آذربایجان غربی؛ فروش کتاب در پاییزه 99 از مرز 200 میلیون تومان گذشت

به گزارش موسیقی با امیر، رسول بابازاده، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، در این باره به خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، گفت: طرح پاییزه کتاب با 17 کتابفروشی عضو در استان آذربایجان غربی، شامل 9 کتابفروشی در ارومیه و 8 کتابفروشی در شهرستان های استان آذربایجان غربی از 26 آبان تا 4 آذر شروع به کار نموده است.

آذربایجان غربی؛ فروش کتاب در پاییزه 99 از مرز 200 میلیون تومان گذشت

وی اضافه کرد: پس از گذشت شش روز از شروع این طرح، 5059 جلد کتاب به مبلغ 2 میلیارد و 617 میلیون و 107 هزار ریال در استان آذربایجان غربی به فروش رسید.

این مسئول ادامه داد: بر اساس طرح پاییزه کتاب، هر فردی می توانست صرفاً با ارائه کارت ملی به کتابفروشی های عضو طرح پاییزه کتاب به میزان یک میلیون ریال کتاب خریداری کند. همچنین به منظور حمایت از نویسندگان نیز تخفیف کتاب های تالیفی 25 و کتاب های ترجمه 15 درصد بود.

بابازاده بیان نمود: در استان آذربایجان غربی کتاب فروشی های پاتوق کتاب ارومیه، حسینی، خانه دوست، درنا، زارع، سلیمی، شهر کتاب بوکان، علوم دانشگاهی، موکریان، نمایشگاه کتاب ختایی، کتاب پیغام، کتابسرای بشری، کتابسرای موکریان، کتاب مهرگان و کتابفروشی ظرافت در این دوره حضور داشته و پذیرای دوستداران کتاب بودند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: همه کتابفروشی هایی که کتاب های درسی، دانشگاهی و عمومی را دارند، می توانستند عضو طرح شده و ثبت نام نمایند ولی کتابهای آموزشی، یاری آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده اند، مشمول طرح نمی شدند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "آذربایجان غربی؛ فروش کتاب در پاییزه 99 از مرز 200 میلیون تومان گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان غربی؛ فروش کتاب در پاییزه 99 از مرز 200 میلیون تومان گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید