پرده سنتی را با این ترفند به راحتی در خانه درست کنید

به گزارش موسیقی با امیر، اگر به پرده های آویز که با کاموا درست می شوند علاقه مند هستید، نیازی که برای خرید آن هزینه بالایی بپردازید خودتان در خانه پرده سنتی درست کرده و کسب درآمد کنید.

پرده سنتی را با این ترفند به راحتی در خانه درست کنید

امروزه در بیشتر خانه هایی که به سبک کلاسیک علاقه مند هستند، هنگام ورود به خانه با آویزهای سنتی قشقایی روبرو می شوید که بسیار مجذوب کننده هستند؛ از سوی دیگر برای خرید پرده سنتی باید هزینه بالایی بپردازید در حالی که خودتان می توانید با نصف آن مبلغ، زیباترین آویز سنتی با کاموا را در خانه درست کنید. در این مطلب از موسیقی با امیرمگ با ما همراه باشید تا ساده ترین روش درست کردن پرده سنتی را برای شما شرح دهیم.

آموزش پرده سنتی با کاموا

https://video.delta.ir/mp4/2023/08/Traditional%20curtain.mp4

وسایل مورد نیاز برای درست کردن پرده سنتی

  • کاموا در رنگ های دلخواه
  • قیچی
  • کناف
  • مهره تزیینی
  • نوار پرده
  • مقوا

مرحله اول

ابتدا به مقدار لازم کلاف های رنگی را آماده کنید و با توجه به مقدار محلی که می خواهید پرده را نصب نکید به همان انواده نوار پرده آماده کنید؛

مرحله دوم

در این مرحله بلندی پرده را به مقدار دلخواه مقدار گیری کنید و کناف ها را به آن مقدار برش بزنید؛ سپس اگر تنها هستید و کمک ندارید، روی یک مقوا کوچک یک کلاف کاموا را انتخاب کرده و چند دور دور مقوا بپیچید و اضافه آن را قیچی کنید. سپس قسمت بالای کاموا را بسته و گره بزنید تا باز نشود، در نهایت سمت دیگر کاموا را قیچی کنید. به این ترتیب باقی کامواها را آماده کنید.

نرحله سوم

بعد از آماده سازی کامواها، کناف ها را با فاصله منظم به نوار پرده دوخته و از جایی آویز کنید تا بتوانید کلاف ها را به آن وصل کنید؛ در این مرحله ابتدا مهره های آبی (می توان آن ها را از خرازی تهیه کنید) را از کناف رد کرده و برای آنکه حرکت نکنند، هر بند کناف را از وسط باز کرده و گلوله های کاموایی را که درست کرده از آن عبور داده و با کاموا محکم به کناف گره بزنید. در این مرحله می توانید برای منظم بودن کار تمام کامواها را به صورت خطی به کناف متصل کنید یا اینکه آمویز های هر کناف با دیگری در ک جهت قرار نگیرند.

پیشنهاد مطالعه: بافت پادری با کاموا + ویدمنبع: پیام دلتا

به "پرده سنتی را با این ترفند به راحتی در خانه درست کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرده سنتی را با این ترفند به راحتی در خانه درست کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید