عاداتی که موجب افزایش حمله قلبی می شوند

به گزارش موسیقی با امیر، بسیاری بر این عقیده هستند که اغلب بیماری ها به علت ژنتیک هایی هستند که از پدر و مادر خود به ارث بردیم. این موضوع تا حدی صادق است ولی نه تا حدی که اثر عادات اشتباه در سبک زندگی بر سلامت را نادیده بگیریم.

عاداتی که موجب افزایش حمله قلبی می شوند

به گزارش موسیقی با امیر، در ادامه ایرنا زندگی شما را با 6 عاداتی که اغلب ما در سبک زندگی های خود داریم و منجر به افزایش ریسک حمله قلبی می شوند، آشنا می نماید.

1. صبحانه نخوردن

صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز است و برای هر فرد باید اهمیت لازم را داشته باشد. صبحانه به ما انرژی لازم برای آغاز روز را می دهد و فشار خون را تنظیم می نماید. طبق پژوهش های اجرا شده، تنظیم فشار خون اثری مستقیم بر سلامت قلب دارد.

2. کم تحرکی

اگر از آن دسته افرادی هستید که روزانه ساعات بسیاری (بیش از 5 ساعت) را به تماشای فیلم یا گشت زدن در اینترنت می گذرانید پس کم تحرک هستید. بیش از 42 درصد بزرگسالان در آمریکا کم تحرک هستند و این موضوع آنها را در خطر حمله قلبی قرار می دهد.

3. خوردن بیش از حد گوشت قرمز

خوردن بیش از حد گوشت زیاد علاوه بر بالا بردن اسید اوریک خون، موجب افزایش چربی خون و همچنین چرب شدن کبد نیز می گردد. افزایش چربی بد در خون که همان کلسترول است موجب گرفتگی عروق و در نتیجه افزایش ریسک حمله قلبی می گردد.

4. سیگار کشیدن

در واقع سیگار کشیدن تنها به ریه ها آسیب نمی رساند بلکه کبد، قلب و عروق را نیز شامل می گردد. استعمال دخانیات از جمله سیگار موجب گرفتگی و پارگی عروق، درد قفسه سینه، حمله قلبی و قلب درد می گردد.

5. هوادار همیشگی شیرینی جات

اگر در طول روز مقدار بسیاری شیرینی بخوریم موجب بالا بردن فشار خون، التهاب، دیابت، اضافه وزن و کبد چرب می گردد که هر کدام به تنهایی برای بالا بردن احتمال حمله قلبی کافی هستند. خوردن غذاهای چرب و فاقد ارزش غذایی نیز به همین نتیحه منجر می گردد.

6. افسردگی درمان نشده

افسردگی تنها یک حال بد روحی نیست. افسردگی همان طور که سلامت روان ما را می گیرد، سلامت جسم را نیز تحت الشعاع قرار می دهد و سلامت قلب ما را به خطر می اندازد . با توجه به افکار و در نتیجه فراوری هورمون ها یا افزایش فشار خون، ریسک حمله قلبی را بالا می برد. حالات روحی دیگر مانند اضطراب، خشم و ترس نیز می توانند به نتیجه یکسان با افسردگی ختم شوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "عاداتی که موجب افزایش حمله قلبی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاداتی که موجب افزایش حمله قلبی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید