بازارچه دائمی صنایع دستی مینودشت به زودی به بهره برداری خواهد رسید

به گزارش موسیقی با امیر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از بهره برداری بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان مینودشت در آینده نزدیک خبر داد.

بازارچه دائمی صنایع دستی مینودشت به زودی به بهره برداری خواهد رسید

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری روز شنبه 6 شهریورماه 1400 در بازدید از پروژه بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان مینودشت، گفت: این بازارچه دائمی صنایع دستی بااعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 200 میلیون ریال اجرایی شده است و در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان خاطرنشان کرد: این بازارچه با مساحت 337 مترمربع اجرایی شده و هفت غرفه برای عرضه محصولات صنایع دستی و همچنین زمینه اشتغال 9 نفر را برای هنرمندان صنایع دستی شهرستان فراهم می سازد.

او با تأکید بر این که ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی در رونق فروش، به نام یکی از دغدغه های هنرمندان استان نقش قابل توجهی دارد، خاطرنشان کرد: شهرستان مینودشت به دلیل برخورداری از تنوع اقوام، دارای صنایع دستی مختلفی است که می توان از مهم ترین آن ها به ابریشم بافی، نمدمالی، سوزن دوزی، حصیربافی، گلیم بافی، بافت قالی و قالیچه اشاره کرد.

احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان را در این بازدید مرتضی حسینقلی زاده مسئول دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، و رضا پورمهدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مینودشت به منظور پیگیری مسائل در راستای بهره برداری از پروژه، همراهی کردند.

منبع: توریسم آنلاین

به "بازارچه دائمی صنایع دستی مینودشت به زودی به بهره برداری خواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارچه دائمی صنایع دستی مینودشت به زودی به بهره برداری خواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید