ورزش شاهزادگان؛ شاهین های شکاری مهارت های خود را به رخ کشیدند

به گزارش موسیقی با امیر، شاهین های شرکت کننده در چهاردهمین جشنواره سنتی شکار که با حضور کشور های حوزه خلیج فارس در دوحه مرکز قطر برگزار گردید، مهارت های شکار خود را به نمایش گذاشتند.

ورزش شاهزادگان؛ شاهین های شکاری مهارت های خود را به رخ کشیدند

به گزارش موسیقی با امیر، مردم عرب، به ویژه از کشور های حاشیه خلیج فارس، علاقه زیادی به این جشنواره که در صحرای سیلین در 50 کیلومتری دوحه مرکز قطر برگزار گردید، نشان دادند.

شاهین ها در فرهنگ کشور های حاشیه خلیج فارس جایگاه مهمی دارند. این جشنواره که هر ساله در ماه ژانویه در قطر برگزار می گردد، یکی از مهم ترین رویداد های سال به ویژه برای مردم حاشیه خلیج فارس محسوب می گردد.

این جشنواره که هواداران زیادی از قطر و کشور های حوزه خلیج فارس دارد، با هدف حفظ این میراث مهم و انتقال آن به نسل های آینده برگزار می گردد.

شاهین هایی که به جشنواره آورده شده اند مهارت های خود را در شکار نشان می دهند. شاهین هایی که در مسابقات شکار شاهین که ورزش شاهزادگان نیز نامیده می گردد، اول می شوند، جوایز بزرگی را برای صاحبان خود به ارمغان می آورند.

پرورش شاهین که جایگاه مهمی در فرهنگ قطری دارد، اهمیت خود را به عنوان یک حرفه یا تفریح در این کشور حفظ نموده است. شاهین ها که در کشور های حاشیه خلیج فارس به ویژه قطر به نماد ملی تبدیل شده اند نه تنها در جشنواره ها بلکه در بسیاری از رویداد ها از جایگاه خوبی برخوردارند.

این جشنواره بین المللی برای شاهین ها و صاحبان آن ها از سراسر دنیا آزاد است. با این حال شاهین هایی از کشور های عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی مانند سال های گذشته در این جشنواره شرکت کردند.

شاهین ها در چند رده مختلف ازجمله 400 متر و 800 متر در جشنواره برای مقام اول مبارزه می نمایند.

در مسابقه شکار کبوتر که دسته دیگری است، کبوتر و شاهین همزمان در آسمان رها می شوند. شاهینی که سریعتر کبوتر را بگیرد، مقام اول را می گیرد.

منبع: فرارو

به "ورزش شاهزادگان؛ شاهین های شکاری مهارت های خود را به رخ کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش شاهزادگان؛ شاهین های شکاری مهارت های خود را به رخ کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید