تداوم حیات دایناسورها در سیاره ای دیگر!

به گزارش موسیقی با امیر، اگر کره زمین زمانی در تاریخ خود را با جاندارانی همانند دایناسورها گذرانده باشد، دور از انتطار نیست که یک مطالعه تازه استدلال کند، یک دنیای ژوراسیک واقعی در حال حاضر می تواند در سیاره دیگری وجود داشته باشد.

تداوم حیات دایناسورها در سیاره ای دیگر!

به گزارش خبرگزاری موسیقی با امیر ، بر اساس مطالعه نو منتشر شده، سیارات دورتر از زمین می توانند پناهگاه گونه هایی باشند که شبیه دایناسورهای زمین هستند و انسان ها ممکن است در حال حاضر توانایی پیدا کردن آنها را داشته باشند.

لیزا کالتنگر، نویسنده این مطالعه، در بیانیه ای گفت:اثر انگشت سبک زمین مدرن، الگوی ما برای شناسایی سیارات بالقوه قابل سکونت بوده است، اما زمانی بود که این اثرانگشت بارزتر بود و در نشان دادن نشانه های حیات بهتر بود.

بر اساس این مطالعه، محققان روی زمین می توانند چنین حیاتی را با جستجوی ترکیباتی که در حال حاضر در سیاره ما وجود ندارند، اما در دوران دایناسورها وجود داشته اند، شناسایی نمایند. این به این علت است که زمین در زمان دایناسورها دارای حدود 30 درصد سطوح بالاتری از اکسیژن بود، که به موجودات پیچیده اجازه رشد می داد. امروزه سطح اکسیژن زمین به 21 درصد رسیده است.

محققان استدلال می نمایند که این سطوح بالای اکسیژن می تواند سرنخی از نوع حیاتی باشد که در سیاره ای دور وجود دارد و اشاره می نماید که می توان از تلسکوپ های ویژه برای شناسایی شرایط مشابه با آنچه دایناسورها میلیون ها سال پیش با آن روبرو شدند، استفاده کرد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "تداوم حیات دایناسورها در سیاره ای دیگر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم حیات دایناسورها در سیاره ای دیگر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید