150 هزار چاه بی وقفه درحال مکیدن سفره های زیر زمینی هستند ، رسیدن به آب های غیر قابل تجدید پذیر برای کشور زنگ خطر است

به گزارش موسیقی با امیر، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اکنون چاه های آب از منابع تجدید پذیر عبور و به منابع غیر قابل تجدید رسیده است که این مورد برای کشور یک زنگ خطر است.

150 هزار چاه بی وقفه درحال مکیدن سفره های زیر زمینی هستند ، رسیدن به آب های غیر قابل تجدید پذیر برای کشور زنگ خطر است

محمدتقی نقدعلی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مجلس موسیقی با امیر، اظهار کرد: یکی از مهم ترین لوایحی که دستورکار کمیسیون کشاورزی است، لایحه جامع آب است که هنوز لایحه نهایی از سمت دولت به کمیسیون ارسال نشده است.

وی ادامه داد: یکی از مباحث مهم امروز کشور بحث کم شدن ذخایر آبخوان های سطح کشور وکم شدن میزان بارش و برداشت های بی روی است که باعث شده است سفره های زیر زمینی به سمت کم آبی بروند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون در سطح کشور 150 هزار چاه مجاز و غیر مجاز وجود دارد که بی وقفه درحال مکیدن سفره های زیر زمینی هستند و متاسفانه هیچ قانونی در این رابطه در کشور به صورت جامع وجود ندارد.

نقدعلی شرح داد: موضوع مهم دیگری که در مسئله آب وجود دارد بحث ورود به منابع آبی غیر قابل تجدید پذیر است یعنی اکنون چاه های آب از منابع تجدید پذیر عبور کرده و به منابع غیر قابل تجدید رسیده است که این مورد برای کشور یک زنگ خطر است.

وی با بیان اینکه سفره های آبی تجدید پذیر در فصول پرباران پُر می شوند، گفت: متاسفانه آنقدر سفره های آبی غیر قابل تجدید پذیر کم شده است که ما شاهد نشست زمین در بیشتر نقاط کشور هستیم که باید هرچه سریعتر برای این مشکل راه حلی پیدا شود.

نقد علی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس در حال رایزنی با دولت است تا هرچه زودتر این لایحه به کمیسیون ارسال شود تا کشور بیش از این آب ها را از دست ندهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "150 هزار چاه بی وقفه درحال مکیدن سفره های زیر زمینی هستند ، رسیدن به آب های غیر قابل تجدید پذیر برای کشور زنگ خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 هزار چاه بی وقفه درحال مکیدن سفره های زیر زمینی هستند ، رسیدن به آب های غیر قابل تجدید پذیر برای کشور زنگ خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید