افشاگری جدید علیه ترامپ: رئیس جمهور آمریکا عمدا خطر کرونا را به مردم اعلام نکرد

به گزارش موسیقی با امیر، کتاب گفتگوهای ترامپ با باب وودوارد حاوی اظهارات خصوصی و شخصی ترامپ با این خبرنگار است که در آن رئیس جمهور آمریکا برخلاف اظهارات عمومی خود، خطر شیوع کرونا را بسیار جدی عنوان می کند.

افشاگری جدید علیه ترامپ: رئیس جمهور آمریکا عمدا خطر کرونا را به مردم اعلام نکرد

به گزارش گروه بین الملل موسیقی با امیر ، انتشار کتابی از سوی یک روزنامه نگار درباره عملکرد ترامپ در جریان شیوع کرونا به دردسر تازه رئیس جمهور آمریکا منجر شده است.

در این ارتباط باب وودوارد، خبرنگار معروف و مطرح آمریکایی که تا کنون 18 مصاحبه را با رئیس جمهور این کشور داشته، کتابی را درباره این مصاحبهها منتشر کرده است.

خبرگزاری ها و منابع مختلفی بخش های گوناگون از کتاب این خبرنگار آمریکایی را منتشر کرده اند.

از جمله آسوشیتدپرس در این ارتباط گفته است: براساس کتابی که از سوی باب وودوارد منتشر شده، ترامپ در اوایل شیوع کرونا در زمستان سال گذشته و در ماه فوریه، ویروس کرونا را در مصاحبههای خصوصی و شخصی مرگبار توصیف کرده بود، اگرچه او در آن زمان به آمریکایی ها اعلام می کرد که کرونا بدتر از آنفلوانزا نیست و مدعی شده بود که همه چیز تحت کنترل است.

ترامپ از خطر کرونا با خبر بوده است

ترامپ در مصاحبهی خود با باب وودوارد که در کتاب این خبرنگار به تازگی منتشر شده گفته است که او به عمد می خواسته است تا خطر شیوع کرونا را به حداقل برساند، چون به دنبال ایجاد وحشت نبوده است.

براساس کتاب مذکور، ترامپ از شرایط هشدارآمیز و خطرناک ویروس کرونا با خبر بوده است، اگرچه همزمان به آمریکایی ها اعلام می کرده است که این ویروس به زودی محو می شود.

گزارش در ادامه می گوید: در حالی که کمتر از هشت هفته تا روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی مانده است، انتشار کتاب مصاحبههای باب وودوارد با ترامپ باعث بازگشت ناخوشایند توجه افکار عمومی به عملکرد ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا شده که تا کنون بیش از 190 هزار آمریکایی را به کام مرگ کشانده است.

این در حالی است که همزمان ترامپ در تلاش و تقلای بسیاری است تا فعالیت عادی و بدون دردسر انتخاباتی خود را از سر گیرد و با تقویت جایگاه و کمپین انتخاباتی خود بتواند بر اوضاع و رقیب دموکرات خود جو بایدن مسلط شود، اما انتشار این کتاب باردیگر محاسبات قبلی ترامپ را به هم ریخته است.

سخنان متناقض ترامپ

کتاب مصاحبههای ترامپ با باب وودوارد حاوی سخنانی و اظهاراتی از ترامپ است که در آن رئیس جمهور آمریکا برخلاف اظهارات عمومی خود، خطر شیوع کرونا را در مصاحبهی خصوصی با این خبرنگار گوشزد می کند، از جمله آن جا که او درباره خطر کرونا به انتقال سریع آن از طریق تنفس و هوا اذعان می کند و حتی هشدار می دهد که کرونا کشنده تر و خطرناک تر از آنفلوانزا است.

این در حالی است که ترامپ سه روز بعد از این مصاحبهی خصوصی با باب وودوارد در مصاحبهی رسانه ای دیگر با بی توجهی به شیوع کرونا و با بی خیالی گفته است که به نظرش این ویروس چیز مهمی نیست و به زودی اوضاع عادی خواهد شد.

واکنش مخالفان ترامپ به انتشار کتاب

با توجه به تبعات انتشار کتاب باب وودوارد، مخالفان ترامپ از جمله جو بایدن گفته است که انتشار این کتاب نشان می دهد که ترامپ ماه ها با وجود اطلاع از تهدید کرونا برای مردم این کشور، اما به آن ها دروغ گفته است. بایدن حتی ترامپ را به خیانت متهم کرده و گفته است که ترامپ در حالی که می توانست با شیوع کرونا مقابله کند، اما آمریکایی ها را با مرگ روبرو کرد.

در همین ارتباط نیز چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات ها در سنای آمریکا با بیان این که ترامپ به مردم آمریکا دروغ گفته است، تأکید کرده که اگر ترامپ حقیقت را به مردم آمریکا گفته بود، الان تعداد بیشتری از شهروندان این کشور زنده بودند.

نانسی پلوسی نیز در واکنش به اظهارات خصوصی ترامپ که در کتاب باب وودوارد منتشر شده، گفته است که عملکرد و سخنان عمومی و علنی ترامپ نشان دهنده تحقیر کردن مسائل علمی از سوی ترامپ است.

این در حالی است که با وجود آن که ترامپ در مقام دفاع از خود برآمده و جدی نگرفتن شیوع کرونا را به دلیل جلوگیری از بدتر شدن اوضاع عنوان کرده است، اما نقدها از او همچنان ادامه دارد.

ترامپ اوضاع را بدتر کرد

در ادامه گزارش آمده است: اظهارات متناقض ترامپ در مصاحبههای خصوصی و عمومی نشان می دهد که او در واقع اوضاع را برای مردم آمریکا همزمان با شیوع کرونا بدتر کرده است. همچنین گفته شده است که مقامات امنیت ملی کاخ سفید نسبت به وخیم تر شدن شرایط و اوضاع آمریکا به دنبال شیوع کرونا در اواخر ژانویه در زمستان سال گذشته هشدار داده بودند و در این گزارش ها به ترامپ اعلام شده بود که شیوع کوید-19 حتی می تواند بسیار مخرب و خطرناک تر از شیوع آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 باشد، اما ترامپ همیشه اوضاع را خوب و تحت کنترل اعلام می کرده است.

نویسنده معتقد است که اگرچه برخی اقدامات محدود در زمان شیوع کرونا از جانب دولت ترامپ از جمله ایجاد محدودیت برای سفر به چین انجام شد، اما ترامپ اقدامات مهم دیگری از جمله اختصاص منابع فدرال برای تولید و تهیه تجهیزات محافظتی مانند ماسک و دستگاه های تنفسی دنبال نکرده است و مقامات رسمی آمریکا تا ماه آوریل به دلیل آن چه کمبود ماسک برای کادر درمان اعلام کرده اند، استفاده و پوشیدن عمومی ماسک را توصیه نمی کردند.

بی برنامگی کاخ سفید در بحران کرونا

در ادامه گزارش به نقل از نویسنده کتاب گفته شده است: به نظر می رسید با وجود گسترش شیوع کرونا، اما ترامپ برنامه ای برای مقابله با آن ندارد و هیچ ایده و نظریه و برنامه ای برای مقابله با اوضاع اضطراری که آمریکا با آن روبرو شده، وجود نداشت.

پس از انتشار این کتاب، سخنگوی کاخ سفید از خود واکنش نشان داده و با غیرواقعی خواندن محتویات کتاب باب وودوارد گفته است که اقدامات ترامپ در زمان شیوع کرونا از جمله اعمال محدودیت برای سفر به چین نشان می دهد که ترامپ شیوع کرونا را جدی گرفته و در حال مقابله با آن بوده است.

انتشار کتاب باب وودوارد کار ترامپ را سخت تر کرد

کتاب باب وودوارد چندمین کتابی است که درباره مصاحبهها و رفتار شخصی ترامپ در کاخ سفید منتشر می شود.

با این حال کتاب باب وودوارد در حالی منتشر شده که ترامپ همیشه این خبرنگار را به عنوان یکی از موسیقی با امیر با سابقه و حرفه ای در نظر داشته و دستیاران ترامپ به نقل از او اعلام کرده بودند که اگر باب وودوارد بخواهد می تواند مصاحبههای بیشتری با او داشته باشد.

در سرانجام این گزارش همچنین گفته شده که هنوز بسیاری از سناتورها درباره این کتاب اظهار نظری کرده اند و بسیاری از جمهوری خواهان از مصاحبه درباره این کتاب پرهیز می کنند، اما بدون تردید انتشار این کتاب در روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ نخواهد بود و کار او را در رقابت های پیش رو برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 دشوارتر خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افشاگری جدید علیه ترامپ: رئیس جمهور آمریکا عمدا خطر کرونا را به مردم اعلام نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری جدید علیه ترامپ: رئیس جمهور آمریکا عمدا خطر کرونا را به مردم اعلام نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید