رونق دوچرخه سواری در نیویورک با شیوع کروناویروس

به گزارش موسیقی با امیر، خبرنگاران/خراسان رضوی بیل دو بلازیو، شهردار نیویورک با امید به مهار شیوع کروناویروس دستورالعمل های خاصی را برای شهروندان ارائه نموده است.

رونق دوچرخه سواری در نیویورک با شیوع کروناویروس

به گزارش نیوز، روش های پیشنهادی شهردار نیویورک برای مقابله با کروناویروس جدید شامل، کار در خانه (در صورت امکان)، عدم استفاده از متروها در ساعات شلوغی، پیاده روی یا دوچرخه سواری برای رسیدن به محل کار برای جلوگیری از ازدحام افراد در وسایل نقلیه عمومی است.

البته شهردار نیویورک از استقبال افراد از دوچرخه سواری مطمئن نبود و علل آن را عادت نداشتن افراد به تردد با دوچرخه و همچنین نبود زیرساخت های لازم مانند خطوط دوچرخه سواری بیان نموده بود.

اما پیشنهاد این شهردار مورد استقبال مردم نهاده شد و اداره حمل ونقل شهر خاطرنشان کرد: مردم وسیله نقلیه سالم تر، بهداشتی تر و دوستدار محیط زیست را به وسایل نقلیه عمومی ترجیح دادند و شاهد افزایش 50 درصدی تردد دوچرخه در پل های اتصال منهتن به بروکلین و کوئینز در مقایسه با مارس گذشته هستیم.

مرکز دوچرخه اشتراکی نیویورک سیتی نیز شاهد افزایش تقاضای افراد نسبت به سال گذشته به میزان 67 درصد بوده است.

واضح است که در این روزهای کرونایی دوچرخه سواری نیازمند اقدامات احتیاطی ضروری است، اما شاید از علل دیگر رونق دوچرخه سواری فعلی نیویورک را بتوان به گرمای بی سابقه امسال نسبت داد و علت دیگر آن هم کاهش اضطراب افراد از این همه گیری بدون رفتن به کلاس های ورزشی دانست.

البته بعضی نیز بر این باورند که این طرح موجب ناامنی خیابان ها به دلیل استفاده افراد تازه کار خواهد شد اما افزایش چشمگیر تردد دوچرخه ها موجب دقت در دوچرخه سواری خواهد شد.

در حال حاضر، تعداد خودرو کمتری در خیابان های شهر نیویورک مشاهده می گردد و بیماری کووید-19 موجب کاهش 15 درصدی میزان ترافیک در ساعت شلوغی نسبت به سال گذشته نیز شده است.

البته هنوز نمی توان گفت که آیا رونق دوچرخه سواری نیویورک از شیوع کروناویروس پیشگیری خواهد نمود یا خیر، اما در حال حاضر، وجود دوچرخه های بیشتر و تعداد کمتری اتومبیل باعث ایجاد خیابان های ایمن تر و سبزتر در بزرگترین شهر ایالات متحده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رونق دوچرخه سواری در نیویورک با شیوع کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق دوچرخه سواری در نیویورک با شیوع کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید