محمود پاک نیت: از 1401 چیزی جز درگیری ها در ذهنم نمانده است

به گزارش موسیقی با امیر، محمود پاک نیت می گوید: درگیری هایی که سال قبل در جامعه وجود داشت هرکدام یک خاطره است که بازگو کردن آن ها خوشایند نیست و لحظه دیگری در ذهنم ثبت نشده تا درباره آن صحبت کنم.

محمود پاک نیت: از 1401 چیزی جز درگیری ها در ذهنم نمانده است

به گزارش اطلاعات آنلاین، محمود پاک نیت، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر معتقد است شرایط سخت و متفاوت سال 1401 باعث پدید آمدن رکود مالی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری شده است که شاید همچنان هم این رکود ادامه داشته باشد.

او که این شب ها در سریال گیل دخت و آتش و باد در تلویزیون حضور دارد، معتقد است سال 1401، فرهنگ و هنر کشور درگیر مسائل زیادی بود و سینما، تئاتر و تلویزیون با معضلات بیشتری نسبت به سال های گذشته رو به رو بودند. البته که با تمام این مسائل بسیاری از افرادی که در این حوزه ها فعال هستند، کار خود را در این شرایط هم پیش بردند و فعالیت های فرهنگی و هنری خود را ادامه دادند هرچند که ممکن است برای برخی دیگر از دوستان اینطور نباشد.

وی تاکید کرد: می خواهم بگویم سالی که گذشت با وجود سختی ها باز هم همکاران ما تلاش خود را برای فعالیت های فرهنگی و هنری حفظ کردند و این بدین معناست که هرچه شرایط سخت باشد باز هم می توان کار کرد.

این پیشکسوت بازیگری اضافه کرد: قطعا این شرایط تاثیر خود را داشته و باعث پدید آمدن رکود مالی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری شده است که شاید همچنان هم این رکود مالی به ویژه در حوزه تئاتر ادامه داشته باشد.

بازیگر سریال ماندگار روزی روزگاری تاکید کرد: سال هاست تمامی افرادی که در حوزه فرهنگ و هنر مشغول به فعالیت هستند، مطالبات مهمی دارند که بسیاری از آن ها در حد یک وعده از سوی مدیران باقی می ماند. باید بدانیم هنر نیاز به پشتیبانی دارد و هرچقدر هم که مردم از آن حمایت کنند باز هم به حمایت و پشتیبانی مسئولان نیاز دارد.

وی در همین زمینه اضافه کرد: در هیج جای دیگری در دنیا تئاتر خودکفا نبوده و نیست و دولت موظف است از آن حمایت کند. در ایران نیز دولت باید شرایطی را فراهم کند تا تئاتر بتواند به حیات خود ادامه دهد و جوانان علاقه مند به این حوزه با خیالی آسوده فعالیت کنند. اما متاسفانه سهم زیادی از فروش بلیت های یک نمایش برای مخارجی مانند اجاره سالن هزینه می شود که درنهایت به جای مانده آن در کنار قیمت یک کیلو گوشت به هیچ تبدیل می شود و این پول نسبت به تلاشی که افراد برای روی صحنه بردن یک نمایش انجام می دهند بسیار ناچیز و کم است؛ بنابراین من معتقدم دولت حداقل می تواند سالن تمرین و اجرای گروه های تئاتری را تامین کرده و به این شکل از آن ها حمایت کند.

وی درباره برنامه کاری خود در سال تازه نیز گفت: چند پیشنهاد کاری برای سال تازه دارم که درحال بررسی آن ها هستم؛ کاری که ارزش وقت و زمان مخاطب را داشته باشد. چراکه بسیاری از فیلمنامه ها از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و تنها وقت مخاطب خود را هدر می دهد و من نیز تلاشم این است کاری با کیفیت را انتخاب کنم.

وی در خصوص سالی که گذشت، اضافه کرد: درگیری هایی که سال قبل در جامعه وجود داشت هرکدام یک خاطره است که بازگو کردن آن ها خوشایند نیست و لحظه دیگری در ذهنم ثبت نشده تا درباره آن صحبت کنم. البته که در سال 1401 در هیچ پروژه ای حضور نداشتم و از فروردین ماه تا اسفندماه درگیر کار ها و مسائل شخصی و خانوادگی بودم و الان نیز نزدیک به 6 ماه می شود که در شیراز مشغول کار های شخصی خود هستم.

پاک نیت در سرانجام آسایش و آرامش برای مردم را آرزوی خود برای سال تازه اعلام کرد و اضافه کرد: سال 1401 سال خوبی برای مردم و ایران نبود و امیدوارم سال 1402 بتواند این آرامش را به مردم بازگرداند و همچنین مدیران و مسئولان کشور نیز بتوانند شرایط را برای فعالیت فرهنگی و هنری جوانان و فعالان این حوزه فراهم کنند چراکه بسیاری از افراد زندگی خود را از این راه می گذرانند.

منبع: فرارو

به "محمود پاک نیت: از 1401 چیزی جز درگیری ها در ذهنم نمانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمود پاک نیت: از 1401 چیزی جز درگیری ها در ذهنم نمانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید