رنگ محصولات صنایع دستی کیفی می گردد

به گزارش موسیقی با امیر، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، رنگ محصولات صنایع دستی کیفی می گردد.

رنگ محصولات صنایع دستی کیفی می گردد

معاونت صنایع دستی با پژوهشکده رنگ تفاهمنامه ای را به منظور ارتقای رنگ بندی آثار هنری صنایع دستی امضا کردند.

مریم جلالی، معاون صنایع دستی کشور در این باره گفت: صنایع دستی و فرهنگی دانش بنیان ترین المان های هویتی ما را با خودشان به همراه دارند. این تفاهمنامه امضا شد تا ما در صنایع دستی و در همه 18 رشته و در حوزه زیبایی، حفاظت و پایداری رنگ از دستاورد علمی این پژوهشکده استفاده کنیم. این تفاهمنامه براساس آنالیز های فنی درباره حضور رنگ در صنایع دستی تدوین شده است.

وی گفت: اگر قرار است در زنجیره تأمین و خلق ارزش کارایی داشته باشیم و بتوانیم کارآفرینانمان را راهنمایی کنیم، باید به حوزه هایی که تحقیق و پژوهش می نمایند، متصل شویم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور اظهار داشت: دنیای بدون رنگ دنیای خسته نماینده و ملال آوری است و هنر هنرمند نیازمند گستره رنگ ها است. برای حفاظت از آثار فاخر در حوزه صنایع دستی نیازمند دانش پایدار، زیبا و مقرون به صرفه هستیم.

در ادامه حسن تاجیک، رئیس پژوهشکده رنگ وزارت علوم گفت: از این پس قرار است در حوزه های مختلف از جمله سرامیک و لعاب و کتیبه ها و صنایع دستی و نساجی و فرش دقت هنرمندان را در رنگ بندی آثارشان ارتقا دهیم. فعالیت های پژوهشگاه عملیاتی و کاربردی بوده و پتانسیل اجرایی پژوهشگاه رنگ در خدمت معاونت صنایع دستی است.

تاجیک نسبت به ارتباط مناسب و مبتنی بر فعالیت های علمی مشترک بین میراث و پژوهش ابراز امیدواری کرد.

بعلاوه صفی کارشناس این پژوهشکده نیز گفت: ما در این آزمایشگاه ها راهکارهایی داریم که از قضاوت های انسانی فاصله می گیریم و جایگاه را به دستگاه می دهیم، چون داده های آن پایدار هستند و زمانی که معیارهای عددی در اختیارمان باشد، می توانیم به راحتی تصمیم بگیریم.

منبع: همگردی

به "رنگ محصولات صنایع دستی کیفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ محصولات صنایع دستی کیفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید