تعطیلی بنادر غرب هرمزگان به علت هوای نامناسب جوی

به گزارش موسیقی با امیر، بندرهای چارک و آفتاب در غرب استان هرمزگان به علت نامساعد شدن شرایط هوا، تا فردا، دوشنبه، سوم دی تعطیل است و در این مدت گردشگران می توانند از طریق لندینگرافت از چارک به جزیره کیش تردد نمایند.

تعطیلی بنادر غرب هرمزگان به علت هوای نامناسب جوی

به گفته خداداد پلاشی، معاون عملیات دریایی بنادر غرب هرمزگان، شناورهای سبک و صیادی تا فردا از تردد دریایی در این محدوده خودداری نمایند.

وی بیان نمود:

با این وجود در این مدت مسافران و گردشگران می توانند از چارک به جزیره کیش از طریق لندینگرافت تردد نمایند.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز خاطرنشان کرد که سامانه ناپایدارتر جوی که از اواخر روز آدینه وارد استان شده بود تا آخر وقت امروز یکشنبه خارج می گردد.

مرضیه سی سی پور اضافه کرد که سرعت وزش باد جنوب غربی و شمال غربی در منطقه ها غربی تنگه هرمز و جزیره های خلیج فارس (جنوب و غرب قشم، هنگام، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، سیری، کیش و لاوان) در این مدت، به بیش از 40 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج گاهی به بیش از 150 سانتی متر می رسد.

ایشان بیان نمود که از عصر آدینه تا امروز یکشنبه، با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و مواج شدن دریا شناورهای سبک و صیادی و دریانوردان این استان از رفتن به دریا خودداری نمایند.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:

برای تردد به جزیره های خلیج فارس به ویژه در بندرهای غربی استان هرمزگان در این مدت تمهیدات لازم صورت گیرد و بعلاوه کشتی های تجاری از تردد به سمت بنادر امارات با توجه به مواج شدن منطقه ها غربی و جنوبی تنگه هرمز خودداری نمایند.

سی سی پور توضیح داد که در این مدت در منطقه ها شرقی و نقاطی از تنگه هرمز نیز افزایش ابرناکی احتمال رگبار پراکنده پیش بینی می گردد.

به گفته ایشان به تدریج از مقدار شدت باد از روز یکشنبه کاسته می گردد اما همچنان خلیج فارس متلاطم خواهد بود.

چارک، بندر آفتاب، بندرلنگه و کیش جزو بندرهای غرب هرمزگان هستند که بندر لنگه به عنوان اصلی ترین بندر فعال در غرب هرمزگان می باشد.

این بندر افزون بر ترانزیت کالا، فعالیت های صادراتی، وارداتی و کاپوتاژ (حمل کالا بین بندرهای داخلی) را نیز پشتیبانی می نماید.

بعد از بندر شهید رجایی و باهنر شهرستان بندرلنگه، سومین بندر تجاری با پیشینه تاریخی بالا و جمعیت افزون بر 159 هزار نفر در غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

منبع: کجارو / ایرنا

به "تعطیلی بنادر غرب هرمزگان به علت هوای نامناسب جوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی بنادر غرب هرمزگان به علت هوای نامناسب جوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید