اعلام مشمولان زمین رایگان ، زمین 200 متری به کدام اقشار می دهند؟

به گزارش موسیقی با امیر، درحالی که هنوز دولت نتوانسته طرح مسکن ملی را به سرانجام برساند و مجلس هم طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را عملی نکرده، این بار از اعطای زمین 200 متری رایگان اخباری منتشر شده است.

اعلام مشمولان زمین رایگان ، زمین 200 متری به کدام اقشار می دهند؟

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفته است: در مجلس شورای اسلامی طرحی در حال ارائه است که به پنج دهک پایین جامعه یک قطعه زمین داده شود و اختیار تصمیم گیری در ارتباط با این زمین هم به وی داده شود تا بتوانند به وسیله آن مسائلشان را برطرف کنند.

آن طور که فارس روایت کرده، جوکار اظهار داشت: بر اساس این طرح بیش از 10 میلیون قطعه زمین باید به مردم واگذار شود و قطعا اگر این طرح تصویب و اجرا شود، بخش قابل توجهی از مسائل مردم برطرف شده و در کنار آن رونق خوبی در صنعت ساختمان کشور به وجود می آید.

اعلام این رقم درحالیست که طبق آخرین آمار سرشماری (مربوط به سال 95) حدود 25 میلیون خانوار در ایران زندگی می کنند و موجودی مسکن کشور کمی بیش از این تعداد یعنی 25 میلیون و 412 هزار واحد مسکونی بوده است. اما آن چه که در اختیار مصرف کنندگان واقعی قرار گرفته است حدود 23 میلیون واحد است و به عبارت دیگر با 2.5 میلیون مسکن خالی و 2.1 میلیون مسکن نیمه خالی که حداکثر شش ماه از سال مورد استفاده قرار می گیرد مواجهیم.

طبق آخرین آمارهای مرکز آمار ایران نیز حداقل بیش از 30 درصد خانوارهای کشور یعنی بیش از هفت میلیون خانوار مستاجر هستند که با طرح جدید مجلس اگر خانوار بدون مسکن مبنا قرار گیرد این ظرفیت وجود دارد که به تمام مستاجران تعلق بگیرد. با این حال تجربه های پیشین چنین وعده های نشان می دهد چندان نمی توان به دستاوردهای مثبت این گونه وعده ها خوشبین بود.

گزارش موسیقی با امیر درباره طرح های پوپولیستی که عملی نشده اند را در طرح های جدید مجلس بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "اعلام مشمولان زمین رایگان ، زمین 200 متری به کدام اقشار می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام مشمولان زمین رایگان ، زمین 200 متری به کدام اقشار می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید