معنای درد مچ دست شما بعد استفاده از تلفن

به گزارش موسیقی با امیر، تلفن همراه می توانند در دراز مدت به مچ دست، آرنج یا گردن شما آسیب بزند.

معنای درد مچ دست شما بعد استفاده از تلفن

تلفن های هوشمند بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی مدرن هستند. از صحبت کردن تا خرید و انجام کار های اداری همه با تلفن انجام می گردد. با این حال این مزایا با معاوضه هایی مانند خستگی چشم، سردرد و ترس از دست دادن همراه است. اما یکی دیگر از مسائل ، درد مچ پس از استفاده موبایل است. تلفن همراه می توانند در دراز مدت به مچ دست، آرنج یا گردن شما آسیب بزند. شکایات رایج سلامتی، مانند اصطلاح تاندونیت پیامکی که ناشی از حرکات تکراری مرتبط با استفاده از گوشی نیز وجود دارد. شما درد های گردن زیادی را در بیماران مشاهده می کنید که ماهیت آن ها بیشتر تکراری است تا آسیب زا مانند تصادف رانندگی. با گذشت زمان، استفاده از گوشی های هوشمند می تواند منجر به مسائل عصبی، کمردرد، سردرد های مزمن، سندرم تونل کارپال و سایر شرایط یا صدمات گردد.

اما چرا مچ دست شما بعد از استفاده تلفن درد می نماید و آیا باید نگران آن باشید؟

استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند می تواند باعث آسیب و درد مچ دست گردد.ارسال پیامک، خرید آنلاین، ویرایش عکس و سایر فعالیت های گوشی هوشمند شامل حرکات مکرر دست و بازو است. این حرکات ریز می تواند به تاندون ها، رباط ها، استخوان ها و ماهیچه های شما فشار وارد کند و باعث انواع درد ها گردد. برای بعضی، حرکت مکرر می تواند منجر به شرایطی مانند سندرم های تونل کوبیتال یا تونل کارپال، تنوسینوویت دو کوئروین، تاندونیت و حتی آرتریت گردد.

یک مطالعه در سال 2020 که روی 387 دانش آموز انجام شد. نشان داد بیش از 66 درصد دانش آمزان به تلفن های هوشمند خود معتاد بودند؛ و 19 درصد به تنوسینوویت، وضعیتی که با درد شست و درد مچ دست تعیین می گردد، مبتلا بودند. همانطور که محققان خاطرنشان می نمایند، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد تلفن همراه می تواند بر مچ دست و شست تأثیر بگذارد. این مسائل به طور فزاینده ای در بین نوجوانان رایج است و 43 درصد کسانی که بیش از حد از تلفن های هوشمند خود استفاده می نمایند، تحت تأثیر آن قرار می گیرند.

یکی دیگر از آسیب های مرتبط با استفاده از گوشی های هوشمند، تاندونیت است. این بیماری التهابی باعث درد مچ دست و انگشتان می گردد و دامنه حرکتی شما را محدود می نماید. حجم زیاد این حرکات تکراری منجر به آغاز تاندونیت می گردد. علاوه بر این، آموزشگاه جراحان ارتوپد آمریکا هشدار می دهد که استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند می تواند درد آرتریت را بدتر کند؛ و تاندون های ساعد را به شدت تحریک کند.

درد مچ دست و اقدامات برای پیشگیری و تسکیل درد

در حال حاضر بسیاری از افراد بیش از 4 ساعت در روز از دستگاه های تلفن همراه استفاده می نمایند؛ و این عادت می تواند منجر به آسیب های دردناکی میگردد که ممکن است احتیاج به ماه ها درمان داشته باشد. واضح ترین راه چاره این است که استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت خود را برای چند هفته متوقف کنید. اما باید گفت که این کار در عصر دیجیتال امکان پذیر نیست. ولی یکی از کار هایی که می توانید برای جلوگیری از درد مچ دست انجام دهید، توقف بین استفاده از تلفن همراه شما در جریان روز است. مچ دست، انگشتان، گردن و سینه خود را چند بار در روز بکشید تا خستگی آن از بین برود. این حرکات کششی یاری بزرگی به سلامتی بدن شما دارد.

لوازم جانبی برای استفاده از تلفن و دوری از درد مچ دست

برای سلامتی بدن و مچ دست تلفن تان را به جای نگه داشتن با دست، روی یک سطح صاف قرار دهید. گزینه دیگر، استفاده از پایه تلفن قابل تنظیم همراه با قلم یا لوازم جانبی هندزفری مانند هدست و هدفون است. بعلاوه می توانید تایپ صوتی را امتحان کنید، قابلیتی که در بیشتر تلفن های هوشمند و تبلت ها در دسترس است. به یاد داشته باشید که مرتبا تلفن را بین دو دست خود عوض کنید و هر بار که با گوشی خود تایپ می کنید از یک انگشت استفاده نکنید.

درد مچ دست بیش از دو هفته

اگر از قبل به درد مچ دست مبتلا هستید، استفاده از آتل ارتز را تا زمانی که علائم بهبود یابد، بهره ببرید. با این حال، تاندونیت و سایر آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد مچ دست ممکن است احتیاج به درمان پزشکی داشته باشد؛ و ممکن است ماه ها طول بکشد تا بهبود یابد. همتر از همه اینکه ، اگر هر گونه درد، بی حسی، سوزن سوزن شدن یا سفتی دست را تجربه می کنید؛ که بیش از دو هفته ادامه داشته باشد یا در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد کند، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

موسیقی با امیر علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معنای درد مچ دست شما بعد استفاده از تلفن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معنای درد مچ دست شما بعد استفاده از تلفن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید