سبک نقاشی خواکین سورولا در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار میگرفت

به گزارش موسیقی با امیر، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، سبک نقاشی خواکین سورولا در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار میگرفت.

سبک نقاشی خواکین سورولا در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار میگرفت

خواکین سورولا نقاش اسپانیایی بود. برترین آثار او در فضای باز نقاشی شده اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می کشند. عمده معروفیت سورولا برای نقاشی های ماهرانه اش از مردم و منظره های است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری اش به تصویر کشیده شده اند.

تابلو نقاشی ثبت لحظه که در پایین مشاهده می کنید، یک اثر هنری بسیار معمولی از خواکین سورولا است. مجذوب کننده است، اینطور نیست؟ حالا که زمستان فرا رسیده، شاهکارهای گرم سورولا بیش از پیش مجذوب کننده به نظر می رسند. در ادامه گزارش با زندگی و فعالیت های این هنرمند بزرگ اسپانیایی بیشتر آشنا می شوید.

ثبت لحظه اثر خواکین سورولا 1906 میلادی

سورولا کودکی غم انگیزی را سپری کرد. او در خانواده فقیری به دنیا آمد و در دو سالگی والدینش را بر اثر بیماری احتمالی وبا از دست داد و یتیم شد. پس از آن، دایی و خاله سورولا از او و خواهرش مراقبت کردند. خوشبختانه استعداد هنری او از همان دوران کودکی تعیین بود و او از سن 9سالگی در شهر محل زندگی اش به یادگیری هنر مشغول شد.

مارگریت دیگر اثر خواکین سورولا 1892

همانطور که اشاره شد، ویژگی های یک هنرمند بااستعداد از همان دوران کودکی در سورولا آشکار شد و در سن 15سالگی به آموزشگاه سن کارلوس واقع در والنسیا پیوست.

او که برای تحصیلات تکمیلی به مادرید رفته بود و شاهکارهای هنری موزه پرادو را آنالیز نموده بود، در ادامه به رم و پاریس رفت و دوباره به والنسیا بازگشت. او در ابتدا آثار تاریخی و رئالیستی اجتماعی کشید که یکی از آنها مارگریت دیگر (1892) بود که نخستین اثر هنری موفقیت آمیز او محسوب میشد. این نقاشی در نمایشگاه ملی مادرید مدال طلا دریافت کرد، سپس در نمایشگاه بین المللی شیکاگو جایزه نخست را کسب کرد و فروخته شد و متعاقبا به موزه هنر میلدرد لین کمپر واقع در ایالات متحده اهدا شد.

او اغلب خانوده اش را نقاشی میکرد. در سال 1888 میلادی سورولا ازدواج کرد و بعد از مدتی صاحب دو دختر و یک پسر شد. اعضای خانواده او از سوژه های محبوب او برای نقاشی کردن بشمار می رفتند.

سورولا به امپرسیونیسم روی آورد. در سال 1906 میلادی سورولا برای نخستین بار در گالری ژرژ پتی یکی از گالری های اصلی امپرسیونیست در پاریس شرکت کرد. این یک موفقیت چشمگیر بود و به اعتبار بین المللی این هنرمند یاری کرد. این نمایشگاه نزدیک به 500 اثر، نقاشی های دوران ابتدایی فعالیت و بعلاوه صحنه های ساحلی، منظره ها و پرتره ها را شامل میشد. تعداد نقاشی های او حیرت منتقدان را به همراه داشت.

سورولا در ایالات متحده آمریکا به یک ستاره تبدیل شد. او در سال 1908 میلادی با یک مجموعه دار به نام آرچر میلتون هانتینگتون دیدار کرد که او را به عضویت انجمن اسپانیایی آمریکا در شهر نیویورک درآورد و از او دعوت کرد تا آثارش را در سال 1909 در این شهر به نمایش بگذارد. این نمایشگاه شامل 356 نقاشی بود که 195 نقاشی از آنها فروخته شد. سورولا پنج ماه را در آمریکا گذراند و در این مدت بیش از 20 پرتره کشید.

موزه ای مختص آثار خواکین سورولا

موزه ای مختص آثار خواکین سورولا ساخته شده است. در سال 1932 خانه این هنرمند در مادرید به موزه ای تبدیل شد که امروزه به عنوان موزه سورولا شناخته می گردد. این خانه معمولی اسپانیایی متعلق به نیمه اول قرن بیستم، خانه و کارگاه او در یازده سال آخر عمرش بود. خانواده اش املاک او را به دولت اسپانیا سپردند و دولت تصمیم گرفت آن را به موزه ای تبدیل کند که نقاشی ها و وسایل شخصی او (مجسمه ها، نامه ها، منسوجات، مبلمان و غیره) که سورولا در طول زندگی اش جمع آوری نموده بود را به نمایش بگذارد.

منبع: همگردی

به "سبک نقاشی خواکین سورولا در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار میگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک نقاشی خواکین سورولا در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار میگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید