13 بازیگر ایرانی مشهور که مجری شدند (به ترتیب موفقیت در اجرا)

به گزارش موسیقی با امیر، معروفیت باعث می گردد افراد مشهور دستشان برای انجام کارهای مختلف باز باشد و به راحتی بتوانند خودشان را در کارهای مختلف امتحان نمایند. مثلا خواننده ها خیلی راحت بازیگر می شوند، بازیگرها خیلی راحت تر می توانند مجری و خواننده شوند و این ماجرا همین طور ادامه پیدا کند. معمولا برخلاف عموم مردم برای آدم های مشهور خیلی داشتن توانایی، استعداد و شایستگی محلی از اعراب ندارد و همین که یک شخص معروف یا همان سلبریتی جلوی دوربین قرار بگیرد کافی است. درست به خاطر همین اصل، هر روز بر تعداد بازیگرهایی که مجری می شوند افزوده می گردد. چون تهیه نمایندگان می خواهند با استفاده از عنصر شخص بازیگر، بر تعداد بینندگانشان اضافه نمایند.

13 بازیگر ایرانی مشهور که مجری شدند (به ترتیب موفقیت در اجرا)

در حال حاضر برنامه پیشگو با اجرای پژمان جمشیدی جدیدترین برنامه ای است که یک بازیگر اجرایش را بر عهده دارد. اجرای صمیمی و گرم جمشیدی به دور از زیاده گویی و شوخی، وجه دیگری از پژمان جمشیدی را پیش رویمان گذاشته است. او در این برنامه به خوبی کار اجرا را انجام می دهد و به برگ برنده برنامه تبدیل شده است.

در این سال ها بازیگرهای زیادی مجری شده اند؛ برخی پیروز شده اند و برای برخی دیگر مجری گری برایشان یک شکست کامل بوده است. در این مطلب اجرای بازیگرهایی که در این چند ساله مجری شده اند را زیر ذره بین برده ایم و بر اساس نقاط قوت و ضعف و کیفیت کارشان آن ها را رتبه بندی نموده ایم.

1. مهران مدیری

 • اجرا: دورهمی

مهران مدیری علاقه زیادی به انجام کارهای مختلف دارد و به همین دلیل در کنار بازیگری و کارگردانی، خوانندگی می نماید، مجری می شود و کارهای تبلیغاتی هم انجام می دهد. مدیری قبل از اینکه صندلی برنامه دورهمی را از مهراب قاسم خانی بگیرد و جایش بنشیند، تجربه هایی در زمینه اجرا داشت. او در برنامه هایی که در دهه هفتاد می ساخت، گاه در مقام مجری با افرادی از مشاغل مختلف صحبت می کرد و اندک تجربه ای در این زمینه داشت.

در دورهمی هم مدیری نشان داد توانایی اجرا را دارد و جزء معدود بازیگرهایی است که می تواند به خوبی مسؤولیت مجری گری را برعهده بگیرد. مهران مدیری برخلاف بازیگرهای دیگری که مجری شده اند با تسلط خوب بر بیان و بدن، خیلی خوب توانست توانایی هایش در اجرا را به مهمانانش دیکته کند.

بعلاوه مدیری قدرت بداهه گویی خوبی دارد و خیلی سریع کلامی که ضروری است را به مهمانش می گوید و به قول معروف حرف کم نمی آورد. داشتن طمأنینه در صحبت کردن و بیان خوب در کنار سریع الانتقال بودن، سطح کار مدیری را از دیگر بازیگرها بالاتر برده است. بعلاوه طراحی سؤالات در دورهمی خوب و مجذوب نماینده انجام می شد تا تماشای یک برنامه گفت وگو محور برای بیننده مجذوب نماینده شود.

مدیری به لحاظ شخصیتی از کاریزمای خاصی برخوردار است و توانایی اجرای یک برنامه گفت وگومحور و مدیریت آن را دارد. کارگردان شب های برره امتحان خود را در مجری گری خوب پس داده و شاید در آینده او را بیشتر در مقام یک مجری ببینیم. مدیری با مجری گری اش نشان داد برای اجرا به چیزهایی بیش از چهره و معروفیت احتیاج است و بیان و بداهه گویی چه نقش مهمی در مجری شدن دارد.

2. رامبد جوان

 • اجرا: خندوانه، گپ

در حال حاضر مهران مدیری و رامبد جوان بیشتر به اسم دو مجری در تلویزیون شناخته می شوند تا بازیگر. هر دو چندین سال است که بر صندلی اجرا تکیه زده اند و با سبک خاص خودشان توانسته اند برای برنامه اشان مخاطب پیدا نمایند. رامبد جوان هم همانند مدیری توانست به خوبی از عهده کار اجرا بربیاید و خیلی زود خودش را به اسم یک مجری کاربلد مطرح کند.

جوان قبل از خندوانه، با برنامه گپ کار اجرا را امتحان نموده بود و در خندوانه این کار را به صورت خیلی جدی تر ادامه داد. ریسک جوان خیلی زود نتیجه داد و برنامه خندوانه در فصل های شروعینش، به یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون تبدیل شد.

نوع اجرای جوان در فصل های اول برای مردم تازگی و مجذوب نمایندهیت داشت و مشابه آن را کمتر دیده بودند. لحن شوخ و طناز جوان در کنار انرژی و فعال بودنش به مذاق مردم خوش می آمد. او آن حالت خشک و اتوکشیده دیگر مجری های تلویزیون را نداشت و خیلی راحت و خودمانی خندوانه را اجرا می کرد و همین موضوع از دلایل دیده شدن خندوانه بود.

او در روبروه با مهمانانش هم همین حالت را داشت و با شوخی و خنده جدی ترین سؤالات را می پرسید. او با همین شیوه گفت وگوهایش را مدیریت می کرد و معمولا گفت و گوهای او در فصل های اول و دوم خندوانه خیلی مجذوب نماینده و تماشایی بود. هر چند با گذشت چندین سال از ساخت خندوانه دیگر ایده برنامه و سبک اجرای رامبد جوان برای مردم تکراری شد و اگر او می خواهد باز هم به اسم مجری کار کند باید به فکر ایده های تازه تر باشد. البته از این نکته نباید گذشت که رامبد جوان دیگر آن صلابت و حس شوخ طبعی گذشته را ندارد و مثل قبل نمی تواند طناز و بانمک باشد. جوان در خندوانه دچار روزمرگی شده و اگر این روتین کاری را به همین شکل ادامه دهد، دیگر اجراهای خودش هم برای مردم مجذوب نمایندهیت نخواهد داشت.

3. سروش صحت

 • اجرا: کتاب باز

مجری شدن سروش صحت هم از آن فکرهای دور از تصور بود. چرا که او برخلاف دیگر بازیگرها، چهره ای فتوژنیک ندارد ولی صحت با اجرایش نشان داد که کار اجرا فقط متکی به چهره و قیافه نیست و بیشتر بر بیان، دانش و جنبه های مثبت شخصیتی تکیه دارد. صحت در ادامه راه پیروزیت آمیزش در تلویزیون و سینما، به برنامه کتاب باز در شبکه نسیم رسید. برنامه ای گفت وگومحور درباره کتاب که مخاطبان تلویزیونی خیلی به آن احتیاج داشتند.

کتاب باز قالبی گفت وگو محور دارد و در هر قسمت مهمان ها درباره کتاب و کتابخوانی صحبت می نمایند. پیش از صحت، امیرحسین صدیق مجری برنامه بود و او هم در اجرای برنامه پیروز بود اما برنامه کتاب با اجرای صحت به یک برنامه مخاطب پسند تبدیل شد و قسمت های آن در شبکه های مجازی انتشار یافت.

یکی از دلایل اصلی به چشم آمدن برنامه به مجری اش برمی شود. صحت عشق و علاقه زیادی به کتاب دارد و زمانی بیشتر وقتش را در کتابخانه ملی برای مطالعه می گذراند. تمام دوستانش می دانند که او عشق زیادی نسبت به خرید کتاب دارد و همین علاقه سبب شد تا اجرای او در کتا ب باز به چشم بیاید.

سروش صحت خیلی آرام و متین و خونسرد برنامه را اجرا می نماید و آرامشش در حین اجرا خیلی به دل می نشیند. او نه برخلاف برخی مجری ها زیاد حرف می زند نه می خواهد مهمان هایش را دست بیندازد بلکه در سکوت با اشتیاق به حرف های مهمان هایش گوش می دهد و به بهتر شدن فضای گفت وگو یاری می نماید.

گویی صحت در این سال ها بیشتر از قبل به صلح درونی رسیده است و با گوش ها و چشم هایی باز مشتاق تماشا و شنیدن است و به نظر همین مهم ترین عامل در پیروزیتش در چند ساله اخیر بوده است. صحت مطالعه می نماید، به خوبی می بینید، می شنود و خیلی راحت و گرم برنامه اش را اجرا می نماید.

هرچند گاهی نسبت به اشتباهات فاحش مهمان ها و عدم تذکر و اطلاع رسانی صحت در برنامه نقدهای مطرح می شود ولی دایره اطلاعاتی مجری ها هم محدود است و نباید انتظار داشت تا مجری برنامه تمام ابیات شاهنامه را از حفظ باشد. تجربه کتاب باز نشان داد صحت به خوبی می تواند اجرای برنامه هایی این سبکی را در دست بگیرد و برنامه را به خوبی در بیاورد. کتاب باز یک اتفاق خوب در تلویزیون است و با وجود چهره هایی مثل صحت، می توان به وجود چنین برنامه هایی در صداوسیما دلخوش بود.

4. پژمان بازغی

 • اجرا: کودک شو

کمتر کسی فکر می کرد پژمان بازغی در شبکه نسیم مجری برنامه کودک شو شود. برنامه ای که حول محور بچه ها و خانواده هایشان می چرخد و مسابقه اش حالتی فان و سرگرم نماینده دارد. کودک شو خیلی برنامه سطح بالایی نیست و به همین دلیل کسی تصور نمی کرد که بازغی را در صندلی مجری چنین برنامه ای ببیند.

با توجه به اینکه بازغی در کارنامه بازیگری اش بیشتر فیلم های جدی بازی نموده، اجرا در چنین برنامه ای برایش دور از تصور بود. با این حال، حضور بازغی در کودک شو بد نبود و او به خوبی توانست از عهده کار بربیاید. البته اجرای برنامه های این چنینی خیلی سخت و مشکل نیست ولی با این حال باز بازغی توانست با نوع اجرایش فرمی مجذوب نماینده به مسابقه بدهد. بازغی در ظاهر استانداردهای مجری گری را دارد و با اینکه در چنین مسابقه هایی خیلی احتیاجی به بداهه گویی نداشت باز به خوبی برنامه را مدیریت کرد.

پس از رفتن بازغی از این برنامه و افت کیفی آن، باید قبول کرد نیمی از محبوبیت کودک شو به مجری اش برمی گشت. بلد بودن زبان بچه ها و صحبت با خانواده هایشان شاید کار راحت و پیش افتاده ای باشد ولی حوصله و قلق های خودش را می خواهد که اگر کسی آن را بلد نباشد نمی تواند کار را پیش ببرد. بازغی در این کار بسیار باحوصله و شکیبا بود و می توانست با بچه ها دیالوگ برقرار کند. بازغی در نخستین تجربه اجرایش به خوبی از پس کار برآمد و شاید دوباره او را به اسم مجری در برنامه دیگری ببینیم.

5. اشکان خطیبی

 • اجرا: پنج ستاره، بهارستان، پانوراما

اشکان خطیبی استایل لازم برای مجری شدن را دارد و در برنامه هایی که عهده دار اجرا بوده، کارش را با پیروزیت انجام داده است. او هم ظاهر خوبی دارد، هم صدا و بیانش گیراست و از همه مهم تر اینکه می داند چه چیزی را کجا بگوید و به اصطلاح شان برنامه را رعایت می نماید.

او به نسبت بازیگرهای دیگر تجربه بیشتری در اجرا دارد و از دهه هشتاد به صورت جسته و گریخته مجری چندین برنامه بوده است. یک بار مجری برنامه نوروزی شبکه یک به نام بهارستان بوده و اجرای مسابقه پنج ستاره را هم برعهده داشته است. این اواخر هم برنامه اینترنتی پانوراما را داشت که خیلی ادامه نیافت.

خطیبی استانداردهای لازم را در تمام این برنا مه ها رعایت نموده است و می توان به او در زمینه اجرا نمره قبولی داد. در مسابقه پنج ستاره که شاید از همه بیشتر دیده شده باشد خیلی خوب و مسلط کار اجرا را انجام می داد و می توان گفت با شیوه مدیریتش حین اجرا بر مجذوب نمایندهیت مسابقه می افزوده.

برنامه پانوراما حاشیه هایی را برای خطیبی در پی داشت ولی در کل خطیبی را باید از بازیگرهای پیروز در زمینه اجرا دانست. او زیاده گویی نمی نماید و خیلی آرام و متین و گیرا حرفش را می زند و این برای یک مجری اصل مهمی است. بسیاری از بازیگرهایی که مجری می شوند این موضوع نقطه ضعفشان به تعداد می رود ولی درباره خطیبی، داشتن صدا و بیان مناسب یک نقطه قوت به تعداد می رود و روی کیفیت کارش تأثیر زیادی دارد.

6. مجید صالحی

 • اجرا: ام شو

مجید صالحی شخصیتی دوست داشتنی دارد. شیرین صحبت می نماید و حرکات و شخصیتش دلنشین است و همین ها باعث می شود تا تماشا او در قاب تلویزیون یا گوشی آدم را خسته نکند. صالحی برای اولین بار به اسم مجری در برنامه ام شو ظاهر شد و به خوبی توانست کارش را انجام دهد.

ام شو یک برنامه گفت وگو محور بود که شاید برنامه جریان سازی نشد ولی توانست برای خودش مخاطبانی دست وپا کند و بخش هایی از آن در شبکه های اجتماعی وایرال شود. برای اولین تجربه باید به مجید صالحی نمره قبولی داد و شاید اگر برنامه برای قسمت های بیشتر ادامه پیدا می کرد بهتر می شد نسبت به اجرای صالحی به جمع بندی رسید.

ام شو در 12 قسمت پخش شد و قرار شد فصل دیگری داشته باشد و تعیین نیست که آیا فصل بعدی اش ساخته خواهد شد یا خیر. در همین 12 قسمت صالحی با همان استایل و فرم همیشگی اش توانست یکی از نقاط قوت برنامه باشد و از ویژگی های شخصیتی اش جهت مجذوب نمایندهیت برنامه استفاده کند.

صالحی در این سال ها پخته تر از قبل شده و باتجربه بیشتری جلوی دوربین ظاهر می شود. او قواعد یک برنامه گفت وگومحور را می داند و اصول یک گفت وگو خوب و درست را رعایت می نماید. به نظر می رسد هنوز بخشی از توانایی های مجید صالحی در اجرا بروز داده نشده و هنوز به فعل نرسیده است. اگر او می خواهد مجری گری را دنبال کند با کسب تجربه بیشتر می تواند با تکیه بر همین طنازی ذاتی و شوخ طبعی اش یک مجری پیروز باشد.

7. شهاب حسینی

 • اجرا: همرفیق

شهاب حسینی قبل از بازیگری سابقه اجرا در تلویزیون را داشت و وقتی خبر مجری گری او در برنامه همرفیق آمد خیلی ها فکر کردند حسینی آمده تا بترکاند. اما فاصله گرفتن و دور افتادن او از اجرا، اصول مجری گری را از یاد این بازیگر سینما برد تا اجرای شهاب حسینی در برنامه همرفیق با نقدها زیادی از سوی مردم روبرو شد.

حسینی از روزهای مجری گری در تلویزیون تا بازیگری در سینما، فراز و نشیب های زیادی را گذرانده و در چند سال اخیر هم درگیر حاشیه های مختلفی بوده است. همین حاشیه ها بر کار آدم تأثیر می گذارد و صلابت را از آدمی می گیرد. حسینی در برنامه همرفیق نه تنها نقطه قوت برنامه نبود بلکه به پاشنه آشیل آن هم تبدیل شد تا تهیه نمایندگان برنامه به فکر تغییر مجری هم بیفتند.

آنچه ما از حسینی در همرفیق دیدیم یک مجری بدون اطلاع و بدون تسلط بر گفتار و زبان بدنش بود. حسینی به هیچ اسم توانایی اداره کردن یک برنامه گفت وگو محور یا همان تالک شو را ندارد و در هر قسمت با سؤال های بی خاصیت و تکراری از مهمانانش میزبانی می کرد.

مجری همرفیق نمی داند چه زمانی باید شوخی کند، چه زمانی باید جدی باشد، چه زمانی باید جوک بگوید، چه زمانی باید حکایت تعریف کند و… تمام این اشتباهات اجرای او را پر از ایراد و اشتباه نموده است. حسینی اولویت ها را اشتباه می گیرد و موقعیت شناس خوبی نیست. این ضعف ها برای اجرا مثل سم می ماند و بدترین تأثیر را روی کار مجری می گذارد.

ضعف های برنامه همرفیق که بیشتر به خاطر ناتوانی مجری اش در اجرای برنامه است، سبب شد تا این برنامه خیلی زود محبوبیت و مخاطبانش را از دست بدهد و به برنامه ای بی خاصیت تبدیل شود. حسینی به هیچ اسم نتوانست همرفیق را به برنامه ای تماشای تبدیل کند و نداشتن هدف و استراتژی روشن و تعیین جهت ساخت یک برنامه، عظیمترین ضربه را به همرفیق زد. قطعا مجری گری شهاب حسینی در همرفیق در کارنامه اش یک شکست کامل و تمام عیار قلمداد می شود.

8. محمدرضا گلزار

 • اجرا: برنده باش، هفت خان

خبر مجری گری محمدرضا گلزار در تلویزیون از مدت ها قبل سروصدای زیادی به پا نموده بود. گلزار تا قبل از اجرای برنده باش خیلی پایش به تلویزیون باز نشده بود و قرار بود خبر اجرایش یک شگفتی عظیم باشد. گلزار به اسم یکی از بازیگرهای مطرح سینما، طرفدارهای زیادی دارد و همین موضوع به راحتی می توانست برنامه را پربیننده کند.

تمام این فرضیه ها درست از آب درنیامد و اجرای گلزار در تلویزیون چندان ویژه و خاص نبود. شاید چهره گلزار به خاطر رنگ چشم و فرم صورت در سینما به چشم بیاید ولی برای اجرا در تلویزیون باید ویژگی هایی فراتر از اینها داشت. محمدرضا گلزار در لحن، بیان و نحوه ادای کلمات استعداد خاصی ندارد و در بازیگری هم این موضوع یکی از نقطه ضعف هایش به تعداد می رود.

نوع دیالوگ گفتن گلزار در فیلم هایی که بازی نموده معمولا با نقد روبه روست و لحن خشک او هنگام صحبت کردن از ویژگی های منفی گلزار در بازیگری است. در کنار این گلزار صدای خاص و مجذوب نمایندهی هم ندارد تا با تکیه بر آن بتوان از ضعف های دیگرش چشم پوشی کرد. حالا اینکه تهیه نمایندگان مسابقه برنده باش بر اساس چه استدلالی گلزار را مجری نموده اند، فقط به یک عامل برمی شود و آن هم معروف و مشهور بودن اوست.

داشتن فن بیان و صدای خوب و گیرا یک ویژگی و استعداد خدادادی است که به راحتی به دست نمی آید. شاید با تمرین بتوان تا حدودی آن را بهبود بخشید ولی نمی توان آن را به حد کمال رساند. مجری گری گلزار در تلویزیون و حالا در شبکه نمایش خانگی نه تنها هیچ موجی درست نکرد، بلکه یک اتفاق کاملا معمولی بود. پس از چند هفته از اجرای این بازیگر در تلویزیون، خیلی زود همه چیز برای بینندگان عادی شد و دیگر آمدن گلزار به تلویزیون کسی را شگفت زده نکرد.

در مسابقه هفت خان که از شبکه نمایش خانگی پخش می شود هم شرایط همین گونه است. جز یک سری خبرسازی های قبل از شروع مسابقه، اجرای گلزار هیچ ویژگی شاخص و خاصی نداشت و حساسیت کسی را برنینگیخت. اگر گلزار می خواهد به مجری گری ادامه بدهد باید بداند با این شرایط هیچ اتفاقی برایش نخواهد افتاد و باید بسیار روی بیان خودش کار کند مگر آنکه خودش لقای اجرا را به عطایش ببخشد و به همان بازیگری بچسبد.

9. مهران غفوریان

 • اجرا: اعجوبه ها

در یک برهه ای مدیران شبکه سه فکر می کردند با کپی کردن برنامه های خارجی و آوردن یک چهره سرشناس می توانند برنامه تماشایی و مخاطب پسند بسازند. البته خیلی زود پاسخ شان را گرفتند و برخی از این برنامه ها خیلی زود به خط خاتمه رسید و دیگر ادامه پیدا نکرد.

برنامه برنده شو هم یکی از همین برنامه ها بود که می خواست با اجرای مهران غفوریان تماشایی شود. غفوریان پیش از برنامه در استندآپ کمدی های خندوانه درخشیده بود و سازندگان برنامه فکر می کردند اجرا با کار استندآپ تفاوت چندانی ندارد و به همین دلیل صندلی اجرا را به غفوریان دادند. مجری شدن چند استندآپ کمدین دیگر خندوانه نشان می دهد سازندگان برنامه های تلویزیونی چه نگاه سطحی و به دور از تخصصی نسبت به اجرا و مجری گری دارند و فکر می نمایند هر کسی که جلوی دوربین مردم را بخنداند حتما مجری گری هم می تواند بکند!

اجرای غفوریان در همان زمان پخش هم با نقدها زیادی روبرو شد. غفوریان در طول پخش برنامه هم هیچ گاه نتوانست از زیر این نقدها خارج شود و اجرای خوبی داشته باشد. هرچند باز باید تأکید کنیم در برنامه ای مثل اعجوبه ها همه چیز از ابتدا اشتباه پی ریزی شد و ضعف های مجری فقط یک تکه از این پازل بود.

هرچند غفوریان خیلی زود فهمید برای این کار ساخته نشده و ساحت اجرا با استندآپ تفاوت دارد. غفوریان پس از یک دوره اجرا در برنامه دیگر حاضر نشد مجری برنامه باشد و یکی از هوشمندانه ترین تصمیم های چند وقت اخیرش را گرفت.

10. سام درخشانی

 • اجرا: مسابقه ایران

سام درخشانی در گفت وگوها آدم راحت و خودمانی است و قبل از اینکه مسؤولیت اجرا در مسابقه ایران را قبول کند، بسیاری فکر می کردند او یک مجری پیروز خواهد شد اما ساختار غیرمجذوب نماینده و ضعیف مسابقه، روی کار سام درخشانی هم اثر گذاشت. مسابقه ایران قرار بود با موضوع ایران شناسی از شبکه اول پخش شود و این شبکه هم قبل از مسابقه مانور زیادی روی آن داده بود و می خواست با پخش مسابقه در ایام نوروز مخاطب جذب کند ولی این مسابقه یک شکست کامل بود و نتوانست مخاطبی جذب کند.

اگر بخواهیم از ساختار مسابقه بگذریم، اجرای درخشانی هم چنگی به دل نزد و یکی از ضعف های برنامه محسوب می شود. گاهی چهره ها در بدترین شرایط خودشان را نشان می دهند و در یک موقعیت بد، ستاره می شوند ولی سام درخشانی خیلی برای چنین موقعیت هایی ساخته نشده است و به تنهایی نتوانست عامل مجذوب نمایندهیت مسابقه باشد.

اجرای درخشانی در این مسابقه خیلی یکنواخت و معمولی بود و به هیچ اسم نمی توانیم بگوییم ارزش افزوده مسابقه به تعداد می رفت. بازیگر سریال پژمان خیلی زود متوجه تصمیم اشتباهش شد و از مسابقه کنار رفت و پس از رفتن او شاهد بودیم که تغییری در کیفیت مسابقه حاصل نشد. این موضوع نشان می دهد که بودن یا نبودن درخشانی خیلی موجب بالا رفتن سطح کیفی برنامه نشده بود.

شاید این تجربه بد درخشانی را برای همواره از اجرا دور نگه دارد. چنین اتفاقی نشان می دهد که بازیگرها باید دست به عصاتر و با دقت و وسواس بیشتری چنین کارهایی را قبول نمایند و بدانند هر کاری مهارت و استعداد خودش را دارد.

11. اکبر عبدی

 • اجرا: شبی با عبدی

تهیه نمایندگان برنامه های تلویزیونی عادت دارند بدون آنالیز کامل جوانب یک موضوع، روی موج های ایجاد شده سوار شوند و برنامه بسازند. در دورانی که برنامه های گفت وگو محور با حضور بازیگرها مد شده بود ناگهان سازندگان برنامه شبی با عبدی تصمیم گرفتند یک برنامه با اجرای اکبر عبدی به روی آنتن ببرند!

حاصل کار هم تعیین بود. یک برنامه آشفته و بدون هویت با اجرایی بد و ضعیف از اکبری عبدی که هیچ توفیقی کسب نکرد. احتمالا سازندگان برنامه پیش خودشان تصور نموده اند چون عبدی کمدین خوبی است پس حتما می تواند مجری بانمکی هم باشد و به همین دلیل اجرای برنامه را به او سپردند.

برنامه های این چنینی نشان می دهد سازندگان این برنامه ها هنوز دانش و شناخت کافی نسبت به ساخت برنامه های گفت وگومحور ندارند و هنوز نمی دانند که مجری این برنامه ها باید چه ویژگی هایی داشته باشد. از آن بدتر آنکه بازیگرها هم در دام این سازندگان می افتند و وسوسه اجرا، سابقه خوب شان را تحت تأثیر قرار می دهد.

عبدی در این سال ها فیلم های کمدی ضعیف زیاد بازی نموده ولی تجربه اجرا در عبدی شو ضعیف ترین کار او در این سال ها به تعداد می رود. شبی با عبدی با پالس های منفی که از مخاطبان گرفت خیلی زود به خاتمه رسید و دیگر ادامه پیدا نکرد.

12. کامران تفتی

 • اجرا: وقتشه، فرمول یک، دست فرمون

برنامه وقتشه با اجرای کامران تفتی هم یکی دیگر از همان برنامه های عجیب و غریب تلویزیون با اجرای یک بازیگر بود. در حال حاضر خیلی به ساختار برنامه کاری نداریم ولی انتخاب کسی مثل تفتی برای اجرا خیلی عجیب و قابل تامل است. جنس صدای تفتی به هیچ اسم به درد کار اجرا نمی خورد و معلوم نیست سازندگان برنامه بر اساس چه معیاری تفتی را مجری نموده بودند.

با اینکه هر چقدر تفتی در طول برنامه سعی داشت اتوکشیده و رسمی برنامه را اجرا کند باز در این کار ناپیروز بود. حتی اگر فرض را هم بگیریم او در این زمینه به پیروزیت می رسید، اما صدای گرفته او اصلا به درد اجرا نمی خورد و بقیه جوانب کار را هم تحت پوشش قرار می دهد.

نکته دیگر اینکه اجرای برنامه ای با موضوع ازدواج و تشکیل زندگی کسی را می طلبد که به جنس چنین برنامه ای بخورد. شخصیت تفتی و سابقه بازی های او اصلا مناسب چنین برنامه ای نبود و با شخصیت او جور در نمی آمد. باز تفتی در اجرای برنامه دست فرمون که یک مسابقه ی رانندگی بود خیلی بهتر ظاهر شد اما مشکلاتی که در بالا اشاره کردیم سرجای خودش باقی بود و هیچ گاه تفتی را بدل به یک مجری خوب نکرد.

13. حمید گودرزی

 • اجرا: پنج ستاره، کودک شو، مسابقه 13 شمالی

حمید گودرزی روزگاری نه چندان دور در سریال ها و فیلم های سینمایی زیادی بازی می کرد و در اوج قرار داشت اما خیلی زود دوران نشیب این بازیگر شروع شد و دیگر خبری از آن همه فعالیت نیست. گودرزی در سال های اخیر از آن بازیگر پرکار فاصله گرفته و گزیده کارتر شده و در این میان اجرا را هم تجربه نموده است.

او با اینکه تجربه مجری گری در چند برنامه را دارد ولی خیلی مجری پیروزی به حساب نمی آید و هیچ گاه از حد معمولی فراتر نرفته است. به ویژه اینکه او در دو برنامه جایگزین مجری های قبلی شده و در هر دو، نفرات قبلی خیلی بهتر از او کار اجرا را انجام می دادند.

او در برنامه کودک شو جایگزین پژمان بازغی شد و هیچ گاه نتوانست به پیروزیت او در این برنامه برسد. اجرای گودرزی در کودک شو چند قدم عقب تر از بازغی واقع شده است و آن گیرایی و مجذوب نمایندهیتی که بازغی حین اجرا داشت را در اجرای گودرزی نمی بینیم.

بعلاوه در مسابقه پنج ستاره هم او جایگزین اشکان خطیبی شد و باز هم عقب تر از او ایستاد. اجرای خطیبی در این مسابقه خیلی بهتر و تماشای تر بود و گودرزی در حین اجرای مسابقه نتوانست بر اجرای مجری قبلی غلبه کند و از او پیشه بگیرد. آن بیان حساب شده خطیبی حین اجرا را در گودرزی نمی بینیم و خبری از مجذوب نمایندهیت های کلامی بازغی در اجرای گودرزی نیست.

تمام این ها نشان می دهد حمید گودرزی خیلی برای کار اجرا ساخته نشده و ما صحنه ماندگاری به اسم مجری از او به یاد نداریم. برنامه هایی که او مجری اش بوده اگر نگوییم ضعیف، همگی میانه و معمولی بوده اند و او هیچ گاه نتوانسته با اجرایش نقطه قوت یک برنامه باشد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "13 بازیگر ایرانی مشهور که مجری شدند (به ترتیب موفقیت در اجرا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 بازیگر ایرانی مشهور که مجری شدند (به ترتیب موفقیت در اجرا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید