مخالفت آمریکا با بعضی پیشنهادات روسیه درباره تضمین های امنیتی

به گزارش موسیقی با امیر، سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اینکه جزئیات مذاکرات امنیتی با مقامات روس درباره مسائل امنیتی هنوز تعیین نشده، گفت: دولت آمریکا با تمامی پیشنهادات مسکو درباره تضمین های امنیتی، از جمله درباره توسعه ناتو موافق نیست.

مخالفت آمریکا با بعضی پیشنهادات روسیه درباره تضمین های امنیتی

به گزارش گروه بین الملل موسیقی با امیر به نقل از خبرگزاری نووستی، جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی بیان کرد که ایالات متحده حاضر نیست با بعضی پیشنهادات مطرح شده از سوی روسیه درباره تضمین های امنیتی موافقت کند. به گفته وی، از جمله این موارد، درخواست مسکو درباره توقف توسعه ناتو است که مسلماً مورد موافقت واشنگتن قرار نخواهد گرفت.

خانم ساکی یادآور شد که پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) یک ائتلاف دفاعی و نه تهاجمی است و هیچ مدرکی که خلاف این را ثبات کند، وجود ندارد.

سخنگوی کاخ سفید بعلاوه از تأیید این اطلاعات که مذاکرات مقامات روسیه و آمریکا در ماه ژانویه سال 2022 و در ژنو برگزار خواهد شد، خودداری نموده و یادآور شد که تاریخ دقیق و مکان این مذاکرات هنوز معین نشده است. روز پنج شنبه یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفته بود که ایالات متحده در حال آماده سازی خود برای مصاحبه با طرف روسی درباره تضمین های امنیتی در اوایل ماه ژانویه است.

در همین رابطه، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز به نوبه خود بیان کرد که مذاکرات بین نمایندگان ویژه روسای جمهوری روسیه و آمریکا درباره تضمین های امنیتی احتمالاً در اوایل سال آینده میلادی (در ماه ژانویه) و در ژنو انجام خواهند شد. به گفته وی، نماینده روسیه در این مذاکرات به احتمال بسیار زیاد سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه خواهد بود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز گذشته تصمیم دولت آمریکا درباره انجام مذاکرات درباره یک سیستم تضمین امنیتی را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که واکنش های اولیه مثبت و اعلام آمادگی واشنگتن برای شروع مذاکرات، این امکان را فراهم کند که در این جهت گیری به سمت پیشرفت حرکت گردد.

به گفته پوتین، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در جریان مذاکرات دوجانبه اخیر، خود چنین پیشنهادی را مطرح نموده و پوتین این مسئله را بسیار سازنده دانسته و وعده داد که طرف روسی سریعاً پیشنهادات خود در این زمینه را به واشنگتن ارسال خواهیم کرد. و دقیقاً همین کار انجام شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مخالفت آمریکا با بعضی پیشنهادات روسیه درباره تضمین های امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آمریکا با بعضی پیشنهادات روسیه درباره تضمین های امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید