این نقاشی های عجیب الهام بخش گلادیاتور بودند

به گزارش موسیقی با امیر، لاورنس آلما ـ تادما (Lawrence Alma-Tadema) در طول فعالیت هنری خود، دقت تاریخی را در نقاشی هایش به تصویر می کشید و بعدتر به همین علت معروفیت یافت. همچنین بازسازی های دقیق او از روم باستان، با مردان و زنان بی حالی که در مقابل سنگ مرمر سفید زیر نور خیره کننده خورشید قرار گرفته اند، نگاهی اجمالی از جهان مورد توجه او به مخاطبانش می دهد.

این نقاشی های عجیب الهام بخش گلادیاتور بودند

تصویر واقع گرایانه لاورنس آلما ـ تادما، نقاش هنر آکادمیک اهل بریتانیا از مرمر باعث شد تا او را با عنوان نقاش سنگ مرمر بشناسند. سبک نقاشی های لاورنس را می توان کلاسیک دانست.

او موضوعات مربوط به تجمل، رفاه و انحطاط امپراتوری روم را به تصویر می کشید؛ همچنین چهره های پژمرده در فضای سنگ فرش مرمر، افسانه ها یا سوژه هایی در پس زمینه آبی دریا و آسمان در نقاشی های او دیده می شود.

لاورنس آلما ـ تادما (Lawrence Alma-Tadema) در طول فعالیت هنری خود، دقت تاریخی را در نقاشی هایش به تصویر می کشید و بعدتر به همین علت معروفیت یافت. همچنین بازسازی های دقیق او از روم باستان، با مردان و زنان بی حالی که در مقابل سنگ مرمر سفید زیر نور خیره کننده خورشید قرار گرفته اند، نگاهی اجمالی از جهان مورد توجه او به مخاطبانش می دهد.

آلما در اوایل فعالیت هنری خود به مرووینگ ها توجه نشان داد و تشویق شد تا دقت تاریخی را در نقاشی هایش به تصویر بکشد. اثر اولیه ای که از آلما وجود دارد تصویر ملکه کلوتیلد، همسر پادشاه کلوویس را نشان می دهد که سه فرزند خردسال خود را آموزش می دهد تا پرتاب تبر را برای انتقام از مرگ پدرشان فرا بگیرند.

آموزش بچه ها کلوویس 1861

موضوعات مرووینگ ها تا اواسط دهه 1860 موضوع مورد علاقه نقاش بود. با این حال موضوعات مرووینگی جذابیت بین المللی گسترده ای نداشتند، بنابراین او به موضوعات زندگی در مصر باستان که محبوب تر بودند، روی آورد که در ادامه برخی از این آثار را می بینیم:

شطرنج بازان مصری 1865

بازار گل رومیان 1868

سکوت فصیح خلق شده 1890

قابل توجه است که تحقیقات دقیق باستان شناسی آلما تادما، از جمله تحقیق در مورد معماری رومی، منجر به استفاده از نقاشی های او به عنوان منبع اصلی از طریق کارگردانان هالیوود و بینش آن ها از جهان باستان شد.

جسی لاسکی جونیور، یکی از نویسندگان در فیلم ده فرمان، توضیح داد که چگونه کارگردان (سیسیل بی. دمیل) به طور معمول چاپ های نقاشی آلما تادما را پخش می کند تا به طراحان صحنه خود ظاهری را که می خواست به دست آورد نشان دهد. همچنین طراحان فیلم تاریخی حماسی گلادیاتور ساخته ریدلی اسکات و برنده اسکار، از نقاشی های آلما تادما به عنوان منبع اصلی الهام استفاده کردند.

خانه لاورنس در 1884

در ادامه نقاشی های دیگری از این هنرمند را مشاهده می کنید:

منبع: فرادید

به "این نقاشی های عجیب الهام بخش گلادیاتور بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نقاشی های عجیب الهام بخش گلادیاتور بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید