هشدار سازمان تامین اجتماعی درخصوص کلاهبرداری از بیمه شدگان

به گزارش موسیقی با امیر، تهران (پانا) - سازمان تامین اجتماعی بیان کرد که صدور هیچ گونه کارتی (کارت هوشمند درمان، کارت طلایی و…) در دستور کار این سازمان قرار ندارد.

هشدار سازمان تامین اجتماعی درخصوص کلاهبرداری از بیمه شدگان

روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: هر نوع تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افراد و یا نمایندگان شرکت هایی تحت عنوان همکار و یا نماینده سازمان تأمین اجتماعی برای تقاضای وجه در قبال ارائه کارت هوشمند درمان، بیمه تکمیلی و هر خدمت بیمه ای و درمانی قطعاً کلاهبرداری است و در حال حاضر، صدور هیچ گونه کارتی (با عنوان کارت سلامت و…) در دستور کار سازمان تأمین اجتماعی قرار ندارد.

علیرغم هشدارهای مکرر سازمان تأمین اجتماعی و تأکید این سازمان مبنی بر اینکه هیچگاه تماسی از سوی این سازمان برای دریافت وجه در قبال خدماتی از قبیل ارائه کارت هوشمند درمان، کارت طلایی و… با بیمه شدگان و بازنشستگان انجام نمی گردد، متأسفانه شاهد فریب بعضی از بازنشستگان و بیمه شدگان به وسیله افراد کلاه بردار هستیم.

بیمه شدگان و بازنشستگان توجه داشته باشند که در مواردی کلاهبرداران پس از دسترسی به بعضی اطلاعات افراد از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی، نشانی و شماره تلفن افراد و یا شعبه محل بیمه پردازی اقدام به تماس و مراجعه می نمایند و ضروری است که عموم مردم و بویژه بیمه شدگان و بازنشستگان به صرف مشاهده بعضی اطلاعات و یا ظاهر موجه افراد فریب نخورند و در صورت روبرو با هر نوع درخواست مشکوک، بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

بار دیگر از بیمه شدگان و بازنشستگان عزیز سازمان تأمین اجتماعی درخواست می گردد، توجه داشته باشند که الکترونیکی شدن نسخه نویسی و حذف دفترچه های تأمین اجتماعی به هیچ عنوان منجر به دریافت وجه از بیمه شدگان و بازنشستگان به منظور ارائه کارت نخواهد شد.

بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در صورت روبروه با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افرادی برای دریافت وجه؛ موضوع را به پلیس و مراجع قضائی اطلاع دهند و برای کسب اطلاع بیشتر و دریافت مشورت با مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی با شماره تلفن 1420 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار سازمان تامین اجتماعی درخصوص کلاهبرداری از بیمه شدگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان تامین اجتماعی درخصوص کلاهبرداری از بیمه شدگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید