حیاتی: هنوز نفهمیده ام چرا ممنوع از کارم!

به گزارش موسیقی با امیر، محمدرضا حیاتی با بیان اینکه هنوز هم نفهمیده است که دلیل ممنوعیت فعالیتش در صداوسیما چیست، تاکید می کند: کار اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بازنشستگی نمی شناسد و این قشر تا وقتی توان دارند و مردم دوستشان دارند، می توانند کار کنند.

حیاتی: هنوز نفهمیده ام چرا ممنوع از کارم!

به گزارش ایسنا، گوینده باسابقه بخش های خبری درباره وعده رییس صداوسیما مبنی بر باز بودن در های تلویزیون به روی سرمایه هایش و مطالبه جدی مردم در این زمینه، در پاسخ به اینکه آیا با او در این ارتباط صحبتی شده است؟ شرح داد: خیر، در این زمینه با من صحبتی نشده است. تلویزیون خانه ماست. من بخش اعظم عمرم را در تلویزیون و در جام جم گذرانده ام. اصلا این واژه ممنوع کردن فعالیت درست نیست؛ البته ممنوع کردن من که یکی از عجیب ترین ممنوع کردن هاست که نمی دانم علتش چه بود و هیچ وقت هم هیچکس به من نگفت که علت ممنوع الفعالیت شدن من چیست.

حیاتی اضافه نمود: جالب است در دیدار هایی که با برخی از معاونان صداوسیما داشتم می گفتند خیر شما ممنوعیتی ندارید، اما در عمل وقتی برنامه ای پیشنهاد می شد جلوی کار ما را می گرفتند.

این گوینده خبر در پاسخ به این پرسش که اگر شرایط حضورش در تلویزیون فراهم شود، تمایلی به بازگشت دارد یا خیر؟ پاسخ داد: من خودم نباید پیش قدم شوم، آن ها باید پیش قدم شوند و اگر بخواهند باید تماس بگیرند که من به تلویزیون برگردم. نه تنها من بلکه هر پیشکسوت و هر هنرمند قدیمی، تلویزیون خانه اش است و حق دارد برود به خانه اش سر بزند.

حیاتی با اشاره به قانون سازمان صداوسیما مبنی بر جلوگیری از ورود بازنشسته ها به محل جام جم، شرح داد: متاسفانه در حال حاضر بازنشسته ها را به سازمان راه نمی دهند. بازنشسته ها اگر بخواهند دیداری با همکارانشان داشته باشند، اجازه ندارند وارد محل سازمان صداوسیما شوند و کارت های بازنشستگی گیت ها (در های ورودی) را باز نمی کند.

او تاکید کرد: درست است که از لحاظ ضوابط کار اداری بازنشسته شده ایم، اما کار مجری، هنرمند، خواننده، آهنگساز و به طور کلی هر فردی که در عرصه فرهنگ و هنر و رسانه است، بازنشستگی نمی شناسد. تا موقعی که توانایی دارد و تا وقتی مردم دوستش داشته باشند و بخواهند برنامه داشته باشد، هنرمند می تواند کار خودش را ادامه دهد. مگر اینکه ناتوان شود یا مردم او را نپذیرند و علاقه ای به کارش نداشته باشند. یک نقاش تا وقتی دستش نمی لرزد نقاشی می کند، یک موزیسین تا وقتی توان دارد آهنگسازی می کند، یک بازیگر هم تا آخر عمرش در نقش های متفاوت بازی می کند. اینکه بخواهند کسی را از کار هنری محروم کنند، حتی حرفش هم خنده دار است.

منبع: فرارو

به "حیاتی: هنوز نفهمیده ام چرا ممنوع از کارم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیاتی: هنوز نفهمیده ام چرا ممنوع از کارم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید