مایکروسافت لوپ اپ تازه آفیس برای دوران دورکاری است

به گزارش موسیقی با امیر، مایکروسافت روز گذشته از اپ لوپ (Loop) رونمایی کرد که برند نو مایکروسافت Fluid محسوب می شود و به زبان ساده کاربران با بهره گیری از آن می توانند به طور مشترک روی فایل های آفیس کار کنند. این قابلیت پیش از این به صورت نوعی تست برای آفیس آنلاین ارائه شده بود اما حالا مایکروسافت لوپ قرار است امکانات بیشتری برای همکاری مشترک بر سر فایل ها مختلف ارائه دهد.

مایکروسافت لوپ اپ تازه آفیس برای دوران دورکاری است

مانند فریم ورک Fluid، در اپ لوپ هم شاهد بخش اجزا یا Components هستیم که مایکروسافت از آن به عنوان واحدهای اتمی بهره وری یاد می کند. بخش Components می توانند انواع محتوا مانند فهرست ها، یادداشت ها یا دیگر موارد را در بر بگیرد که سپس می توانید آن ها را در بخش Loop Pages با یکدیگر سینک کنید.

در نهایت باید به بخش فضاهای کاری یا Loop Workspaces اشاره کنیم که در آن می توانید فهرستی از تمام بخش ها، صفحات و افرادی که مشغول کار بر روی آن ها هستند، مشاهده کنید. بعد از معرفی این سرویس، بسیاری از سایت ها شباهت زیاد آن به سرویس Google Wave را خاطرنشان کرده اند. البته به نظر می رسد مایکروسافت برای این سرویس نسبت به تلاش گوگل کمی متمرکزتر عمل کرده است.

به عنوان مثال، ایده اولیه فریم ورک Fluid در حال حاضر منطقی است زیرا به دلیل دورکاری سازمان ها و شرکت ها، امکان استفاده مشترک از فایل های مختلف و ویرایش آن ها اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. گوگل Wave در آن دوران مانند راهکاری بود که در پی مشکل می گشت، اما مایکروسافت لوپ علیرغم پیچیدگی ظاهری که دارد، به مشکل رو به رشدی می پردازد که بسیاری از کارکنان اداره ها و سازمان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

مایکروسافت می گوید طی ماه های آینده اطلاعات بیشتری در مورد لوپ به اشتراک می گذارد. اما اواخر ماه جاری میلادی، بخش کلیدی Loop موسوم به اجزا یا Components به سرویس هایی مانند تیمز، Outlook، OneNote و دیگر اپلیکیشن های Microsoft 365 راه پیدا می کند.

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ

به "مایکروسافت لوپ اپ تازه آفیس برای دوران دورکاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت لوپ اپ تازه آفیس برای دوران دورکاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید