مقامات آمریکایی: قطعات بالون ساقط شده چینی با موفقیت جمع آوری شد

به گزارش موسیقی با امیر، مقامات آمریکایی دو هفته پس از سرنگونی بالون اطلاعاتی چین بر فراز حریم هوایی ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که قطعات بالون ساقط شده را با موفقیت جمع آوری نموده اند.

مقامات آمریکایی: قطعات بالون ساقط شده چینی با موفقیت جمع آوری شد

به گزارش ایرنا، مقامات آمریکایی روز آدینه به وقت محلی به بعضی موسیقی با امیر در واشنگتن خاطرنشان کردند که آمریکا به زودی انتها موفقیت آمیز بازیابی قطعات بالون چینی را که به وسیله یک جنگنده آمریکایی بر فراز آب های ساحلی کارولینای جنوبی سرنگون شده بود، اعلام خواهد نمود.

ارتش آمریکا در اوایل این هفته خاطرنشان کرد که تمام حسگر ها و قطعات الکترونیکی و بعلاوه بخش های بزرگی از ساختار بالون را بازیابی نموده است.

به گزارش ایرنا، مقامات آمریکایی روز پنجشنبه به وقت محلی دوم فوریه (13 بهمن ماه) برای نخستین بار بصورت علنی خاطرنشان کردند که ایالات متحده در حال ردیابی یک بالون نظارتی مشکوک چین بوده که برای چند روز بر فراز حریم هوایی این کشور مشاهده شده است.

نخستین پیامد کشف و شناسایی بالون اطلاعاتی چین بر فراز حریم هوایی ایالات متحده، تعویق سفر آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا به پکن بود.

انتها عصر شنبه به وقت محلی، چهارم فوریه (15 بهمن ماه) ارتش آمریکا بالون چینی را که باعث افزایش تنش میان واشنگتن - پکن شده بود، با جنگنده اف 22 در سواحل کارولینا سرنگون کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دو هفته پس از ساقط کردن بالون چینی بر فراز حریم هوایی کشورش گفت که با شی جین پینگ رئیس جمهور چین تبادل نظر خواهد نمود، اما برای سرنگونی این بالون عذرخواهی نخواهد نمود.

رئیس جمهور آمریکا توضیح داد: از ابتدای دولتم، ما در پی رقابت هستیم، نه درگیری با چین. ما در پی یک جنگ سرد نو نیستیم. اما عذرخواهی نمی کنم و رقابت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اقدامات اخیر دولت آمریکا در محدود کردن فعالیت شرکت هایی که با برنامه هوافضای چین همکاری دارند و محدود شدن آن ها به فناروی هوافضای آمریکا و متحدانش اضافه کرد که اکنون می دانیم بالون های چینی به چه مناطقی پرواز نموده اند.

تارنمای آکسیوس پیش از این، در گزارشی نوشت که یک مقام آمریکایی ادعا کرد که چین در گذشته بالون های نظارتی مشابه را بر فراز بیش از 40 کشور در پنج قاره به پرواز درآورده است.

بایدن بعلاوه گفت که ایالات متحده آمریکا در حال تدوین قوانین سختگیرانه تری برای ردیابی، نظارت و شلیک احتمالی به اشیای هوایی ناشناخته است.

رئیس جمهور آمریکا به جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت خود دستور داده است تا رهبری یک تیم بین سازمانی را برای آنالیز رویه های ایالات متحده آمریکا پس از ساقط کردن بالون چینی و سه شئی ناشناس دیگر برعهده گیرد.

آمریکا می گوید ناوگان بالون های چین به طور خاص برای جاسوسی استفاده می شوند و مجهز به تجهیزات پیشرفته هستند و می توانند سیگنال های ارتباطی و سایر اطلاعات حساس از اهداف در سراسر دنیا را جمع آوری نمایند. براساس اعلام وزارت تجارت آمریکا، دولت بایدن شش شرکت هوانوردی و تکنولوژیک چین را به عنوان بخشی از پاسخ خود به بالون غیرنظامی چین که بر فراز این کشور هدف قرار داد، در لیست سیاه خود قرار داده است.

منبع: فرارو

به "مقامات آمریکایی: قطعات بالون ساقط شده چینی با موفقیت جمع آوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات آمریکایی: قطعات بالون ساقط شده چینی با موفقیت جمع آوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید