استادیوم های جام جهانی 2018 روسیه ، استادیوم یکاترینبورگ آرنا

به گزارش موسیقی با امیر، در ادامه سری مطالب مربوط به جام جهانی 2018 روسیه و استادیوم های جام جهانی 2018 روسیه اینبار از استادیوم یکاترینبورگ آرنا نوشته ایم . همانطور که می دانید، جام جهانی 2018 روسیه، بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال است که از تاریخ چهاردهم ژوئن 2018 تا پانزدهم ژوئیه 2018 در این کشور برگزار می شود. جام جهانی 2018 روسیه، به علت نزدیکی این کشور به کشورمان و نیز فرمان ولادمیر پوتین برای عدم لزوم تهیه ویزا برای تماشاگران جام، برترین فرصت مردم کشور ما برای سفر به روسیه و تماشای مسابقات فوتبال جام جهانی خواهد بود. این اولین جام جهانی فوتبال در تاریخ است که در اروپای شرقی برگزار می شود. در این تورنمت، مجموعا 64 مسابقه در 12 استادیوم و 11 شهر برگزار خواهد شد. ملاقات فینال جام جهانی نیز در تاریخ پانزدهم ژوئیه 2018 در استادیوم لوژنیکی شهر مسکو برگزار خواهد شد و سپس قهرمان این دوره از جام جهانی به جام کنفدراسیون ها 2021 صعود خواهد نمود. کشور روسیه مانند همه میزبانان جام جهانی در دوره های قبلی، برای میزبانی این رقابت ها تدابیر بسیار ویژه ای اندیشیده و استادیوم های مدرن و گران قیمتی را آماده نموده است که در سری مطالب استادیوم های جام جهانی به معرفی آنها می پردازیم.

استادیوم های جام جهانی 2018 روسیه ، استادیوم یکاترینبورگ آرنا

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena

ورزشگاه مرکزی یکاترینبورگ Ekaterinburg Arena که یکی از ورزشگاه های جام جهانی 2018 روسیه است. این ورزشگاه که در سال 1957 تأسیس شده دارای 35٬000 نفر ظرفیت می باشد و یکی از ورزشگاه های جام جهانی فوتبال 2018 است.

تاریخ و مشخصات

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena که یکی از ورزشگاه های جام جهانی 2018 روسیه است، هنوز با عنوان ورزشگاه مرکزی یا ورزشگاه سنترال Central Stadium نامیده می شود، بین سال های 1953 و 1957 ساخته شده است. این ورزشگاه در ابتدا یک مجموعه چند ورزشی بود که برای میزبانی مسابقات دو و میدانی و اسکیت روی یخ نیز به کار برده می شد. ورزشگاه سنترال Central Stadium با ظرفیت 27 هزار نفر تماشاگر، دهه ها بدون هیچ تغییری حفظ شد تا سال 2005 که برنامه ریزی های گسترده ای در جهت پیشرفت چشم گیر این ورزشگاه انجام گرفت. کارهای بازسازی ورزشگاه در سال 2007 شروع شد و بعد از چندین وقفه در کار، بالاخره در سال 2011، تکمیل آن به انتها رسید. در این بازسازی گسترده، تغییرات وسیعی در ورزشگاه صورت گرفت؛ اما مسیر دو و میدانی و ظرفیت آن دست نخورده باقی ماند. تقریبا در همان زمان، کشور روسیه به عنوان میزبان جام جهانی 2018 انتخاب شد و بلافاصله چندی بعد، شهر یکاترینبرگ Yekaterinburg به عنوان یکی از شهر های میزبان این مسابقات برگزیده شد که این خبر در سال 2012 مورد تایید نهاده شد. متاسفانه، ورزشگاه تازه نوسازی شده سنترال Central Stadium با استانداردهای فیفا FIFA مطابقت نداشت و بنابراین می بایست برنامه ریزی های نوی برای بازسازی این ورزشگاه انجام می گرفت. قرار شد نمای بیرونی ورزشگاه حفظ شود؛ اما کل بخش های داخلی می بایست دوباره بازسازی می شد و ظرفیت آن به 45 هزار نفر افزایش می یافت. زمان بسیار زیادی طول کشید تا دستور انجام این پروژه صادر شود و حتی شک هایی در خصوص میزبانی شهر یکاترینبورگ در جام جهانی وجود داشت؛ اما کارهای ساخت آن در نهایت در بهار سال 2015 شروع شد. ورزشگاه نو یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena قرار است در ماه دسامبر سال 2017 تکمیل شود. در طول برگزاری جام جهانی 2018، ورزشگه یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena میزبان چهار مسابقه دور مقدماتی خواهد بود و بعد از انجام مسابقات، با حذف شدن ردیف های صندلی پشت دروازه ها، ظرفیت آن به 35 هزار نفر کاهش پیدا خواهد نمود.

چگونه خود را به ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا برسانیم !؟

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena در منطقه مرکزی شهر یکاترینبورگ Ekaterinburg و در شرق قسمت مرکزی این شهر نهاده شده است. از این ورزشگاه تا میدان 1905 Square، حدود 20 دقیقه می بایست پیاده روی کنید. ایستگاه اصلی قطار در یکاترینبورگ Yekaterinburg که در شمال قسمت مرکزی شهر نهاده شده است، کمی از ورزشگاه یکاترینبورگ Ekaterinburg Arena دور است؛ در واقع به مقدار 4 کیلومتر یا یک پیاده روی 45 دقیقه ای فاصله دارد. ترامواهای شماره 3، 5، 7، 21، 23، 27 و 32 ، همگی به ایستگاه میدان که در نزدیکی ورزشگاه واقع شده است متصل هستند.

محل مناسب برای خوردن، نوشیدن و اقامت در نزدیکی یکاترینبورگ آرنا

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena از آنجایی که در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است، در منطقه ای شلوغ با ترکیبی از ساختمان های تجاری و مسکونی واقع شده است. تعداد معدودی بار و رستوران در اطراف این ورزشگاه وجود دارند؛ اما انتخاب ها بسیار محدود هستند. دکه های غذاخوری واقع در مرکز خرید خیابان Malysheva که به مقدار یک پیاده روی پنج دقیقه ای با ورزشگاه فاصله دارد، در مواقعی که احتیاج سریع به خوردن چیزی دارید بسیار مفید هستند. اما مرکز شهر ، به مقدار یک پیاده روی نیم ساعته با ورزشگاه فاصله دارد؛ تنها کافیست به سمت شرق و خیابان Malysheva بروید تا انتخاب های بسیار زیادی برای صرف غذا در مقابلتان قرار گیرد. بیشتر بارها و رستوران های مدرن در قسمت شرقی رودخانه ایزت و اطراف خیابان های Malysheva و Lenin قرار دارند. اگر در پی محل اقامت هستید، هتل های متنوع و آپارتمان های اجاره ای بسیاری در نزدیکی ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا Ekaterinburg Arena وجود دارند. هتل هایی که تنها چند دقیقه با ورزشگاه فاصله دارند، هتل های Guru Hotel و Vash Hotel هستند و اگر در پی یک محل اقامت با هزینه مناسب هستید، مسافرخانه Hostel Champion برترین پیشنهاد در این زمینه به شمار می رود. البته اگر علاقمندید که در نزدیکی مرکز شهر یکاترینبورگ Ekaterinburg اقامت کنید، ممکن است هتل های Double Tree Ekaterinburg، Emerald Hotel یا هتل Hotel Olymp را ترجیح بدهید. همگی این هتل ها به مقدار یک پیاده روی 15 دقیقه ای از آرنا فاصله دارند و فاصله آنها تا مرکز شهر بسیار کم است.

منبع: همگردی

به "استادیوم های جام جهانی 2018 روسیه ، استادیوم یکاترینبورگ آرنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادیوم های جام جهانی 2018 روسیه ، استادیوم یکاترینبورگ آرنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید