کشف هزاران سکه با فلزیاب

به گزارش موسیقی با امیر، گروهی از افرادی که با استفاده از دستگاه های فلزیاب در جنگل های رومانی مشغول کاوش بودند، 4680 سکه و سه لوح نقره تاریخی را کشف کردند.

کشف هزاران سکه با فلزیاب

رائول سوتا، یکی از کسانی که با یاری دستگاه فلزیاب این گنجینه را کشف نموده است، دستیابی به این اکتشاف را رویای هر فرد علاقه مند به تاریخ و کاوش توصیف کرد.

سوتا شرح داد زمانی که به همراه دو فرد دیگر در جنگل مشغول کاوش با دستگاه فلزیاب بود، در نقطه ای از جنگل، سیگنال کوتاه، اما ثابتی را دریافت کرد. پس از اینکه حفاری همان نقطه را شروع کرد با یک سکه نقره کوچک روبرو شد. با ادامه حفاری چند سکه دیگر کشف شد. این گروه از افراد در نهایت ظرفی مملو از سکه های تاریخی را کشف کردند.

این سکه ها در فاصله سال های 1500 تا 1550 میلادی، یعنی دوره حکومت اولاسلوی دوم پادشاه بوهم، مجارستان و کرواسی ضرب شده اند. وزن این سکه ها و ظرف سرامیکی آن ها در مجموع به 4.5 کیلوگرم می رسد.

با توجه به قانونی که یابندگان هر نوع شیء ارزشمند را به آگاه کردن مسؤولان موزه یا شهر در 72 ساعت نخست کشف ملزم نموده است، جویندگان گنج این سکه ها را به شهرداری نوجورید در رومانی تحویل دادند.

بر اساس این قانون، کاوشگران فلزیاب می توانند مستحق دریافت 30 تا 45 درصد از ارزش گنجینه کشف شده باشند.

منبع: گردشبان

به "کشف هزاران سکه با فلزیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف هزاران سکه با فلزیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید