دمنوش گل داوودی، آنتی اکسیدانی قوی برای تقویت سلامت بدن

به گزارش موسیقی با امیر، یکی از گیاهانی که خواص فراوانی برای تقویت سلامت بدن دارد، دمنوش گل داوودی است.

دمنوش گل داوودی، آنتی اکسیدانی قوی برای تقویت سلامت بدن

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی موسیقی با امیر به نقل از پایگاه Dr. axe، شاید زمانی که نام گل داوودی برده گردد، شما به یاد باغ های پاییزی بیفتید؛ اما آیا می دانستید صد ها سال است که دمنوش گل داوودی در آسیا مصرف می گردد؟

اگر شما نیز از افرادی هستید که از نوشیدن دمنوش قاصدک به علت خواص آنتی اکسیدانی آن لذت می برید، شاید تمایل داشته باشید تا دمنوش گل داوودی را نیز امتحان کنید.

این دمنوش معطر و دلپذیر از گیاه گل داوودی تهیه می گردد و در طب چینی برای درمان انواع بیماری ها از میگرن و فشار خون گرفته تا التهاب گلو مورد استفاده قرار می گیرد.

ثابت شده است که این گیاه دارای ترکیبات گیاهی- شیمیایی است که می تواند به شکلی بالقوه، سلامت شما را تقویت کند.

امروزه از گل داوودی برای موارد درمانی استفاده می گردد که با التهاب مقابله می نماید و سبب آرامش می گردد طعم آن کمی شیرین و گلی است که شبیه چای بابونه است.

انواع مختلفی از گل داووی وجود دارد، اما گل داودی زرد محبوب ترین برای تهیه دمنوش است انواع دیگر آن شامل گل داودی قرمز، گل داودی بنفش و گل داودی سفید است.

بعلاوه ثابت شده که دمنوش تهیه شده از گل های داوودی دارای آنتی اکسیدان های قوی با اثرات قوی در مهار رادیکال های آزاد است. پژوهش ها بعلاوه نشان می دهد که این گیاه حاوی انواع مختلف فلاونوئید ها، اسید های فنولیک و لیگنان ها هستند.

فواید دمنوش گل داوودی برای سلامتی بدن

اگرچه شواهد علمی اندکی در مورد فواید گل داودی وجود دارد، اما محققان دریافته اند که این گیاه دارای خواص تقویت بخش سلامت در مطالعات آزمایشگاهی اجرا شده است. مزایای برگ های گل داودی از گزارش در طب چینی تعیین است، چرا که قرن ها است که از این گیاه در طب چینی استفاده می گردد.

خاصیت آنتی اکسیدانی

دمنوش گل داوودی حاوی میزان زیادی آنتوسیانین است که به عنوان آنتی اکسیدان های قوی شناخته می شوند. مطالعه ای که در سال 2019 در مجله علی Food Research International منتشر شد نشان داد که گل داوودی دارای مکانیسم های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

تقویت سلامت قلب

بعلاوه با وجود آنکه تحقیقات در مورد این موضوع محدود است، اما طبق پژوهشی که روی موش ها انجام شد، تعیین شد که گل داودی موریفولیوم دارای اثرات محافظتی قلبی بر روی رگ های خونی محدود و اکسیژن رسانی به مغز است.

باعث آرامش می گردد

در طب چینی این گیاه به خاصیت آرام بخشی خود شناخته شده است. بر اساس پژوهشی که روی موش ها اجرا شده تعیین شد که عصاره گل داودی دارای اثرات ضد اضطراب است و آرامش را تسهیل می نماید.

پشتیبانی از سلامت استخوان ها

زمانی که محققان در مورد تأثیرات عصاره گل داوودی بر روی سلول های استئوکلاستیک و استئوبلاستی، که مسئول تجزیه و بازسازی استخوان ها هستند، دریافتند این ماده گیاهی دارای اثرات مفیدی است.

در این پژوهش تعیین شد گل داوودی قادر است جلوی سلول های تجزیه کننده استخوان را گرفته و سلول های بازسازی کننده استخوان را تقویت می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دمنوش گل داوودی، آنتی اکسیدانی قوی برای تقویت سلامت بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمنوش گل داوودی، آنتی اکسیدانی قوی برای تقویت سلامت بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید