واکنش نظام پزشکی به اظهارات نوری درباره تاسیس هنرستان های طب ایرانی

به گزارش موسیقی با امیر، دکتر علی سالاریان با اشاره به این که متولی سلامت در جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و طبق قوانین مجلس، سازمان نظام پزشکی هم وظیفه مشاوره و نظارت بر خدمات سلامت کشور را دارد؛ بیان نمود: اظهار نظر در خصوص رشته های آموزشی و تربیت نیروی انسانی برای ارائه خدمات سلامت بر عهده وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است.

واکنش نظام پزشکی به اظهارات نوری درباره تاسیس هنرستان های طب ایرانی

به گزارش ایسنا؛ بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، وی با اشاره به اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در سومین جشنواره طب ایرانی مبنی بر این که طب ایرانی باعث ارتباط با فرهنگ اصیل مان می گردد و آموزش و پرورش آمادگی تدارک تشکیلات دانش آموزی و تاسیس هنرستان های طب ایرانی را دارد تا از ظرفیت معلمان و دانش آموزان در این مسیر استفاده گردد.، اضافه نمود: این نوع اظهار نظر قطعا آسیب زا و غیرکارشناسی است. در حال حاضر یکی از عمده ترین مسائل و خطرات نظام سلامت وجود مداخله گران غیرمجاز و فاقد صلاحیت در حوزه پزشکی است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: به علت نبود امکانات و منابع انسانی لازم جهت نظارت؛ وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی توان برخورد با افرادی که به سلامت مردم آسیب می زنند را ندارند.

سالاریان گفت: اظهارنظر های این چنینی و تربیت نیرو هایی که بدون داشتن پشتوانه و زمینه علمی لازم از راه میان بر وارد حوزه خدمات سلامت شده و به خیل مداخله گران غیرمجاز در امر سلامت اضافه می شوند، به مسائل حوزه پزشکی دامن می زند.

وی اعلام کرد: انتظارمی رود وزارت آموزش و پرورش که در حال حاضر با مسائل بسیاری برای بازبودن مدارس و آموزش دانش آموزان روبه رو است به حل مسائل خود پرداخته و وارد حوزه تخصصی آموزش پزشکی که مربوط به وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است، نگردد.

وی با بیان این که یکی از علل مهم بروز و پیدایش افراد مداخله گر غیرمجاز در حوزه پزشکی، مراکزی است که به صورت غیرقانونی و بدون پشتوانه کارشناسی و علمی به تربیت این گونه نیرو ها می پردازند؛ توضیح داد: قطعا برای تربیت ارائه دهندگان خدمات پزشکی احتیاج به مجوز وزارت بهداشت است لذا موسسات و نهاد های مختلفی که به هر علت اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در حوزه سلامت می نمایند فاقد صلاحیت علمی لازم برای تربیت و پرورش نیرو های درمانی هستند.

سالاریان در یایان یادآور شد: مقابله و برخورد با این موسسات و نهاد ها یکی از مسائل اصلی سازمان نظام پزشکی است.

منبع: فرارو

به "واکنش نظام پزشکی به اظهارات نوری درباره تاسیس هنرستان های طب ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نظام پزشکی به اظهارات نوری درباره تاسیس هنرستان های طب ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید