4 نکته ضروری برای خرید کرم پودر مناسب برای پوست مختلط که باید بدانید

به گزارش موسیقی با امیر، کرم پودر مناسب برای پوست مختلط کرم پودری است که با چربی اضافی پوست مبارزه کند و در حالی که منافذ را مسدود نمی کند، به آبرسانی نواحی خشک بپردازد. بعلاوه همانطور که طبیعی به نظر می رسد، رنگ پوست را با محو لک ها یکدست کند. انتخاب برترین کرم پودر برای پوست مختلط، به علت منحصر به فرد بودن این نوع پوست، ممکن است چندان ساده نباشد.

4 نکته ضروری برای خرید کرم پودر مناسب برای پوست مختلط که باید بدانید

تطبیق کرم پودر با نوع پوست برای دستیابی به پایه ای عالی برای آرایش بسیار مهم است. به عبارت دیگر، سطح میکاپ شما به زیرسازی درست پوست شما بستگی دارد. یک زیرسازی حرفه ای می تواند به شما اعتماد به نفس بدهد. در حالی که اگر زیرسازی با نوع پوست شما مطابقت نداشته باشد، ممکن است بر خطوط ریز یا منافذ بیشتر تأکید گردد، مواد آرایشی روی پوست بلغزند و میکاپ شما کاملا از بین برود.

از نوع بافت و ترکیبات فرمولاسیون گرفته تا جلوه پایانی، برای خرید کرم پودر همه چیز باید در نظر گرفته گردد. این راهنما در انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست مختلط به شما یاری می نماید تا بدون سردرگمی برترین محصول را برای پوست ترکیبی خود انتخاب کنید.

پوست مختلط چه نوع پوستی است؟

پوست مختلط دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، ترکیبی از پوست چرب و خشک. به طور کلی پوست مختلط، در ناحیه T شکل صورت (پیشانی تا بینی) چربی بیشتری ترشح می نماید در حالی که اطراف گونه ها و خط فک معمولا خشک تر است. افراد دارای پوست مختلط با جوش ها، منافذ برجسته تر و لک های پوست دست و پنجه نرم می نمایند. به طور معمول بزرگترین چالش این نوع پوست، آبرسانی عمیق به منطقه ها خشک، بدون احتقان منافذ است. از قرمزی گرفته تا برق افتادن پوست، سوزش یا خشکی، واکنش پوست مختلط بین هر فرد و حتی در هر فصل، فرق دارد.

چگونه یک کرم پودر مناسب پوست مختلط انتخاب کنیم؟

برترین استراتژی هنگام انتخاب بین انواع کرم پودر این است که محصولی را بیابید که برای پوست شما بیشترین کاربرد را داشته باشد. در انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست مختلط، باید یافتن تعادل بین چربی و خشکی پوست را در نظر بگیرید. برای این کار باید به نکات زیر توجه کنید؛

مشخص دقیق نوع پوست مختلط

مهم است به خاطر داشته باشید که همه پوست های مختلط یکسان نیستند. بعضی از افراد دارای پوست مختلط خشک تر با بعضی نواحی چرب هستند و بعضی دیگر پوستی کاملا عکس آن را دارند. یکی از نکات خرید کرم پودر برای پوست مختلط آن است که به خوبی بدانید آیا پوست شما بیشتر به سمت پوست چرب گرایش دارد یا خشک؟ یافتن پاسخ این سوال به شما یاری می نماید محصولی را پیدا کنید که برای پوست خاص شما برترین نتیجه را داشته باشد.

بافت کرم پودر

کرم پودر ها در انواع بافت پودری، کرمی و مایع در دسترس هستند و جلوه پایانی متفاوتی از فوق مات تا درخشان را ایجاد می نمایند. در مقایسه با فرم پودری کرم پودر که تمایل به چسبیدن به نواحی خشک دارد، جستجو در میان کرم پودرهای مایع و کرمی می تواند به یکدست کردن و یکنواختی پوست مختلط بیشتر یاری کند.

مواد تشکیل دهنده

یافتن برترین کرم پودر مناسب برای نوع پوست شما چیزی فراتر از انتخاب تناژ رنگی و میزان پوشش دهی است. هنگام خرید هر نوع کرم پودری، بهتر است در پی کرم پودرهای حاوی مواد مغذی و مواد مراقبت از پوست باشید تا علاوه بر زیبایی، سلامت پوست خود را هم حفظ کنید.

به عنوان مثال ویتامین E و هیالورونیک اسید به حفظ رطوبت پوست مختلط و افزایش حالت ارتجاعی آن یاری می نمایند. ویتامین B3 که به نیاسینامید هم شناخته می گردد، برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک ها بسیار مؤثر است و سالیسیلیک اسید باعث کاهش چربی پوست مختلط می گردد و باکتری های عامل ایجاد جوش را از بین می برد. وجود چنین موادی در ترکیبات یک کرم پودر، اگرچه ممکن است قیمت آن را افزایش دهد، اما سلامت پوست را تضمین خواهند کرد.

جلوه پایانی

پیش از انتخاب کرم پودر، از خود بپرسید در پی چه نوع ظاهر و جلوه پایانی برای آرایش خود هستید؟ ترجیحات بین جلوه درخشان و آرایش خیس و جلوه مات و آرایشی مخملی متفاوت هستند. دلیلی وجود ندارد که داشتن پوست مختلط شما را از دستیابی به هر یک از این جلوه های پایانی باز دارد. تنها چیزی که ضروری است رعایت گردد، انتخاب درست فرمولاسیون مناسب است. هر چه کرم پودر با احتیاج های پوست شما هماهنگی بیشتری داشته باشد، ظاهری ایدئال با ماندگاری بیشتری خواهید داشت.

نحوه استفاده از کرم پودر روی پوست های مختلط

انتخاب درست یک کرم پودر مناسب برای پوست مختلط، با نحوه اجرای آن روی پوست تکمیل می گردد. کرم پودر را باید پس از سرم مرطوب نماینده و ضدآفتاب روی پوست تمیز بمالید. با استفاده از یک برس یا اسفنج آرایشی مرطوب شده، اجرای کرم پودر را از مرکز صورت آغاز و به سمت بیرون ترکیب کنید.

در صورتی که بخواهید پوشش دهی و کاور بالایی داشته باشید، بهتر است کرم پودر خود را با بی بی کرم ترکیب کنید. اگر از جمله کسانی باشید که به زیرسازی پوست خود بسیار اهمیت می دهند، قطعا می دانید که بی بی کرم چیست و ترکیب آن با کرم پودر چقدر می تواند در محو طبیعی لک های پوست یاری نماینده باشد. نباید فراموش کنید که استفاده از یک برس صاف یا اسفنج آرایشی در داشتن یک فیلتر بی عیب و نقص با پوشش بالاتر، مؤثر است. در حالی که برای داشتن یک روکش سبک تر، بهتر است از یک برس کرکی گرد بهره ببرید.

برترین کرم پودر با جلوه پایانی درخشان مناسب برای پوست مختلط

کرم پودر بیوتی فول اسکین شارلوت تیلبری (Charlotte Tilbury Charlottes Beautiful Skin) با پوشش دهی شفاف خود جلوه ای زیبا و درخششی طبیعی روی پوست مختلط ایجاد می نماید. فرمولاسیون این محصول ظاهر براق چربی پوست را به حداقل می رساند و در عین حال با داشتن هیالورونیک اسید، پوست را آبرسانی می نماید. نسبت طلایی رعایت شده برای پوست مختلط در کرم پودر بیوتی فول شارلوت تیلبری، این محصول را به معروف ترین و برترین کرم پودر خارجی برای پوست مختلط تبدیل نموده است.

برترین کرم پودر با ماندگاری بالا برای پوست مختلط

کرم پودر فرانسوی بورژوا ایر مت (Bourjois Air Mat) به طور ویژه ساخته شده است تا ظاهری صاف، مات و یکدست به پوست بدهد که تا 24 ساعت ماندگاری دارد. بافت سبک این کرم پودر، پوست مختلط را بیش از حد خشک نمی نماید و در عین حال مانع چرب شدن اضافی پوست می گردد. بعلاوه به منافذ پوست در طول روز اجازه تنفس می دهد و فاقد مواد حساسیت زا است. این ویژگی ها سبب می شوند برای داشتن آرایشی مخملی در یک میهمانی طولانی شبانه، به راحتی بتوانید روی این کرم پودر حساب کنید.

برترین کرم پودر با کاور بالا برای پوست مختلط

اگر در پی یک کرم پودر ارزان ای هستید که جوش ها و ناهماهنگی های رنگی پوست را به طور کامل پوشش دهد و از طیف رنگی بالایی برخوردار باشد، کرم پودر وت ان وایلد مدل فتوفوکوس (Wet ‘n Wild Photo Focus) قطعا برترین گزینه برای شما خواهد بود. این کرم پودر مایع یک فیلتر زیبای مخملی با جلوه پایانی مات برای شما به ارمغان می آورد که هنگام عکاسی از انعکاس نور جلوگیری می نماید. فتوفوکوس وت ان وایلد مرطوب نمایندگی بالایی در اختیار پوست مختلط قرار می دهد و بعلاوه باعث انسداد منافذ نمی گردد.

سخن پایانی

همانطور که پیش تر اشاره شد، در انتخاب کرم پودر، مهم است که مطمئن شوید از کرم پودری مناسب برای نوع پوست خود استفاده می کنید. اگر پوست مختلط شما بیشتر خشک است، از یک کرم پودر با فرمول مرطوب نماینده و درخشان نماینده بهره ببرید تا درخشندگی طبیعی بیشتری به پوست خود ببخشید. اگر پوست چرب تری دارید، می توانید یک کرم پودر با اثر مات نمایندگی بالا یا نیمه مات را انتخاب کنید و مطمئن شوید که پیش از استفاده، برای جبران رطوبت نواحی خشک تر، اول میزان زیادی مرطوب نماینده روی نقاط خشک صورت خود بزنید.

علاوه بر این، کرم پودرهای استیکی یا مایع بیشتر از محصولات پودری برای پوست مختلط مناسب هستند. زیرا بافت های پودر می توانند نواحی خشک پوست مختلط راخشک تر و بخش های چرب آن را مسدود نمایند. مانند هر نوع پوستی، پس از یک روز استفاده از کرم پودر، حتماً پوست خود را کاملاً تمیز کنید. هرگز بدون پاک کردن آرایش نخوابید، زیرا می تواند مسائل پوست مختلط مانند آکنه و مسدود شدن منافذ را بدتر کند.

پیش از استفاده از کرم پودر، استفاده از پرایمرها و بی بی کرم ها را نباید فراموش کنید تا یک پایه ای صاف و بی عیب و نقص ایجاد کنید. یادتان باشد که برای پوست های مختلط، پرایمر های ژلی عملکرد بهتری دارند. زیرا باعث ایجاد احساس چربی در صورت نمی شوند و بافت بسیار سبک آن ها تنفس پوست را آسان تر می نماید.

منابع: harrods, dermcollective

منبع: دیجیکالا مگ

به "4 نکته ضروری برای خرید کرم پودر مناسب برای پوست مختلط که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نکته ضروری برای خرید کرم پودر مناسب برای پوست مختلط که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید