خبرنگاران مسی 10 ماه دیگر در نیوکمپ می ماند؛ داستان غم انگیز کوچ از بارسلونا با طعم گریه های تیاگو

به گزارش موسیقی با امیر، تهران- خبرنگاران- لیونل مسی در گفت وگوی اختصاصی با تارنمای گل، در مورد تصمیم تکاندهنده خود برای ترک بارسلونا و تصمیم نهایی اش برای ماندن در این باشگاه، افشاگری کرد.

خبرنگاران مسی 10 ماه دیگر در نیوکمپ می ماند؛ داستان غم انگیز کوچ از بارسلونا با طعم گریه های تیاگو

به گزارش موسیقی با امیر، مرد 33 ساله آرژانتینی که حالا 20 سال از حضورش در نیوکمپ می گذرد، در اواخر آگوست با اعلام تمایل خود برای ترک بارسا به عنوان بازیکن آزاد، بمب خبری رسانه ها شد.

با این حال، بارسا با این ادعا که زمان استفاده از بند موجود در قرارداد مسی گذشته است، از صدور رضایتنامه برای وی خودداری کرد و در نتیجه بن بست مذاکرات وی را بر آن داشت تا برای جدایی راهی پیدا کند.

اما براساس تازه ترین اخبار، مسی پذیرفته است که به منظور اجتناب از باز کردن پای باشگاه دوست داشتنی اش به دادگاه، باید در نیوکمپ بماند اما این موضوع پس از تجربه چند هفته ناراحت نماینده رخ داد.

مسی در این باره گفت: وقتی که تصمیمم را با همسر وفرزندانم در میان گذاشتم، یک ماجرای غم انگیز بیرحم رخ داد. همه خانواده آغاز به گریه کردند؛ بچه هایم نمی خواستند بارسلونا را ترک نمایند؛ نه بارسا و نه مدارسشان؛ اما من از بارسلونا خیلی دور شده بودم و می خواهم در بالاترین سطح بازی کنم؛ افتخار کسب کنم و در لیگ قهرمانان مبارزه کنم. ممکن است ببازید یا ببرید چون رقابت سختی است اما باید بجنگید.

وی ادامه داد: دست کم بجنگیم و نگذاریم مثل رم، لیورپول و لیسبون از هم بپاشیم؛ و این اتفاقات تمام چیزهایی بود که مرا به فکر رفتن انداخت.

با این وجود، این آرزو و تصمیم پس از آنکه جوزپ ماریا بارتومئو رییس باشگاه پذیرفت که در سرانجام فصل 2019-2020 نیوکمپ را ترک کند، به تعویق افتاد.

مسی اضافه کرد: فکر کردم و مطمئن بودم که می توانم به طور آزاد باشگاه را ترک کنم؛ رییس باشگاه همواره گفته بود که در سرانجام فصل می توانم در مورد ماندن یا رفتن تصمیم بگیرم. حالا آنها به این دلالت نموده اند که زمانی که من این حرف را قبل از 10 ژوئن نزدم. به همین دلیل تصمیم گرفته ام که در باشگاه بمانم چون رییس باشگاه گفته است که تنها راه جدایی من پرداخت بند فسخ 700 میلیون یورویی است و چنین چیزی امکان ندارد.

برای جدایی مسی تنها یک راه وجود دارد؛ کشاندن بارسلونا به دادگاه اما 6 بار برنده توپ طلای دنیا از قدم گذاشتن در این راستا خودداری کرد و بنابراین برای 10 ماه آینده در نیوکمپ خواهد ماند.

مسی در ادامه گفت: راه دیگری هم وجود داشت و آن رفتن به دادگاه بود؛ هرگز بارسا را به دادگاه نمی کشم چون عاشق آن هستم؛ باشگاهی که هر چه دارم را به من داده است. بارسلونا باشگاه تمام زندگی من است؛ من زندگیم را اینجا ساختم. بارسا به من همه چیز داد و من هم در مقابل همین کار را کردم؛ تنها چیزی که می دانم این است که کشاندن بارسا به دادگاه هرگز از ذهن من هم خطور ننموده است.

مسی در مورد مکالمه غم انگیز و احساسی که با پسرش تیاگو داشته است، حرف زد؛ کسی که نمی خواسته او باشگاه را ترک کند.

مسی در ادامه داستان این مکالمه را اینگونه تعریف کرد: متئو هنوز بچه است و درک نمی کند که رفتن یعنی چه؛ تیاگو اما عظیم تر است؛ او در تلویزیون چیزی شنید و پرسید؛ نمی خواستم او چیزی در مورد این مسائل بداند؛ اینکه باید به مدرسه جدید برود یا دوستان جدید پیدا کند. او گریه کرد و گفت بیا بمانیم؛ تکرار می کنم چقدر آن لحظه سخت بود؛ البته قابل درک بود و این اتفاق برای مت اتفاق افتاده بود؛ تصمیم دریافت سخت بود. من عاشق بارسلونا هستم و هیچ جا برای من بهتر از اینجا نخواهد بود. هنوز هم می توانم انتخاب کنم. می توانستم به دنبال گل زدن و چالش های جدید باشم؛ و فردا می توانم برگردم زیرا اینجا در بارسلونا همه چیز دارم.

وی اضافه کرد: پسرم و خانواده ام اینجا عظیم شده اند و اهل اینجا هستند؛ درخواست رفتن مسئله ای ندارد و من به آن احتیاج داشتم باشگاه هم همینطور؛ همسرم با تمام دردی که در روحش حس می کرد، از من حمایت کرد و همراهم بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مسی 10 ماه دیگر در نیوکمپ می ماند؛ داستان غم انگیز کوچ از بارسلونا با طعم گریه های تیاگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسی 10 ماه دیگر در نیوکمپ می ماند؛ داستان غم انگیز کوچ از بارسلونا با طعم گریه های تیاگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید