تخم مرغ پرواز کرد ، هر شانه 38 هزارتومان!

به گزارش موسیقی با امیر، بر اساس گزارش های رسیده از سطح شهر تهران قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی به حدود 38 هزارتومان رسیده است.

تخم مرغ پرواز کرد ، هر شانه 38 هزارتومان!

به گزارش موسیقی با امیر از ایسنا، قیمت هر شانه تخم مرغ که هفته گذشته به حدود 30 هزارتومان رسیده بود در حال حاضر با جهشی مجدد به هر شانه حدود 38 هزارتومان رسیده است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی آن را بی سابقه دانست و علت آن را صادرات و حباب ایجاد شده مطرح نمود.

مهدی یوسف خانی در این باره اظهار کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ درب مرغداری 33 هزارتومان، قیمت برای مغازه دار 35 هزارتومان و قیمت برای مصرف کننده 38 هزارتومان شده است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر سابقه نداشته که قیمت تخم مرغ بیش از 30 هزارتومان شود، گفت: صادرات علت اصلی این افزایش قیمت است و برخی نیز با سو استفاده از اهرم صادرات قیمت ها را به شکل کاذب بالا می برند و حباب ایجاد می کنند.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به اینکه گفته می شود صادرات تاثیری در بازار داخل ندارد و کمبود نهاده ها بر قیمت تخم مرغ اثر گذاشته است، اظهار کرد:کمبود نهاده و تهیه آن از بازار آزاد با قیمت های بالا چندین ماه است که تولیدکنندگان را درگیر کرده است و مربوط به یکی دو هفته اخیر نمی شود پس چگونه قیمت هر شانه تخم مرغ در ماه های قبل به کمتر 20 هزارتومان هم رسیده بود؟.

وی افزود: قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکننده با نهاده آزاد کیلویی 14 هزارتومان و هر شانه 28 هزارتومان است. یعنی حتی اگر گرانی نهاده را در نظر بگیریم نباید قیمت تمام شده کیلویی 19 هزارتومان و هرشانه 38 هزارتومان شود. اگر علت این افزایش قیمت صادرات نیست چگونه قیمت ها افزایش یافته است.

یوسف خانی با اشاره به کاذب بودن نرخ تخم مرغ شرح داد: در اینکه باید مازاد تولید صادر شود شکی نیست، اما صادرات باید کنترل شده باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تخم مرغ پرواز کرد ، هر شانه 38 هزارتومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم مرغ پرواز کرد ، هر شانه 38 هزارتومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید