راه های نو کردن مبل و میز کهنه

به گزارش موسیقی با امیر، تغییر دکوراسیون در خانه کار سختی است. از طرفی هزینه های بالا در این روزها کار را سخت نموده است و از طرفی ممکن است خاطره های خود شما با وسیله های خانه تان مانع تغییر آن شوند و نتوانید به راحتی از آنچه دوست دارید دل بکنید اما بخواهید که تغییری در خانه و زندگیتان بدهید. مبلمان از جمله این وسیله ها است. به همین علت ها ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه می توانید هزینه نکنید، خاطره هایتان را نگه دارید و هم زمان مبلمان و میز کهنه و قدیمی تان را نگه دارید.

راه های نو کردن مبل و میز کهنه

کوسن و کاور

تغییر کوسن ها و یا بالشتک های رومبلی تا حد زیادی ظاهر مبلمان را تغییر می دهد.این کار قطعاً مقرون به صرفه تر از خرید یک ست نو مبلمان است. با این روش تغییرات بسیارسریع و مقرون به صرفه تمام می گردد. در بازار رنگ های مختلف کوسن و بالشتک در میزان های مختلف وجود دارد و می توانید با توجه به سایز و رنگ دکوراسیون آنها را انتخاب کنید. علاوه بر کوسن می توانید از کاور برای مبل بهره ببرید و کهنه گی آن را بپوشانید.

تغییر پایه مبل

اما ممکن است کهنه گی مبل شما زیاد باشد و با تغییر کوسن به نتیجه دلخواه نرسید. به همین علت بهتر است کارهای دیگر هم انجام دهید. تعویض پایه های مبل و یا حتی میز وسط و میزهای عسلی اینجاست که به یاری شما می آید. اگر پایه های مبلتان قابلیت تعویض نداشتند، برای نو کردن مبل کهنه می توانید پایه ها را رنگ بزنید. از رنگ هایی بهره ببرید که نیازی به زیرسازی نداشته باشد و به راحتی بتوانید درخانه آن را رنگ کنید.

خلاق باشید

برای نو کردن میز کافی است کمی خلاق باشید . دم دستی ترین راه این است که میز را دوباره رنگ کنید تا خش ها و رنگ رفتگی های را بپوشانید اما اگر کمی خلاق باشید ایده های بهتری هم وجود دارد. یک ایده خلاقانه ی دیگر برای نو کردن میزهای قدیمی استفاده از عکس هاست. شما می توانید عکسهای مورد علاقه تان را به شکل هنرمندانه ای روی سطح میز بچسبانید. بعلاوه می توانید میزتان را با رنگ سفید رنگ آمیزی و عکس هایتان را هم رنگی چاپ کنید، سپس با استفاده از لاک الکل می توانید دوام و استحکام بیشتری به سطح میز خود بدهید و ماندگاری آن را بالاتر ببرید.

منبع: ایرنا زندگی

به "راه های نو کردن مبل و میز کهنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های نو کردن مبل و میز کهنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید