آیا می توان آیفون های قدیمی را با شارژر MagSafe شارژ کرد؟

به گزارش موسیقی با امیر، در هفته های گذشته اپل با برگزاری رویداد آنلاینی به نام Hi, Speed بالاخره از خانواده آیفون های 12 رونمایی کرد. در این رویداد آنلاین علاوه بر این تلفن های همراه جدید، اپل از شارژر MagSafe هم برای شارژ کردن این آیفون ها به صورت بدون سیم رونمایی کرد.

آیا می توان آیفون های قدیمی را با شارژر MagSafe شارژ کرد؟

روش کار این شارژر جدید بدین گونه است که با استفاده از قابلیت آهن ربایی به قسمت پشتی آیفون 12 متصل می شود و این آیفون های جدید را به صورت بدون سیم شارژ می کند. حداکثر توان قابل استفاده در زمان شارژ کردن آیفون به این صورت 15 وات است و اپل این شارژر های جدید را با قیمت 39 دلار به فروش می رساند.

با وجود اینکه از لحاظ فنی می توان از شارژر MagSafe برای شارژ کردن آیفون های قدیمی تر هم استفاده کرد، اما بررسی های اجرا شده نشان می دهند که شارژ کردن آیفون های قدیمی تر از آیفون 12 با این شارژر ها بسیار کند صورت می گیرد.

برای انجام این بررسی که بر روی آیفون XS مکس اجرا شده است، این تلفن همراه در زمان رسیدن شارژ باتری به مقدار %1 با قرار دادن آن در حالت پرواز به مدت نیم ساعت به شارژر MagSafe متصل شده است.

آزمایش اول نشان می دهد که شارژر MagSafe توانست در مدت نیم ساعت باتری این آیفون را تنها به مقدار %13 شارژ کند. تکرار این آزمایش برای بار دوم هم نشان داد که این شارژر بعد از گذشت نیم ساعت تنها توانسته بود که باتری آین آیفون را %14 شارژ کند.

  • شارژر مگ سیف اپل نشانه ای برای معرفی آیفون های بدون پورت شارژ است

در مقایسه با شارژر های 7.5 واتی Qi شارژر MagSafe در هنگام شارژ کردن آیفون های قدیمی بسیار کند تر است. برای مقایسه باید بگوییم که شارژر های 7.5 واتی Qi می توانند در مدت نیم ساعت آیفون را در حدود %25 شارژ کنند که در مقایسه با شارژر MagSafe مقداری دو برابری است.

انجام دوباره این آزمایش اما با استفاده از شارژر استاندارد 7.5 واتی بدون سیم از برند بلکین نشان می دهد که این شارژر می تواند آیفون XS مکس را در همان شرایط در مدت نیم ساعت %26 شارژ کند.

اگر قصد تهیه شارژر MagSafe برای شارژ کردن مدل های قدیمی آیفون را دارید، توصیه می شود که این کار را انجام ندهید. با توجه به نتایج این آزمایش می توان گفت که خرید شارژر های استاندارد Qi در مقایسه با MagSafe انتخاب معقول تری است.

البته در زمان اتصال شارژر MagSafe به آیفون های جدید سری 12، این شارژر فرایند شارژ شدن را سریع تر از شارژر های Qi انجام خواهد داد. البته باید گفت سرعت شارژر شدن با این شارژر بدون سیم در مقایسه با استفاده از کابل لایتنینگ USB-C و شارژر 20 واتی کمتر است. در زمان استفاده از شارژر 20 واتی و اتصال آن با استفاده از کابل لایتنینگ USB-C می توان تنها در مدت نیم ساعت آیفون های 12 را %50 شارژ کرد.

  • پشت پرده حذف شارژر و هدفون از جعبه آیفون؛ سود بیشتر یا حفظ زمین؟

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیا می توان آیفون های قدیمی را با شارژر MagSafe شارژ کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می توان آیفون های قدیمی را با شارژر MagSafe شارژ کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید