرایند آمریکایی نیز براثر کرونا از بین بفرایند، بازهم خوب است! بوریس جانسون، نخست وزیر مغرور انگلیس و متحد ترامپ نیز که در تمسخر کرونا و اصرار بر استراتژی ایمن سازی جمعی گوی سبقت را از دیگر همتایان غربی خود ربوده بود، هم اکنون به سبب ابتلا به کرونا در قرنطینه به سر می برد! ضمن آنکه آمار مبتلایان و جان باختگان در انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی روزبه روز به صورت تصاعدی افزایش پیدا می نماید. ایمن سازی جمعی نوعی استراتژی محسوب می گردد که مطابق آن، مقامات دولتی اجازه می دهند بیشتر افراد جامعه به یک ویروس (در اینجا کرونا) مبتلا شوند و از این طریق پس از گذشت زمان واکسینه شوند! در این روش تعداد زیادی از افراد آسیب پذیر و سالخورده، از بین می فرایند. آثار و تبعات اصرار بوریس جانسون در مورد این استراتژی مهلک، خود را در جامعه انگلیس نشان داده است! مقامات انگلیسی زمانی روی به استراتژیدوری گزینی اجتماعیآوردند که بخش زیادی از افراد در دوران نهفتگی ویروس به سر می بردند!

تصویری که امروز از غرب (آمریکا و اروپا) مشاهده می کنیم، تصویری است که در آن عده ای سیاستمدار بر سر استراتژی های مقابله با ویروس کرونا، شناخت ابعاد بیماری، درمان افراد مبتلا، مهیا ساختن ابزارهای درمان و …..

ناتوان مانده اند. این با تصویر کاذبی که غرب در طول دهه های اخیر و خصوصا پس از انتها جنگ جهانی دوم از خود در نزد افکار عمومی جهان نشان داده است کاملا متفاوت است! تصویری که در آن غرب خود به تنهایی قواعد بازی همه انسان های کره زمین را مشخص می نماید و نعوذبالله، حتی در برابر قدرت لایزال الهی نیز همیشه حرفی برای گفتن دارد! آری! این چهره واقعی غرب است! چهره ای که باید مستقیما در آن نگریست و چشم به حقایقی گگردد که شاید تا به امروز، در زیر خروارها تبلیغات و نمایش های جذاب اما تهی کتمان شده بود….

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نسبت این غرب و آن غرب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسبت این غرب و آن غرب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید