صدقی: هاکی روی یخ رشته پولدارها نیست، یک ریال هم از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگرفته ایم

به گزارش موسیقی با امیر، رئیس انجمن اسکیت گفت: اعزام تیم های ملی هاکی روی یخ به مسابقات امارات با هزینه اسپانسر و بدون دریافت یک ریال از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صورت می گیرد.

صدقی: هاکی روی یخ رشته پولدارها نیست، یک ریال هم از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگرفته ایم

به گزارش خبرنگار ورزشی موسیقی با امیر، کاوه صدقی، رئیس انجمن اسکیت در نشست خبری مربوط به اعزام تیم های ملی هاکی روی یخ مردان و بانوان به مسابقات کاپ دبی در کشور امارات گفت: ما با اختلاف 111 سال بعد از راه اندازی فدراسیون دنیای هاکی، این رشته را در ایران راه اندازی کردیم که آن هم به واسطه ایجاد پیست یخ بازار بزرگ بود.

رئیس انجمن اسکیت اضافه نمود: هدف اصلی از حضور در این رویداد، کسب آمادگی برای مسابقات دنیای در قرقیزستان و بعلاوه مسابقات آسیایی در اردیبهشت سال آینده است. کاپ امارات به وسیله یک گروه روسی برگزار می گردد. ما قبلاً یک بار در این تورنمنت با حضور بازیکنان خارج از کشور شرکت کردیم که تیم به مقام سوم رسید، اما در این دوره با بازیکنان داخلی شرکت می کنیم و هدفمان کسب تجربه و آمادگی برای جام دنیای قرقیزستان است.

صدقی گفت: در پی مدال نیستیم و می دانیم که کارمان سخت خواهد بود، اما می خواهیم یک تجربه خوب در کنار برترین های دنیا داشته باشیم. ضمن اینکه در گروه سختی هم هستیم.

وی با اشاره به اینکه اعضای تیم های ملی هاکی روی یخ را بازیکنان اینلاین هاکی تشکیل می دهند، عنوان نمود: یک ریال هم بودجه برای اعزام از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگرفته ایم و با اسپانسر به امارات می رویم. هاکی روی یخ، ورزش پولدارها نیست و بیشتر نفرات از جنوب تهران و بعلاوه سایر شهرها هستند که ساعت ها کوشش می نمایند تا در این رشته فعالیت داشته باشند.

صدقی توضیح داد: هزینه تجهیزات این رشته یک گرفتاری بزرگ برای ورزشکاران این رشته است. شاید هاکی روی یخ در دنیا رشته گرانی باشد، اما در ایران شرایط فرق دارد و اگر استعدادی را پیدا کنیم، به طور کامل حمایت می کنیم.

رئیس انجمن اسکیت درباره شرایط مسابقات دبی گفت: تیم ایران در بخش آقایان با تیمی از روسیه و یک تیم به نام آل استارز همگروه است. تیم بانوان هم با روسیه و امارات بازی می نماید. سطح مسابقات بسیار بالا است، ما هم به همین علت در این تورنمنت شرکت می کنیم. ما الان در پایین ترین سطح در این رشته هستیم. هر چقدر که در مسابقات مختلف شرکت کنیم، قطعا بالاتر خواهیم آمد. خوشبختانه توسعه این رشته سرعت خوبی دارد، به طوری که در مشهد و کیش پیست های یخ در حال ایجاد است.

بعلاوه فرزاد هوشیدری کاپیتان و مربی تیم مردان گفت: کارمان سخت است. ما در سال 84 در اینلاین هاکی، هدفگذاری قهرمانی آسیا را داشتیم که به این مهم نیز رسیدیم. البته در همان تیم و در اولین رویدادی که شرکت کردیم، نتیجه خوبی نگرفتیم، اما مسأله مهم نتیجه نهایی بود. بر همین اساس به این مسابقات دبی به عنوان یک رویداد تدارکاتی نگاه می کنیم تا برای مسابقات آسیایی و دنیای آمادگی لازم را کسب کنیم. ما یک برنامه چهار ساله برای این تیم در نظر گرفته ایم تا بتوانیم در دسته دو آسیا و دسته سوم دنیا حضور پیدا کنیم. هاکی روی یخ یک رشته نوپاست و احتیاج به حمایت دارد و مطمئن هستم به اهدافمان می رسیم.

رامین عتیقه چی دبیر فدراسیون اسکیت نیز عنوان نمود: در گذشته در آرزوی یک خبر از این رشته بودیم، اما حالا شرایط بسیار فرق نموده و این امیدوارنماینده است. اعضای تیم دستمزدی دریافت نمی نمایند. امیدواریم در آینده و در مسابقات دنیای مدال آور نیز باشیم و امیدوار تحقق این هدف هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صدقی: هاکی روی یخ رشته پولدارها نیست، یک ریال هم از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدقی: هاکی روی یخ رشته پولدارها نیست، یک ریال هم از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید